Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tv grundig t55-730 / cuc7301

Tomasz W. 12 Mar 2004 01:30 1772 4
    Tomasz W.
    Level 14  
    W tym tv jest usterka polegająca na braku strojenia w środkowym paśmie, pozostałe stroją oki, poza tym nie działa funkcja automatycznego strojenia (ATS) pojawia się pasek dostrojenia, niby stroi ale nie zapamiętuje automatycznie stacji, na ręcznym strojeniu da się zapamiętać dostrojoną stację. Sprawdziłem napięcia (są oki), profilaktycznie wymieniłem elki w zasilaczu cięgle bez zmian. Co może być uszkodzone??
    ELEKTRON2
    Level 21  
    czyli brak strojenia na VH , czy jest napięcie na głowicy +12 na tym paśmie ?jak jest to podstawił bym głowicę
    lolek1
    Level 15  
    Powodem może być złe ustawienie AGC.
    Wejdz w tryb serwisowy i spróbuj je przestawić.
    Kiedyś z tym walczyłem i wydaje mi się że to był powód usterki
    (nie zatrzymywania się przy ATS )
    Aleksander Borodin
    Level 22  
    :idea: W tym modelu telewizora głowica jest sterowana cyfrowo i zakresy też przełączane cyfrowo, jeśli brak jest całego zakresu to zaczynać trzeba od pamięci, najlepiej wstawić nową i wstępnie zaprogramowaną.
    Tomasz W.
    Level 14  
    sory że się długo nie popjawiałem.
    Okazuje się że funkcja automatycznego strojenia działa poprawnie (na początku strojenia tv robi skanowanie a potem jeszcze raz wędruje po zakresach i wtedy zapamiętuje znalezione stacje)
    Co do braku strojenia w środkowym paśmie, to wymiana pamięci nic nie daje. Okazało się,że jest uwalona głowica nowa w NE kosztuje ok 300zł, więc wysłałem ją do naprawy koszt 65 zł. Już ją wtsawiłem i wszystko działa wyśmienicie. :D