Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG L1720 wyłącza podświetlenie matrycy

28 Paź 2008 08:16 2432 4
 • Poziom 15  
  Mam problem z podświetleniem matrycy w monitorze. Po włączeniu monitora podświetlenie działa się przez chwilę i gaśnie. Obraz jest wyświetlany przez cały czas. Sytuacja powtarza się po wyłączeniu monitora i ponownym włączeniu.
  Inwerter zbudowany na sterowniku BIT3105, tranzystory FDS4501.
  Stwierdziłem, że sterownik wyłącza wyjścia sterujące tranzystorami z powodu zbyt małego napięcia na weściu OLP (LAMP CURRENT DETECTION PIN) nóżka 4. Przy wyłączonym monotorze napięcie ok.360mV, po włączeniu napięcie zaczyna rosnąć (podświetlenie jest) po chwli gwałtownie spada (podświetlenie gaśnie)-zbyt mały prąd płynący przez lampy.
  Układ BIT3105 i tranzystory FDS4501 podstawiłem. Wymieniłem też elektrolity w torze zasilania 12V. Diody BAV99 i tranzystory 2N7002 nie wykazują zwarcia. Zmierzyłem pojemności kodensatorów po stronie wtórnej trasformatorów 10pF/3kV - prawidłowowe.
  Lampy CCFL do wymiany?
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 35  
  Najpierw podstaw inne a potem dopiero wymieniaj.
 • Zasilacze UPS
 • Poziom 40  
  Każda lampa zimnym końcem jest podłączona do opornika i napięcie na tym oporniku określa jaki prąd płynie przez poszczególną lampę, to napięcie powinno być w pewnym przedziale aby się nie wyłączał inwerter. Typowy prąd płynący przez każdą lampę jeżeli WN jest OK to około 5 miliamper.
 • Poziom 15  
  Dzięki za pomoc SATGAL.
  Odnlazłem rezystory przez które płyną prądy poszczególnych lamp. Okazało się, że na 2 rezystorach z jednej strony inwertera nie ma spadku napięcia. Na drugiej stronie na obu rezystorach 390Ω do czasu wyłączenia podświelenia napięcie zdążyło narosnąc do 620mV czyli prąd ok. 1.6mA. Najpierw zamieniłem miejscami 10pF/3kV, sytuacja bez zmian. Po zamianie transformatorków sytuacja się odwróciła.
  Zmierzyłem rezystancję w trafo "sprawnym" na wtórnym 1.35kΩ, "złym" 1.6kΩ.
  Oznaczenie na nim: SPI 8TC00141
  A 0350 3 FC
  Tylko gdzie taki znależć to nie wiem ;-(
 • Poziom 9  
  Też potrzebuje taki transformatorek. Pomocy !!!!