Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wybija bezpiecznik po podłączeniu tokarki, frezarki

buszowanie 28 Paź 2008 21:12 2981 8
  • #1 28 Paź 2008 21:12
    buszowanie
    Poziom 2  

Witam serdecznie.
    Po podłączeniu silników trójfazowych do gniazda w garażu, wybija bezpiecznik (jak podłączę do gniazda w piwnicy, jest OK).
    Jeżeli do silnika nie podłączę zera silnik chodzi. Czy jest możliwe, że monter pomylił przewód zerowy z uziemieniem?
    Czy ma to wpływ?
    Bardzo proszę o poradę
    Pozdrawiam Sergiusz

0 8
  • #2 28 Paź 2008 21:20
    shulc
    Poziom 22  

buszowanie napisał:
    Witam serdecznie.
    Po podłączeniu silników trójfazowych do gniazda w garażu, wybija bezpiecznik (jak podłączę do gniazda w piwnicy, jest OK).
    Jeżeli do silnika nie podłączę zera silnik chodzi. Czy jest możliwe, że monter pomylił przewód zerowy z uziemieniem?
    Czy ma to wpływ?
    Bardzo proszę o poradę
    Pozdrawiam Sergiusz

zbyt ogólnikowo. Jaką masz instalację ,gniazda 3-f,zabezpieczenia , itd.
    Podaj dokładniej

0
  • #3 28 Paź 2008 21:45
    buszowanie
    Poziom 2  

Mam gniazda trójfazowe, pięciobolcowe. Zabezpieczenia "Schark" L20A 230/400V BS012320.
    W piwnicy są takie same i one nie powodują problemów.
    W garażu pracuje tokarka czy frezarka, ale tylko po podłączeniu trzech przewodów fazowych. (trochę strach)

Dodano po 7 [minuty]:

Zapomniałem dopisać że jak podłączę wszystkie przewody to wybija główny bezpiecznik 40A

0
  • #4 28 Paź 2008 21:57
    shulc
    Poziom 22  

buszowanie napisał:
    Zapomniałem dopisać że jak podłączę wszystkie przewody to wybija główny bezpiecznik 40A

podaj dane lub fotkę tego głównego bo domyślam się że to jest zabezpieczenie różnicowe

0
  • #6 28 Paź 2008 22:41
    shulc
    Poziom 22  

tak, to jest zabezpieczenie różnicowe i jak napisałeś

Cytat:
    Mam gniazda trójfazowe, pięciobolcowe

w takim razie podłącz 3 fazy L1, L2, L3, oraz na masę PE (żółto/zielony), przewód N, (niebieski), pozostawiasz wolny o ile w tokarce nie masz np. sterowania na styczniku z cewką 230V.
    Co do oznaczeń L, N, PE mam na myśli oznaczenia w gnieździe bo czytając to
    Cytat:
    W garażu pracuje tokarka czy frezarka, ale tylko po podłączeniu trzech przewodów fazowych. (trochę strach)

wszystkiego mogę się spodziewać.
    pozdrawiam

0
  • #7 02 Gru 2008 19:09
    buszowanie
    Poziom 2  

Zamieniłem przewody. Niestety problem pozostał bez zmian. Wywala w dalszym ciągu.

0
  • #8 02 Gru 2008 19:37
    adasw
    Poziom 12  

zobacz czy w silniku przewod PE nie jest podlaczony z N. poza tym silnik trojfazowy potrzebuje 3 fazy i PE, a N nie potrzebne. moze w piwnicy gniazdo trojfazowe nie jest zabezpieczone roznicowka i dlatego nie wywala

0
  • #9 02 Gru 2008 19:50
    zbyszek_
    Poziom 26  

KOl buszowanie Masz źle wykonaną /podłączoną /instalację od piwnicy do garażu.Jak się nie znasz wezwij elektryka.Twoje zamienianie kolejności przewodów nic nie dadzą wierz mi. ŻYCIE jest tylko jedne.Żle podłączony przewód N lub tu gdzie N podłączony jest PE.

0