Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprawienie zasilacza do halogenów

mmario32 27 Paź 2008 17:51 2342 9
  • #1 27 Paź 2008 17:51
    mmario32
    Poziom 14  

Witam. Wykonałem ostatnio instalacje do podświetlania schodów. Początkowe założenia były że halogeny mają być na 230V. Teraz okazało się że będą na 12V. Muszę założyć zasilacz. Najbardziej pasowało by mi zamontować go gdzieś na ścianie działowej, na wysokości puszki łączeniowej. Chodzi mi o to jak go oprawić i zakamuflować żeby był do niego dostęp i jednocześnie wyglądało to estetycznie. Ściana jest z suporeksu. Zasilacz jest dość długi. Myślałem umieścić go w puszcze podwójnej pod osprzęt do karton gipsu i zatkać przykrywkami do puszek łączeniowych. Może ma ktoś na to lepszy patent.

0 9
  • #3 27 Paź 2008 18:14
    mmario32
    Poziom 14  

shulc dzięki z szybką odpowiedź. Ale dziura by była przy tym trochę za duża. A estetyka też wątpliwa. Czekam na inne propozycje.

0
  • #4 27 Paź 2008 18:59
    shulc
    Poziom 22  

mmario32 napisał:
    shulc dzięki z szybką odpowiedź. Ale dziura by była przy tym trochę za duża. A estetyka też wątpliwa. Czekam na inne propozycje.

Pamiętaj tylko o chłodzeniu trafa, bo obawiam się że przy umieszczeniu go w
    Cytat:
    Myślałem umieścić go w puszcze podwójnej pod osprzęt do karton gipsu i zatkać przykrywkami do puszek łączeniowych.

przykrywki mogą popłynąć.
    Podany przez mnie link był tylko poglądowy a producentów i rozmiarów w sieci jest wiele i najmniejsze mało odbiegają od wymiaru puszki podwójnej, w dodatku wróżką nie jestem bo i nawet niej ciężko by było doradzić nie widząc ściany, ale jeśli masz
    Cytat:
    Ściana jest z suporeksu.

wykuć odpowiednio głęboki otwór i osłonić go np. kratką wentylacyjną, maskownicą do glazury (na magnesy a jako front płyta k/g )
    pozdrawiam

1
  • #6 28 Paź 2008 10:20
    bruns
    Poziom 30  

Chyba pomysł kol. szulc'a z kratką wentylacyjną jest najlepszy tym bardziej że obecnie jest duży wybór w tym asortymencie .

0
  • #7 28 Paź 2008 19:18
    mmario32
    Poziom 14  

Tak. Pomysł z kratką jest niezły. Spróbuje zasilacz umieścić w kwadratowej puszcze a całość zamaskować kratką. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Dzięki wszystkim.

0
  • #8 28 Paź 2008 19:35
    shulc
    Poziom 22  

Jeśli to wykonasz załącz jakąś fotkę i ew. opis.
    powodzenia.

0
  • #9 29 Paź 2008 14:31
    Fyszo
    Spec od GSM

To zasilacz beztransformatorowy? One często padają. Więc nie myśl tego gdzieś wepchnąć w niedostępne miejsca.

0
  • #10 06 Lis 2008 19:23
    mmario32
    Poziom 14  

No i po sprawie. Zasilacz oprawiłem w potrójną ramkę do karton gipsu. Do której dopasowałem podłużną kratkę wentylacyjną. Niestety nie mam zdjęć, ponieważ prace wykonywałem u klienta a on nie był specjalnie za tym abym mu to fotografował.

0
  Szukaj w 5mln produktów