Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV- LCD jaki kupić? Ktory najlepszy?

stachc 27 Paź 2008 17:36 4874 12
  • #1 27 Paź 2008 17:36
    stachc
    Poziom 29  

Proszę kolegów o doradę który polecacie są w jednej cenie
    SHARP-LC 32XL8E , SONY KDL 32E 4000 , PANASONIC TX32 LZD85, czy może jeszcze inny o podobnych parametrach.

• #2 29 Paź 2008 00:31
    ThomasG81
    Poziom 12  

Moim zdaniem Sony

• #3 30 Paź 2008 01:20
    Xweldog
    Poziom 30  

Akurat nie dawno zaryzykowałem i "popełniłem" na przecenie Mantę 3710. Niestety, okazała się... za duża. Musiałem wymienić i wziąłem JVC32" HDready. Ale złezką w oku wspominam Mantę. Pełen wypas, Full HD, PiP, PAP. A możliwości obsługi, regulacji, jak w TV z najwyższej półki. Praktycznie wszystko, każdy detal. Np. można było liniowo ustawiać "przeźroczystość" tła pod OSD. Od białego do całkowitego braku ( mój JVC ma tylko 2 opcje - białe / szare ). Ma 5-cio punktowy equalizer ( JVC tylko basy / soprany ). Można było liniowo ustawiać czas wyświetlania OSD - od sekund do minut. Milion kombinacji z dźwiękiem, ulepszaniem obrazu, łącznie z geometrią. Miałem ją za krótko, by wszystko rozgryźć - ale teraz - gdyby była taka możliwość, bez namysłu wymieniłbym to JVC na Mantę 3210 a jeszcze chętniej 3212 ( ma łatwo dostępne wejście USB do którego można podpiąć aparat cyfrowy ). Zastrzeżenia do Manty, to tylko jedno wejście HDMI ( JVC ma 2 ). Dziwnie chodził pilot. Pierwsze przyciśnięcie nie powodowało nic, było jakby rozkazem "przygotuj się na odebranie polecenia". Po tym, każde następne było wykonywane natychmiast. JVC ma trochę lepszy obraz z anteny naziemnej ze słabych stacji. Ma wspaniały dźwięk, ale Manta raczej tu nie ustępowała. Stanowczo polecam polską Mantę.
    Ango

• #4 30 Paź 2008 01:28
    jaja ture
    Poziom 15  

Manta to szajse. Chyba że ktoś bardziej ceni bajery nad jakość obrazu lub nie zauważa różnicy w tym temacie. Znaczy, że ma denka od butelek w oprawkach od okularów.

• #5 30 Paź 2008 01:53
    Mirek Z.
    Moderator

Telewizorki firm "wtórnych" mają z reguły matrycę starszych typów, co widać na obrazie. Również elektronika nie ma prototypowych rozwiązań spotykanych w lepszych sprzętach, co również widać w jakości obrazu - głównie z kiepskich źródeł jak np. antena zewnętrzna lub kablówka.
    Bajery nie mają tu nic do rzeczy - tego się nie ogląda, a zabawa przyciskami się nudzi.

• #6 30 Paź 2008 02:06
    Xweldog
    Poziom 30  

Do Stachc - pamiętaj, najbardziej "miarodajne" są porady krótkie typu "szajse". Rzeczywiście, ten mędrzec babiloński za pewne kupiłby Mercedesa - a ja polecałbym Audi. Gydż w mieszkając sewgo czasu w RFN zwróciłem uwagę, dlaczego tam na Taxi są przede wszystkim Audi. Kto jak kto, ale taryfiarze najepiej wiedzą, które auta są najtrwalsze.
    Także - z TV zrobisz jak chcesz. Na obrazie nie ma absolutnie żadnej różnicy między Mantą a JVC ( minimalna na słabych, odbieranych we Wrocławiu pepikach ) - ale są "lepiej poniformowani" niż ja....
    Ango

• #7 30 Paź 2008 13:07
    Xweldog
    Poziom 30  

Nie zamierzam się wdawać w czcze polemiki nt. jakichś "firm wtórnych" ect. Miałem Mantę przez kilka dni i "na siłę" szukałem w niej wad. Doradzali mi oglądacze. Argumentem "przeciw" była... jakść obrazu. Że aż nienaturalny, na mordziu widać każdą zmarszczkę. Ponieważ ma matrycę 8ms, szukałem smużeń w obrazach ruchomych. Zreo, nie ma ich. Jeżeli o cenie TV nie decydują "bajery" - to niby co ? Nikt nikomu nie każe z nich korzystać - ale jeżeli zauważy się taką potrzebę, to w Mancie można to skorygować. Można hurtowo lub liniowo, osobno każdy z RGB - a w JVC tylko - obraz zimny / normal / ciepły. Co do matryc. Podwrocławskie fabryki LG i Thoshiba, są jednymi z ich wększych wytwórców. Pokrywają zapotrzebownie całej UE. Niby skąd firma Manta mialby brać "zleżałe ?". Temat wyboru TV uważam za zamknięty.

• #8 30 Paź 2008 14:58
    mefisto1
    Poziom 12  

Andrzej Godlewski napisał:
    Nie zamierzam się wdawać w czcze polemiki nt. jakichś "firm wtórnych" ect.

Z założenia polemika nie jest czcza, chyba że jedna ze stron ma "zawsze rację" i nie przyjmuje argumentów drugiej strony, choćby te nie wiem jak były oczywiste.
    Może ten zachwyt nad mantą wynika z tego iż jvc to raczej też nie najlepszy wybór, podobnie jak Funai, czy Toshiba. (choć pewnie wyjątki też są)
    Jest jeszcze inna kwestia na którą mało kto zwraca uwagę, przytoczę na przykładzie samsunga.
    W oparciu o to samo chassis produkują 32 calowe odbiorniki różniące się ceną o około 700zł. Te droższe coraz trudniej dostać, ale jeszcze udało mi się dokonać porównania. Jak myślisz w czym jest różnica?

• #9 30 Paź 2008 21:10
    Macosmail
    Poziom 32  

Witam. Manty nigdy nie oglądałem, ale JVC bardzo często i to praktycznie wszystkie modele (naprawiam je na gwarancji) i wg. moich subiektywnych (i nie tylko moich zdanie na ten temat w naszej firmie nie jest pod tym względem podzielone) ocen nie są to TV najwyzszych lotów. Szczególnie te niższe modele. Są oczywiście poprawnie i dość solidnie wykonane, ale jakośc obrazu i działanie poszczególnych regulatorów pozostawia dużo do życzenia... A co do Toshiby to pod względem obrazu jest całkiem spoko szczególnie starsze modele. Pozdrawiam.

• #10 30 Paź 2008 21:38
    Xweldog
    Poziom 30  

Zdajesz się nie rozumieć oczywistości. Że ja miałem Mantę i na tej podstawie wyrobiłem sobie o niej opinię. I polemika z kimś, kto "ma opinię" wybudowaną na jemu tylko znanych podstawach, jest czcza. Bo merytoryczna, byłaby z kimś, kto ma Mantę. Wiadomym było, że po Olimpiadzie będę przeceny. Najpierw te po ok. 2500zł ( za tyle stała Manata 3710 ) staniały poniżej 2000. Pojechałem na następny rekonesans - jeszcze staniały. Za kilka dni zdecydowałem się na LG HDready - a wziąłem Mantę fullHD bo była za... 1399. Przedostatnia szt. Niestety, musiałem ją oddać. Ledwo włazila w regał, nie miała doberego chłodzenia i była za duża do oglądania z 2,5 / 3m. Wziąłem JVC32". Zgrabniutki, z cienką ramką do okoła ekranu. Nie powiedziałem, że jest zły - ma mniej lub okrojone funkcje. Ale gdybym miał taką możliwość, szukałbym Manty 3212. I niech mi nie wpiera ktoś, kto jej nie ma - że jest zła. Bo merytoryczna jest opinia tylko takiej osoby. To nie ja bezpodstwanie bronię swego - tylko jestem atakowany przez tych, co z góry założyli, że wiedzą lepiej. Niby co tu jest takie "oczywiste?". Że świetny w swej cenie TV jest zły ? Stachcowi mogę podpowiedzieć, że z tych 3 wymienionych wziąłbym Panasonika. Mają unikany sposób przetwarzania obrazu. Co do TV LCD Samsung - nic nie wiem - więc nie zabieram głosu. Zwłaszcza w "miarodajnym" stylu samsung = szajsung. Jak wiele lat temu Samsung usiłował zaistnieć na rynku PC, jego HDD miały ciekawsze parametry a były o 20-30% tańsze od "markowych". Popytałem sprzedawcy - polecał. Wziąłem komplet maneli do złożenia PC. W domu, gdy wyciągałem z torby, HDD upadł mi na podłogę, bo sprzedawca nie domknął pudełka. Oczywiście padł. Natychmiast pojechałem i reklamowałem, nie wdając się w dyskusję, kto tu jest winien. Padnięty i już. Skierował mnie do servisu. Tam, po długim czekaniu, uznano reklamację. Ale przy okazji sporo się dowiedziałem. Że to jest pierwszy od roku padnięty Samsung. Servisant pokazał mi metrowe sterty Seagate, WD itp. Że gdybym kupił takiego, to uznałby reklamację bez sprawdzania. Ale Samsung ? One się nie psują...

• #11 30 Paź 2008 22:10
    shadow0013
    Poziom 34  

Kieruj się długością gwarancji i dostępnością serwisu (gwarancyjnego i pogwarancyjnego). To wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz. Wiadomo że w niby firmowym sprzęcie prawdopodobieństwo awarii jest mniejsze ale też to zależy modelu (jedne bardziej udane inne nie) i egzemparza.

• #13 02 Lis 2008 12:07
    stachc
    Poziom 29  

Witam ponownie . Mam te 3 telewizory co pytałem w pierwszym poście do testowania udostępnił mi właściciel sklepu na 3 dni.Najlepszy obraz na tv naziemnej oraz tv cyfrowej N wypada Panasonic nie zamazuje wcale obrazu, natomiast Sony lekko zamazuje obraz co widać gołem okiem. Sharp jest trochę bardziej pastylowy i mniej kontrastowy. W Panasonicu TX 32LZD85F nie mogę znaleść DVB w instrukcji piszą że jest na naklejce na tv też jest .Nigdzie w menu nie ma , czy może dla Polski nie montują ?. Proszę o pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME