Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC 3000

jarek1 11 Mar 2004 21:32 4669 8
 • #1 11 Mar 2004 21:32
  jarek1
  Poziom 27  

  Mam pytanie do wtajemniczonych w te centralki u kilenta jest zainstalowana tak centrala i podłączona radiolinia do załączania i wyłączania czuwania wszystko do tego momentu jest oki. teraz jak klient naciśnie pilota to sygnalizator zawyje raz a jak wyłączy czuwanie pilotem to zawyje dwa razy . mój problem polega na tym że do sygnalizatora jest podłączony NOKTON i on mi wysyła sygnał do agencji ochrony no i chłopaki jeżdżą.czy jest jakies dodatkowe wyjście które by można podłączyć do noktona lub jak to inaczej rozwiązać?

  0 8
 • #2 12 Mar 2004 08:15
  fiLEM0Nik
  Poziom 14  

  jak mozna to daj opoznienie w tym NOKTONIE na okres pikania,albo podlacz go (jak mozna i jest)pod wyjscie podajace napiecie tylko w momencie wywolania alarmu a nie pod to gdzie sygnalizuje wejscie i wyjscie(czyli nie pod sygnalizator) nie znam sprzetu ale moze... ,mozna tez podlaczyc w sygnalizatorze tylko pod zarowke a sygnalizacje wejscia wyjscia tylko pod syrene,alarm jedno i drugie

  0
 • #3 12 Mar 2004 11:39
  jarek1
  Poziom 27  

  tak tylko że jest jedno wyjście bel i podobno nie ma nic więcej nie widziałem tego jeszcze bo nie byłem u klienta ale instalator tego sprzętu tak mi powiedział ( nie ma to jak SATEL nawet kawę zaparzy)

  0
 • #4 13 Mar 2004 14:59
  sharp
  VIP Zasłużony dla elektroda

  jeśli jest to DSC PC3000, to na płycie głównej występuje złącze PGM OUT, które można wykorzystać do NOKTONA. Złącze to jest zwierane do masy w chwili wystąpienia zdarzenia, programuje się je ustawiając opcje w podprogramie nr 28. Można ewentualnie nawet przenieść sygnalizator pod PGM OUT , gdyby się okazało, że złącze nie jest wydajne prądowo i sterować je przez przekaźnik. W razie czego dysponuję instrukcją instalatorską.

  0
 • #5 13 Mar 2004 15:33
  jarek1
  Poziom 27  

  Gdyby można prosić o instrukcję

  0
 • #7 16 Lut 2006 20:21
  net123123
  Poziom 10  

  Czesc.
  Zapoznaj się z urządzeniami firmy EUROSAT ELECTRONICS.
  www.eurosat.com.pl
  Nokton jest przestarzały i w dodatku od 98 roku nic się w technice u nich nie zmieniło, a wręcz pieprzą nadajniiki.
  Wyobraz sobie, że nadajniki konkurencji lepiej chodzą niż oryginalne noktonowskie i sa tańsze.
  W Eurosdacie ok. 250-270 złotych z pełną reg. mocy nadawania.
  Ja kupiłem, a własciwie dostałem od chłopaków z Eurosatu system Preludium, 40 MHz. Jestem z niego bardzo zadowolony.
  System automatyczny, brak awarii łączności.
  Noktona oddałem z wielkimi kłopotami. Uff.
  ADAM

  0
 • #8 26 Paź 2006 20:56
  net123123
  Poziom 10  

  Mam własną firmę serwisowo - telekomunikacyjną w Słupsku.
  Dokonałem analizy nadajnika noktonowskiego, nadajników eurosatu i nadajników warszawskich firm.
  Pod względem zawartości harmonicznych, czyli najgorzej wypadają:

  Messer (tragedia, jesli chodzi o kształt modulacji, zawartość harmonicznych i czas narastania amplitudy w.cz..),
  Oryginalne, dobre tranzystory, choc źle wykorzystana hybryda mocy!
  Maks. poziom mocy uzyskano w połowie czasu nadawania.

  Pulson bardzo ładnie zbudowany, jednak nie wszystko złoto...
  Narastanie mocy mocno niedopracowane. Nadajnik kłapie mocą a nie załącza moc!!! Moc nadawania 7W, przy u=13,4V I cóż z tego, że maks. moc osiągana jest pod koniec nadawania? Nie nadaje się do montażu w pobliżu stacji monitorowania, gdyż załączane przedwcześnie VCO może przykrywac tło. Nadaje niepotrzebnie na poziomie 300 - 400 nW/50R
  Oryginalne, dobre tranzystory.
  Uwaga! Warszawskie firmy strasznie tłusto nadają, jesli chodzi o ilośc danych w teście = 30 ramek!!! z powtarzaniem!!!!!! Dzięki temu udają, że ładnie działają kosztem kanału radiowego. Szybko więc moga zablokowac kanał!
  Nokton - Maksim bardzo ładnie zbudowany, lecz posiada wadę w postaci ilości zdekodowanych ramek. Nadaje ich 10, do stacji a dochodzi 5, 6 max.
  Wzbudza się generator VCO w chwili załączenia nadawania, stąd utrata pierwszych ramek danych. Stabilnośc czestotliwości bardzo dobra!
  Stabilność poziomu mocy - baardzo dobra!!!!!!, lecz grzeje się stopień końcowy, ze względu na nieoryginalny tranzystor mocy (chińska podróbka) i nie do końca właściwie używany generator PWM.
  Chyba wiadomo co mam na myśli...?
  Amplituda bitów danych minimalnie niedopracowana, stąd również utrata ramek i mozliwe chwilowe awarie łączności. Dlatego zdecydowano się prawdopodobnie na test 10 - cio ramkowy.
  Eurosatowski - hit na rynku, lecz szkoda, że nie posiada własnego zaislania! Nalezy korzystać z akumulatora centrali. Mały, zgrabny.
  Krótka transmisja - 5 ramek, wszystkie one dochodzą do stacji. Niemal zero zawartości szkodliwych harmonicznych, narastanie mocy 4 us (brawo), modulacja (dewiacja) równa! dla (w sumie) 4 czasów bitów. Regulacja mocy programowa, czas narastania mocy przy mniejszych poziomach nie odbiega od maksymalnej. Programowa regulacja mocy.
  Stabilnośc częstotliwości mniej więcej +/- 5Hz, zatem baardzo dobrze!
  Jesli zbudują nadajnik w obudowie z zasilaczem, bedą bezkonkurencyjni na rynku raczej. Oryginalne, dobre tranzystory Mitsubishi.
  Visonic - mimo dobrej opinii osób nie znających się na technice radiowej, działa kiepsko. Przedwcześnie załączane VCO na poziomie 2-3 mW - bubel, zwłaszcza jesli chodzi o model TR-86! Nie nadaje się do montażu w pobliżu stacji monitorowania, gdyż załączane VCO może przykrywac tło.
  Oryginalne, dobre tranzystory.

  0
 • #9 26 Paź 2006 21:16
  hefid
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Post był raportowany. Zamykam, z powodu "odgrzewania" tematu.

  0