Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Płyta czołowa

gogo4 11 Mar 2004 21:49 1943 5
 • #1
  gogo4
  Level 15  
  Buduje sobie właśnie pewne urządzonko (elektroniczne rzecz jasna) i chciałbym zrobić do niego jakąś zaj****** płytę czołową. I tu jest pewien problem, ponieważ rysunek płyty czołowej mogę zrobić bez problemu, ale jak go przenieść na obudowę. Oczywiście mogę wydrukować na papierze i przykleić na obudowę, ale zależy mi na tym, aby było to zrobione bardziej fachowo (czyt. jak fabryczne wykonanie). Może szanowni koledzy mają jakieś sprawdzone metody, którymi chętnie się podzielą, najbardziej odpowieda mi wykonanie metodą domową, nie znaczy to, że nie będę rozważał innych spsosbów.

  Pozdr. :)
 • #2
  Masteq
  Level 18  
  moze wydruk kolorowy na folii
 • #4
  s-arti
  Level 11  
  Witam!
  Swoje płyty czołowe (na użytek domowy) wykonuję w ten sposób:
  Front rysuję w Corelu i drukuję na papierze samoprzylepnym (do kupienia praktycznie w każdym sklepie papierniczyn). Na to od góry przyklejam przezroczystą folię samoprzylepną (wolę półmat, ale to kwestia gustu), która zabezpiecza wydruk i umożliwia nawet jego późniejsze czyszczenie. Tak przygotowany arkusz naklejam na płycie czołowej urządzenia.
  W przypadku konieczności wykonania okien (np na wyświetlacz) wycinam je przed przyklejeniem arkusza.
  Wychodzi całkiem nieźle.
  Polecam
 • #5
  zbych m
  Level 18  
  Ja robię podobnie tylko zamiast folii samoprzylepnej daje do foliowania. Ponieważ foliowanie jest dwustronne to foliuje po dwa arkusze, lub wkładam pustą kartkę od strony kleju, oczywiście!
 • #6
  _dzidek_
  Level 11  
  Możesz zastosować sitodruk - będzie wyglądać jak ze sklepu. Sam tego oczywiście nie zrobisz ale efekt murowany. Jak sam sobie zaprojektujesz to koszt zamknie się w: klisza ok. 4 zł, siatka - ok. 20-40 zł, koszt robocizny sitodrukarza ok. 10-20 zł. Przy nakładach jednostkowych to może to trochę dużo, ale jak robisz kilka/kilkanaście urządzeń to będzie profesjonalnie za niewielką kasę.