Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawężanie się obrazu po podłączeniu PC do TV przez DVI

28 Paź 2008 10:04 1262 1
  • Poziom 10  
    Witajcie mam taki problem, postaram się to dokładnie opisac.
    Mam TV 37 cali który ma wejście HDMI niestety tylko jedno.
    Obsługuje HDCP, podłączam do niego kompa przez kabel DVI-HDMI
    Problem polega na tym że po takim podłączeniu jak daję częstotliwość odswierzania na 50Hz to obraz wypełnia cały ekran - i to jest ok, problem zaczyna się jak chce odtworzyć na PowerDVD film BluRay - efekt jest taki że obraz mi miga. Jak daję częstotliwość na 60Hz to nie miga obraz ale obraz nie wypełnia mi wtedy całej powierzchni ekranu, zawęża się i po bokach są czarne pasy (taka ramka czarna się robi).
    Próbowałem już różne wersje sterowników na Windows XP i uaktualniłem BIOS na płycie głównej, nic nie pomaga. Próbowałem na Vista i tak samo jest. Tak myśle że problem jest po stronie tego TV że przy 60 Hz zawęża pole obrazu. Mam też jako drugi monitor 22 cale, podłączyłem go przez D-Sub ponieważ nie ma obsługi DHCP, filmy BluRay chodzą ok na PowerDVD ale ja chciałbym żeby to dobrze wyświetlało się na tym większym. Już nie mam pomysłu co robić, tak myślałem czy wypróbować wymianę karty graficznej ale myśle że to nic nie da bo ograniczenie jest w tym moim TV LCD (BENQ VL3735). Ta moja grafika jest całkiem dobra (Palit ATI Radeon HD 2600 XT Super) i nie sądze żeby to była jej wina.
    Jeśli możecie to proszę doradżcie mi czy coś jeszcze można z tym zrobić żeby nie zawężał się obraz na tym dużym TV.
  • Poziom 10  
    Okazało się że to wina karty graficznej, zapodałem inną kartę i jest prawie ok, pisze do dla osób które mają podobne problemy.