Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przewinięcie uzwojenia silnika - okap Amica

pico1 28 Paź 2008 21:37 1824 3
  • #1 28 Paź 2008 21:37
    pico1
    Poziom 14  

Witam.
    Silnik pochodzi z okapu Amica.Jest to silnik 3 biegowy.Spaliło się uzwojenie 1 biegu.Odwinąłem 3 bieg drut 0,4.Zacząłem odwijać 2 bieg DRU 0,23 ale pojawił sie problem,sklejone lakierem uzwojenie.A że nie posiadałem takiego drutu zaniosłem do fachowców co sie teraz okazało psełdofachowców.Przyniosłem nową nawiniętą cewkę zmontowałem rdzenie i silnik.silnik ruszył ale zaraz go wyłączyłem bo się mocno grzał.Zacząłem rozwijać go na nowo.Odwinąłem 3 bieg i zacząłem odwijać 2 bieg i ku mojemu zdziwieniu drugi bieg ma tylko nawinięte 20 zwojów drutu ,1 bieg jakieś 200.Czy to jest prawidłowo ? bo jakoś im nie wierzę czy dobrze nawineli .

0 3
  • #2 26 Lis 2008 19:39
    peter_bb
    Poziom 11  

Proponuje dowiedzieć się w serwisie ile kosztuje nowy silnik. Kolega umorduje się z odwijaniem i liczeniem a później okaże się, że zatarte będą łożyska ślizgowe lub wynikną inne problemy.Poza tym nie przeuzwaja się części uzwojenia tylko całość.

0
  • #3 26 Lis 2008 22:04
    pico1
    Poziom 14  

Silnik udało mi się przewinać na nowo.Tamci nawineli drut w złą stronę ponadto zmieniłem ilośc uzwojeń na 1 biegu do 100.Silnik chodzi jak należy.

0
  Szukaj w 5mln produktów