Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór między Logitech Z5500, Eltax 400, Magnat 1000

marcinos227 27 Oct 2008 19:34 1236 1
    marcinos227
    Level 10  
    Witam, to mój pierwszy post wiec prosze o wyrozumiałość w razie czego ;)
    No więc tak, od dłuższego czasu zastanawiam sie nad kupnem nowego sprzętu audio. Obecnie mam Logitech X-530 5.1 i już mi nie wystarczają. Mam pokój 3x6m i chciałbym mieć jakiś sprzęcik którym zatrząse szybami i ścianami bo uwielbiam mocny bass ale chcem też czysty dźwięk i żeby były głośne. Myśle, że pod każdym względem wygrywa zestaw Logitech Z-5500 za cene do 1000zł na allegro bo tyle też mam do wydania. Maję one potężny 188W Subwoffer który napewno by pozamiatał, mają certyfikat THX ale niestety satelitki są jednodrożne i to jeszcze w plastiku co pewnie troche zepsuje dźwięk. I teraz mam kropke, bo nie wiem czy zestaw Magnata albo Eltaxa podoła moim oczekiwaniom co do bassu? I ogólnie co sądzicie o marce Eltax. Czekam na odpowedzi.
    Pozdrawiam
    aphex80
    Level 10  
    witam, mam logi z5500, mam porownanie do diory z mildtonami 80w, logitecha z640, geniua 5000, i powiem jedno przabijaja wszystko co do tej pory mialem;). Mialem okazje sluchac jakichs 180wtowych tonsili u kuzyna ze sprzetem techniksa klasy AA i wiem co to dobre brzmienie!!! ale za 1000zl logi 5500 przebijaja wszystko i nie pierniczcie mi tu ze za 1000zl zlorzycie super sprzet uzywany stereo czy 5.1 lepiej grajacy od tych logow. Co do poruwnywania tych logow do kima z pelnowymiarowymi kolumnami to sie nie zgodze ze wszystko je przebija bo uwaznie przesluchiwalem yamache z jakimis prism czy cos, jakis pionier nie pamietam dokladnie(wszystko w granicy 1500zl) i powiem tyle yamacha jest zajebistym sprzetem i ja bym kupil ale kolumny do wymiany padaka staszna , pionier katastofa a co mi po sprzacie bez dobrych glosnikow dletego logi sa Super!! rozwiazaniem jesli chodzi o jakosc a cena, nad zestawem z pelowymiarowymi kolumnami trzeba startowac powyzej 2500zl, wszystkie zestawy kin z pierdziawkami logi zjadaj bez porownania. Co do mocy to zapewniam ze 20m pokoj naglasnia z nadmiarem chyba ze jestescie glusi!! mocy jest az nadmiar co powodyje nienadwyrezanie ich i brak znieksztalcen dzwieku co jest wyraznie odczuwalne i daje przyjemny efekt przy odsluchu. Jedynym mankamentem jaki znalazlem jest brak korektora chociazby jakiegos smiesznego graficznego( zawsze jakas regulacje) ale zato z cd sluchamy muzyki tak jak zyczyl sobie tego autor!! a malo kto zwraca na to uwage, Podsumowujac to jest moje zdanie a pseudo audiofilom radze nie nadurzywac slowa audiofil chociasz teraz taka dziwna moda, najpier sie niech zapoznaja ze znaczeniem tego slowa, Podrawiam i zycze wszystkim duzo radosci z wedrowek wsrod ulubionych dzwiekow!!!