Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer na dwóch głośnikach technics'a. Jak to zrobić??

27 Paź 2008 20:53 3597 23
  • Poziom 14  
    Witam
    posiadam dwa głośniki technics'a od kolumn sb-dv250. Głośniki moc m
    Muzyczną 120w każdy. Jaką obudowę do nich zastosować zamkniętą cz y z bass reflexem?? Czy lepiej,żeby głośniki były zamknięte w obudowie czy normalnie tak jak w kolumnach?? Ma być to subwoofer pasywny.
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    "mam czerwony samochod - nadaje sie na wyscigi?"
    podobnej tresci napisales post ;]
    jakie to glosniki? masz T-Sy? czym chcesz to zasilic?
    no i raczej sub pasywny to pomylka obecnie :???:
  • Poziom 14  
    głośniki są niskotonowe z kolumn technics'a. Co oznacza pojęcie T-sy?? Napędzany by był onkyo o mocy 2*60w.

Subwoofer na dwóch głośnikach technics'a. Jak to zrobić??

są to niskotonowe z tych kolumn. Chciałem coś zrobić bo leżą na strychu i są niepotrzebne.
  • Poziom 39  
    T-S - parametry Thiella i Smalla

czyli kolumny juz masz? czy jedynie same glosniki?
    obudowy zrob takie same litrazowo jak oryginaly.
    w tych wiezach byl aktywny podzial. czyli sub byl zasilany mocniejsza koncowka mocy a sredniak + wysoki osobna slabsza koncowka

te 60W powinno wystarczyc. jednak mam nadzieje ze nie planujesz zasilac nim rowniez kolumn?
    podlacz aktywny filtr dolnoprzepustowy przed wzmacniaczem i bedziesz mial polowe oryginalnej wiezy :P
  • Poziom 14  
    Mam kolumny, jednak dorobić do wieży subwoofer.
    Mam "zwrotnice' od oryginalnych kolumn( tzn. to są jakby tylko gniazda do głośników). Mam pytanie czy można podłączyć te głośniki do tych zwrotnic bez tych filtrów??
  • Poziom 39  
    tam niema zwrotnicy!
    sa jedynie 2 tandetne kondy na sredniaka i wysokiego.
    musisz kupic AKTYWNY filtr dolnoprzepustowy lub jak masz SB L! 5.1 to mozna zalatwic to programowo
  • Poziom 14  
    znalazłem juz specjalna zwrotnice do subwooferów, i dotego podwójna. Czyli odrazu bedzie na dwa głośniki.
    Mam pytanko czy głośniki mają być w srodku suba czy na zewnątrz tak jak w kolumnie??
  • Poziom 17  
    Wszystkie sa wewnatrz... Chodzi Ci o obudowy BandPass. Jesli nie masz nic parametrow, a nie masz to zrob tak jak w oryginalnych kolumnach.

Jak masz 2 glosniki TAKIE SAME to litraz z tych kolumn *2. Jesli sa rozne to musisz zrobic komory. Jesli kolumny byly BR, to sub tez BR z takim samym tunelem(wyjatek jak dajesz 2glosniki w jednej komorze), jak byly zamkniete to SUB tez zamkniety...
  • Poziom 14  
    a do tego suba dać dwa tunele na dwa głośniki czy jeden wystarczy??
  • Poziom 17  
    Albo jeden wyliczony, albo dwa takie jak trzeba. Jestem sklonny do wersji drugiej.
  • Poziom 39  
    skoro masz je w obudowach to po co chcesz zmieniac obudowe?
    Cytat:
    znalazłem juz specjalna zwrotnice do subwooferów, i dotego podwójna. Czyli odrazu bedzie na dwa głośniki.
    czy czytasz wyraznie to co napisalem wczesniej?
    to co znalazles to zapewne zwrotnica pasywna. budowanie suba pasywnego jest nie efektywne i nie oplacalne!
    to sa male glosniki ktorych braki nadrabiane sa aktywna korekcja - jak kupisz pasywny filtr to sie bardzo rozczarujesz ;]
  • Poziom 17  
    Cytat:

Nie wiem czy filtr dolnoprzepustowy mozna tak smialo nazwac zwrotnica :P.

A co do tych dwoch glosnikow... Sluchaj, piszesz ze to jest zwrotnica na 2 glosniki, wez sprawdz czy to czasem nie jest zwykla zwrotnica do kolumn - pasmo do 500 Hz np. na jednym wyjsciu, a potem pasmo od 500 Hz w gore. Zebys nie mial potem "wysadu".
  • Poziom 14  
    jeżeli kupię ten filtr dolnoprzepustowy do wtedy sub juz bedzie aktywny?? do każgego głośnika musi byc jeden filtr??
  • Poziom 17  
    Nie nie nie, google nie gryzie - wpisz: filtr aktywny, filtr pasywny - Bedziesz mial duzo wynikow.
  • Poziom 39  
    subwoofer aktywny sklada sie z regulowanego filtra dolnoprzepustowego, wzmacnaicza i glosnika w obudowie.
    sybwoofer pasywny jest podlaczany pod kolumny i zasilajacy je wzmacniacz.
    subwooferem pasywnym nie mozesz nic regulowac i ma to sens tylko i wylacznie wtedy kiedy zostal zaprojektowany do pracy z danymi satelitami (zobacz tonsil SUB-SAT 1.1 i 2.2)
    sub aktywny ma pelny zakres regulacji od glosnosci, poprzez odciecie az do plynnej regulacji fazy :P
  • Poziom 14  
    Aha juz rozumiem, znalazłem na allegro takie filtry nr aukcji 468106381. I jeszcze takie coś 464161152. Czy obie te rzeczy się nadają?
  • Poziom 14  
    mam zintegrowaną realteka, chyba 5,1
  • Poziom 39  
    oj to niewiem czy jest tam mozliwosc filtrowania suba :???:
  • Poziom 14  
    chyba nie. jeżeli mam zrobić suba aktywnego to musze do niego załatwić wzmacniacz i go w nim zamontować, problem w tym że ja nie jestem w tym dobry, dlatego chciałem zrobić pasywnego bo on jest prostszy w konstrukcji
  • Poziom 39  
    czyli pod ten wzmacniacz co masz juz podlaczyles kolumny?
    nie oplaca sie robic pasywnego z tych technicsow - to wogole nie zagra wtedy. za male glosniki :???:
  • Poziom 14  
    kolumny mam podłączone pod wieże technicsa jest to oryginalny zestaw, i chciałem dorobić subwoofera, którego podłączyłbym pod wzmacniacz. Chodzi i o subwoofera do filmów. Bo te kolumny mają wystarczający bas jezeli chodzi o muzyke. Chodzi mi o to żeby "czuć" na sobie filmy, myślałem tez nad tym żeby tego suba włożyc pod kanape. Co o tym myślisz?? Czy ten pasywny nadawał by się pod kanape??
  • Poziom 39  
    czekaj bo juz sie pomieszalem
    to masz wieze technicsa i dodatkowe kolumny oraz wolny wzmacniacz?
    jezeli tak to przeciez mozesz zrobic tak jak pisalem :]
    czyli kupic aktywny filtr, podlaczyc go PRZED wzmacnaiczem ktory masz i pod ten wzmacniacz suby...
    sygnal do tego filtru wezmiesz z wiezy i bedzie OK :P
    a poczuc to raczej go za bardzo nie poszujesz bo male glsoniki. wiem ze bas z tej wiezy jest wyraznie slyszalny i potrafia meblami zatrzasc ale na sobie go za bardzo nie poszujesz - do tego bys potrzebowal wiekszego glosnika :P