Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ucieczka sygnału sat. Przełącznik przyczyną?

Ireneusz 27 Oct 2008 17:47 1267 7
    Ireneusz
    Level 10  
    Mam 2 tunery /n-ka i triple dragon/,talerz 80, przełącznik ,konwertery golden 0,3 na astrę i hb- sygnał siła 99% jakość 90-94% i od kilku dni znika mi sygnał i na jednym i drugim tunerze,wszystko chodzi 2-3minuty a za chwilę zostaje tylko siła sygnału 99% a jakość zero na obu satelitach ,za 2-5 sekund wszystko ok. i powtórka...czy może być przyczyną przełącznik?Żadnych zmian pogodowych ostatnio nie było sprawdzałem to wczoraj przy idealnej pogodzie,próbowałem też jeszcze raz ustawić antenę.
    Ireneusz
    Level 10  
    Przełącznik diseq, zez, tuner triple ma przelotkę ale korzystam zawsze z 1-go tunera i tak jest od roku i zawsze było ok.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    witam

Czy działają pojedyńczo ale oddzielnie?
    Tzn do instalacji antenowej podłączony bezpośrednio tylko jeden tuner , bez przelotki??
    Ireneusz
    Level 10  
    Jeden jest podłączony bezpośrednio pod kabel biegnący od diseqa a drugi z jego przelotki,jeden pracuje to drugi wyłączony i zawsze tak było od conajmniej roku.
    KIEROWCA_VW
    Level 35  
    Ireneusz wrote:
    Jeden jest podłączony bezpośrednio pod kabel biegnący od diseqa a drugi z jego przelotki,jeden pracuje to drugi wyłączony i zawsze tak było od conajmniej roku.

To opis połączenia.
    Ja pytam czy działają osobno, nie połączone ze sobą, do anteny podłączony tylko jeden z nich?

Jak działają bez przełącznika?
    Ireneusz
    Level 10  
    Podłączyłem tylko jeden tuner i sygnał też znikał,podłączyłem tylko kabel z konwertera na HB i jest ok. przynajmniej przez 10 minut, więc myślę że dzieje się coś z diseqiem.Mam drugi ale to u mnie trochę roboty a jest ciemno więc zrobię to jutro.Jeśli dobrze myślę i mnie popierasz to poczekajmy do jutra.Napiszę czy się powiododło.Narazie dzięki za rady.
    Ireneusz
    Level 10  
    Już wszystko gra a sprawa wbrew pozorom była błaha-poluzowany był kabel wychodzący z diseqa do tunera,teraz siła 100%, jakość 90% na nsport i nie ma tematu.Pozdrawiam.