Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAZDA 323F 1994 1,8 Silnik gasnie zaraz po uruchomieniu

Seweryn01 27 Paź 2008 22:19 2734 2
  • #1 27 Paź 2008 22:19
    Seweryn01
    Poziom 14  

Witam dziś dostało mi sie w rece auto po umyciu karchrem. Objaw jest taki że auto odpala jakby na sekundę a następnie gaśnie. Iskra na każdej śiwecy sie pojawia. Złącza konektorowe wszystkie sprawdzałem i osuszałem) Paliwo także dochodzi do listwy wtrysków. jeśli ktoś by miał jakieś sugestie to byłbym wdzięczny.

0 2
  • Pomocny post
    #2 28 Paź 2008 13:34
    rafcio_21
    Poziom 28  

Witam sprawdz przeplywomierz i jego kostke czy wszystko jest ok ,w przeplywomierzu jest wlacznik który steruje pompa paliwa ,jak krecisz to pompa dziala a jak silnik odpali to wtedy ten styk w przepływomierzu steryje pompą paliwa moze on nie styka ,ja tak mialem samochod odpalal i za moment gasl. pozdrawiam

0
  • #3 28 Paź 2008 23:58
    Seweryn01
    Poziom 14  

Witam. Dziś rano doszedłem do wniosku że przepływomierz padł. Podzcas umycia silnika zalane zostały świece i wszystko inne na benzynie jako tako szedł silnik ale po przełączeniu na gaz nastąpił wystrzał w dolocie i przepływomierz został uszkodzony. Szkoda tylko że właściciel o tym wyszczale nie poinformował. Doszwedłem do tego prubując ryszyć kalpkę przepływomierza. nie drgnęła. Rozerwało kawałek aluminium więc trzeba było wymienic przepływomierz.

Tak na przyszłośc na rade innym włożyłem przepływomierz z mazdy 323 1,6 wszystkie oznaczenia sie zgadzały. Pozdrawiam i dziękuje rafcio_21 -wi za wypowiedz. Jeśli sam bym nie doszedł do tego że to przepływomierz to po przeczytaniu Twojego postu bym pewnie wpadł na to że przepływomierz jest do wymiany.

1