Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo 300 n200 z vista pl strasznie się muli

28 Paź 2008 11:38 6896 15
  • Poziom 19  
    Witam. Problem z tym lapkiem jest taki, że strasznie długo się uruchamia, równie długo zamyka, często robi zwisy na prostych operacjach typu otwarcie folderu, czy odpalenie filmu. Tylko wspomnę o problemach zw. z zapisywaniem plików z opery, czy uruchomieniem winampa. Zakupiłem go z systemem, z całą obsługą firmy lenovo i te pliki i programy doprowadzają mnie do szału. Ponadto ostatnio zrobił mi zwis na wykonywaniu kopii zapasowej. Dochodzi do 40% i stoi następne 24 godziny w tym samym miejscu, cały czs twierdząc że tą kopię wykonuje. Zatrzymać tego nie da rady, chyba że przez wył/wł, ale to porażka. Zdaję sobie sprawę z tego, że 1gb ramu to trochę mało na ten sprzęt, ale chciałbym zacząć od wywalenia niepotrzebnych rzeczy. Wklejam log z hijack i bardzo proszę o ocenę, co można wywalić?

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2
    Scan saved at 11:29:23, on 2008-10-28
    Platform: Windows Vista SP1 (WinNT 6.00.1905)
    MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6001.18000)
    Boot mode: Normal

Wszelkie logi proszę zamieszczać tak jak ja to uczyniłem.
    [K!lleR]
  • PCBway
  • Spec od komputerów
    Odinstaluj nortona, wylacz zbedne programy w msconfig, zakladka uruchamianie, wylacz zbedne programy i uslugi od lenovo.
  • Poziom 24  
    Najlepiej będzie sformatować cały dysk ,podzielić na partycje i zainstalować tylko to co jest naprawde potrzebne .
    Ja właśnie to robie ,wywaliłem viste a instaluje XP lite
    I mam problem typu ,jak załadować sterownik sata z pendraiwa podczas instalacij systemu ?

Moderowany przez jankolo:

Tę wyśmienitą poradę wyróżniam OSTRZEŻENIEM. Proszę zapisac się do fanklubu miłośników Format C:/

• Poziom 19  
    Kolobos napisał:
    wylacz zbedne programy i uslugi od lenovo.

Świetnie, jednak wklejając tu tego loga liczyłem na podpowiedź, co konkretnie mam wyłączyć, bo mnie te cholerne nazwy nic nie mówią.
  • Poziom 24  
    To sobie popatrz po ścieżce dostępu:
    np. C:\Program Files\ -- praktycznie wszystko co tak się zaczyna do wyłączenia.
  • PCBway
  • Poziom 19  
    pala22 napisał:
    To sobie popatrz po ścieżce dostępu:
    np. C:\Program Files\ -- praktycznie wszystko co tak się zaczyna do wyłączenia.

To co powiesz na to:
    C:\Program Files\Lenovo\NPDIRECT\tpfnf7sp.exe, C:\Program Files\Lenovo\PM Driver\PMHandler.exe, C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe, C:\Program Files\Lenovo\HOTKEY\TpWAudAp.exe, C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\IAAnotif.exe, C:\Program Files\Common Files\Lenovo\Scheduler\scheduler_proxy.exe, C:\Program Files\Lenovo\LenovoCare\LPMGR.EXE, C:\Program Files\Lenovo\AwayTask\AwaySch.EXE, C:\Program Files\ThinkVantage\AMSG\Amsg.exe, C:\Program Files\ThinkPad\ConnectUtilities\ACWLIcon.exe, C:\Program Files\Lenovo\Client Security Solution\cssauth.exe, C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe, C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software\BtStackServer.exe, C:\Program Files\Lenovo\Client Security Solution\tvtpwm_tray.exe

Jest tego trochę, a mnie to absolutnie nic nie mówi. Wyłączę to wszystko, jak piszesz, i nie uruchomię kompa albo będę miał problem z jakimś programem. Powiem szczerze - tak jak ktoś kto pyta na dziale drukarek (gdzie ja się znam na rzeczy) o konkretną pomoc w rozwiązaniu jakiegoś problemu, tak ja tutaj proszę o konkretną pomoc. Powtarzam, te nazwy nic mi nie mówią i nie mam czasu googlować w poszukiwaniu ich wyjaśnienia, i zastanawiać się - potrzebne, czy nie? Dlatego pytam, które pozycje mogę z czystym sumieniem i bez obaw wyrzucić?

Kolobos napisał:
    Odinstaluj nortona, wylacz zbedne programy w msconfig, zakladka uruchamianie, wylacz zbedne programy i uslugi od lenovo.

Świetnie. Jak trafisz do działu drukarki z jakimś problemem, też Ci napiszę "wyrzuć drukarkę". Nie wiem które usługi od lenovo są zbędne - gdybym wiedział, nie pisałbym tutaj.

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    agatorn napisał:

C:\Program Files\Lenovo\NPDIRECT\tpfnf7sp.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\PM Driver\PMHandler.exe,
    C:\Program Files\Synaptics\SynTP\SynTPEnh.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\HOTKEY\TpWAudAp.exe,
    C:\Program Files\Intel\Intel Matrix Storage Manager\IAAnotif.exe,
    C:\Program Files\Common Files\Lenovo\Scheduler\scheduler_proxy.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\LenovoCare\LPMGR.EXE,
    C:\Program Files\Lenovo\AwayTask\AwaySch.EXE,
    C:\Program Files\ThinkVantage\AMSG\Amsg.exe,
    C:\Program Files\ThinkPad\ConnectUtilities\ACWLIcon.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\Client Security Solution\cssauth.exe,
    C:\Program Files\Common Files\Symantec Shared\ccSvcHst.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\Bluetooth Software\BtStackServer.exe,
    C:\Program Files\Lenovo\Client Security Solution\tvtpwm_tray.exe
    Wejdź na stronę http://www.lenovo.com/pl/pl/ i sprawdź co do czego.

Osobiście po formacie instaluję tylko:
    Audio Driver
    Display Driver
    Wireless
    Ethernet
    Bluetooth
    5-in-1 Card Reader

Resztę uważam za zbędne.
    Nie instaluję nawet sterowników do czytnika linii papilarnych bo mnie to nie bawi.

Aha, też mam 3000 N200 i wywaliłem Vistę, a zainstalowałem XP.
  • Poziom 24  
    Do AGATORN .
    Albo się rezygnuje z pewnych aplikacji i je usuwa albo się czeka aż się uruchomią .

Vista potrzebuje tylko sterownik bluetooth nic więcej .

Do moda .
    Może czasem system na kompie trzeba zrobić od zera , żeby było naprawde dobrze , dysk podzielić na partycje usunąć część ukrytą .

raz porządnie i póżniej cieszyć się szybkim komputerem dłużej
  • Poziom 31  
    Jak długo się uruchamia?
    Masz tam parę niepotrzebnych rzeczy choćby toolbar dla google i winampa. Zastanawiałbym się również nad wywaleniem Spybot Search & Destroy, który w twoim przypadku jest niepotrzebny.
    Jednak sam sobie odpowiedziałeś:
    Cytat:
    Zdaję sobie sprawę z tego, że 1gb ramu to trochę mało na ten sprzęt

Napisz jeszcze jaki masz procesor. Jeśli poniżej T5500 to za bardzo nie powalczysz i zbytnio nie zyskasz.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    ja troche odswieze temat i rowniez zapytam co mozna smialo i bezpiecznie usunac z autostartu w tym komputerze. wypisane sa te programy lenovo ale co tu jest zbedne ze moze to zastapic sama winda
  • Poziom 38  
    wikking napisał:
    co tu jest zbedne ze moze to zastapic sama winda
    System Vista :?:
    Na twoim miejscu zrobiłbym formata i zainstalował XP, ewentualnie Viste i to co niezbędne.
    Poczytaj Czemu Vista chodzi wolno?
  • Poziom 19  
    wikking napisał:
    ja troche odswieze temat i rowniez zapytam co mozna smialo i bezpiecznie usunac z autostartu w tym komputerze. wypisane sa te programy lenovo ale co tu jest zbedne ze moze to zastapic sama winda

Niestety, tu nie otrzymałem pomocy. A rady typu: wywal vistę i posadź xp są zwykłym nabijaniem postów. Jeśli nadal chcesz coś zrobić ze swoją vistą, napisz do mnie na priv. Dam ci namiar na inne forum, gdzie twój problem potraktują poważnie, dadzą stosowną lekturę do przeczytania, a jak już będziesz co nieco wiedział, to zadasz konkretne pytanie i dostaniesz konkretną odpowiedź. Ja właśnie taką pomoc tam otrzymałem. Nie bedę tu robił reklamy tego forum. Jeśli znasz angielski, i chcesz się czegoś dowiedzieć o procesach, to zajrzyj tu: http://www.pcpitstop.com/libraries/process/
    i tu: http://whatisprocess.com/tpfnf7sp-exe/123/
    i tu: http://www.tallemu.com/oasis2/

Pozdrawiam, Tomek
  • Poziom 38  
    agatorn napisał:
    chcesz się czegoś dowiedzieć o procesach
    Tu nie chodzi o same procesy tylko o kupę programów DEMO poinstalowanych razem z Vistą. Tak się składa że już na kilku laptopach Lenovo 3000 N200 instalowałem XP, a także czysty system Vista i czas uruchamiania, a także szybkość działania jest bez porównania lepsza niż na Viście z kupą śmieci. Nawet otwierając pierwszy raz plik .jpg rozpoczyna się instalacja zewnętrznego programu, nie jestem pewien ale był to chyba Corel.
    Poza tym Norton DEMO, Office DEMO i masa innych niepotrzebnych śmieci w wersji DEMO - Trial.
    Po co to wszystko :?: Po co tyle sterowników :?:

agatorn napisał:
    A rady typu: wywal vistę i posadź xp są zwykłym nabijaniem postów.
    Napisałem także VISTE :!: :sex:
  • Poziom 19  
    No, nie nerwujsja :cry:, ale mnie w poście chodziło głównie o programy lenovo, koledze vikkingowi też, jak zrozumiałem. Problem w tym, że format+instalacja na nowo nawet samej visty zajmuje trochę czasu (kwestia ponownej instalacji programów chociażby, ich licencji, kluczy, itp), a zwykle właśnie jego brak. Poza tym nie po to proszę o pomoc w konkretnej sprawie, by mi ktoś wypisywał rady typu zób se format i posadż system na nowo. Że to mogę zrobić, to ja sam wiem. Dlatego rady typu format tak mnie denerwują. Paradoks mojej sytuacji polega na tym, że jeszcze nie zabrałem się za usuwanie tego szajsu firmy lenovo, a już lapek chodzi mi zdecydowanie szybciej, szybciej się też uruchamia, a wszystko to tylko po wyłączeniu zbędnych procesów. Mimo, że wbrew radzie jednego z kolegów zostawiłem nie wywaliłem nortona. Dlatego napisałem o procesach. Tylko wyłączenie niektórych (tylko trzeba wiedzieć jakich, i tu właśnie przydaje się pomoc bardziej doświadczonych w temacie) powoduje, że vista nagle staje się fajnym systemem operacyjnym dla nie wymagajacego użytkownika, jakim jestem ja. Dodatkowo pomogło też wywalenie sterowników wi-fi i zainstalowanie nowszych.
  • Poziom 9  
    Mam podobny problem tylko u mnie w lenovo 3000 n200 zaraz po załadowaniu windowsa wyskakuje czarne tło i nic nie da rady zrobic...... Jak to naprawic??? próbowałem odnowic system czy cos takiego z ukrytej partycji ale gdy dochodziiło do 100% to sie wieszało i tak zostawało przez pare godzin.... Jak zainstalowac nowego windowsa jeśli sie ma taką sytuację????
  • Poziom 38  
    przemusss napisał:
    Jak zainstalowac nowego windowsa jeśli sie ma taką sytuację????
    Co Ja mogę Ci radzić :?:
    Przeczytaj mojego posta z 06 Sty 2009 21:58, ale pewnie nie masz płyty z systemem.
    Moja rada: Jeśli kupiłeś laptopa z systemem to na spodzie masz naklejkę z kluczem więc pożycz od kogoś płytę CD/DVD z systemem (bez klucza bo masz swojego) i zrób sobie kopię. Zrób formata łącznie z usunięciem partycji RECOVERY która niepotrzebnie zajmuje 5GB dysku. Następnie instalacja świeżej kopi systemu XP, Vista czy Linux jak Ci się zachce z tym co niezbędne bez żadnych śmieci. Poczytaj dobrze cały ten temat i zajrzyj TU

Osobiście też nie udało mi się przywrócić systemu z partycji RECOVERY na Lenovo 3000 N200.