Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna i alarmowa w metalowym kontenerze

27 Paź 2008 18:23 1311 2
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie

Mam za zadanie zrobienie instalacji elektrycznej i alarmowej w metalowym kontenerze (takim jak pływają na statkach). Muszę zamontować wewnątrz tego "pomieszczenia" 2 oprawy świetlówkowe, włacznik, gniazda zasilające, centrale alarmowa wraz z czujnikami i sygnalizatorem, przewody oraz przyłącze 3-fazowe zewnętrzne.

Problem jest następujący: klient stwierdził ze nie mogę wykonać żadnego otworu w tej puszce, oprócz przewiertu do przyłącza.

Jak pomontować wyżej wymienione urządzenia ? Ponieważ wątpie, aby był jakiś klej który by przytwierdził oprawe świetlówkową na tyle by można było bezpiecznie pod nią chodzić, a nie wspomne o centrali alarmowej która waży kilka kg.

Za pomoc z góry dziękuje pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Witam.
    Skoro nie możesz wiercić to może właściciel zgodzi się na spawanie uchwytów. Przynajmniej pod świetlówkę. Nawiasem mówiąc sam bałbym się przebywać pod przyklejoną świetlówką.
  • Poziom 11  
    Mam skromne doświadczenie z instalacjami w kontenerach i wiem iż zazwyczaj posiadają one wewnątrz elementy montażowe, oraz pewne elementy konstrukcji mogą być wykonane z profili zamkniętych - wywiercenie w nich otworu nie tworzy otworu na zewnątrz. Obejrzyj dokładnie kontener i podyskutuj z klientem - możesz mu jedynie zaproponować wiercenie, spawanie lub gumę do żucia :D , niech sam zdecyduje co dla niego lepsze.