Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja Nowej generacji N (niezadowolenie)

markode 29 Paź 2008 07:42 20402 45
  • #1 29 Paź 2008 07:42
    markode
    Poziom 23  

Parę dni temu kupiłem tuner HDTV problemy zaczęły sie na początku przy aktywacji okazało sie ze jest inna karta u mnie pomyłka przy pakowaniu czekałem weekend na wymianę dekodera w poniedziałek dostałem dziś środa juz mi zablokowali FILM BOX i HBO a miał działać 2 miesiące gratis! mogę odstąpić od umowy nie minęło jeszcze 10 dni od jej zawarcia ? wracam do polsatu cyfrowego nie miałem z nim problemów proszę o poradę

0 29
  • #2 29 Paź 2008 07:46
    kilem0
    Poziom 11  

podpisałeś umowę? a przeczytałeś?

0
  • #3 29 Paź 2008 08:10
    markode
    Poziom 23  

Tak pisze do 10 dni mogę zrezygnować ale czy nie będą robić problemów z jej rozwiązaniem mam rezygnacje napisać listem poleconym czy oddać w sklepie gdzie dostałem sprzęt

0
  • #4 29 Paź 2008 10:46
    maciejowski
    Poziom 12  

Najlepiej poleconym i dodatkowo fax do N-ki

0
  • #5 29 Paź 2008 11:34
    druciak1
    Poziom 9  

Widzę ,że coraz większa rzesza lludzi jest niezawodolony z tej nowej N-ki

0
  • #6 29 Paź 2008 20:10
    mkkd
    Poziom 11  

Ja wypowiedziałem umowę. 4 razy próbowałem dodzwonić się na infolinię czekając po 35 minut przy telefonie i niestety nie udało mi się to. Wysłałem wypowiedzenie poleconym 2 tygodnie temu i spokój.
    NIEPOLECAM

0
  • #7 29 Paź 2008 20:31
    brofran
    Poziom 38  

druciak1 napisał:
    Widzę ,że coraz większa rzesza lludzi jest niezawodolony z tej nowej N-ki

Miałem CP , zmieniłem na n-kę i jestem zadowolony :D . Jedyny mankament to infolinia w okresach wprowadzania nowych promocji . Ale "starzy " abonenci tam nie dzwonią - bo i po co. Zatem - luzik - oglądam to co zamówiłem .

0
  • #8 29 Paź 2008 20:55
    markode
    Poziom 23  

Dziś u dilera stwierdzili ze jest nie możliwe zrezygnować umowy w ciągu 10 dni nie ma takiej opcji juz sam tego nie rozumnie

0
  • #9 31 Paź 2008 22:30
    Rafal_Pisz
    Poziom 12  

Nie znam się do końca na tym, ale jeśli kupowałeś wysyłkowo to 100% masz prawo odstąpić od umowy w ciągu 10 dni nie wiem jak to jest gdy bierzesz sprzęt w sklepie. Ale u ciebie jest trochę inny problem bo piszesz że dostałeś nie taką kartę co potrzeba więc mogłeś z tego tytułu domagać się rozwiązania umowy mało tego ja bym nawet nie czekał na nową kartę tylko jak wziąłeś sprzęt w sklepie to od razu bym im odniósł i za żądał wymiany lub rozwiązania umowy. A tak w ogóle to przestudiuj regulamin na jakiej podstawie możesz rozwiązać umowę lub w ostateczności jak nie będziesz mógł rozwiązać to czy możesz dochodzić jakiegoś odszkodowania bo na pewno przez jakiś czas nie miałeś odbioru i straciłeś jakieś kanały promocyjne.

0
  • #10 31 Paź 2008 22:43
    ekobrawo01
    Poziom 15  

Hejo Ja też kilka dni temu kupiłem n tv i poza tym że infolinia jest (pożal się bożę) i trochę menu wolne w porównaniu do fergusona którego miałem wcześnie, ogólnie jest oki. Tunerek chodzi elegancko polecam :D

0
  • #11 31 Paź 2008 23:01
    sir-greg
    Poziom 13  

Udaj się do UOKiK, oni Ci poradzą bo zazwyczaj jest tak, że sprzedawca celowo wprowadza w błąd...Najważniejsze jest szybkie działanie w takich sporach.

0
  • #12 01 Lis 2008 16:01
    Rafal_Pisz
    Poziom 12  

UOKiK nie bardzo się chce zajmować takimi drobnymi przypadkami więc szybciej otrzymasz tę samą poradę u Rzecznika Praw Konsumentów który jest w każdym powiatowym mieście u mnie np. siedzi w Starostwie.
    Tu znajdziesz swojego najbliższego Rzecznika http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow/rzecznicy/
    No i oczywiście tak jak pisze kolega sir-greg „Najważniejsze jest szybkie działanie w takich sporach.”

0
  • #13 01 Lis 2008 21:56
    houruk
    Poziom 19  

jesli brales w sklepie n-ke to jaki widzicie problem? pakujesz sprzeta daja ci nowy i tyle,aktywujesz i oglądasz. Spróbuj takie cos z polsatem......wiem bo sie z nimi nawalczyłem,tuner jest twój i mają cie głęboko w poważaniu naprawiaj se na własną rękę,a infolinia Polsatu wcale nie lepsza od N-ki ciągle słyszysz "jesteś 24 w kolejce" :-) Jeśli zamawiałeś N zdalnie to masz prawo w ciągu 10 dni zrwzygnować jak przy każdym zakupie na odległość.

0
  • #14 16 Lis 2008 10:20
    ansat
    Poziom 25  

Tv "N" jest dobra tylko trzeba dokładnie czytać co się podpisuje.

0
  • #15 16 Lis 2008 11:34
    waldekg
    Poziom 28  

Witam. Najlepiej kupować w normalnym sklepie z profesjonalnym sprzedawcą, który rzeczowo odpowie na wszystkie pytania przed podpisaniem umowy. Ale takich sklepów "N" jest mało i warto ich poszukać (nie w marketach). Sprzedawca powinien poinformować o sposobach rozwiązania umowy. Pozdrawiam.

0
  • #16 05 Gru 2008 12:17
    Bajka123
    Poziom 1  

witam:)
    mam pytanie
    czy w N też jest Polsat czy tylko Polsat 2?

0
  • #17 05 Gru 2008 16:13
    ansat
    Poziom 25  

Nie ma.Polsat,Polsat 2 jest kodowany.

0
  • #18 06 Gru 2008 14:19
    houruk
    Poziom 19  

prawdopodobnie w przyszłym roku pojawi sie polsat na N-ce

0
  • #19 06 Gru 2008 14:30
    devro
    Poziom 10  

ja jakos na dzien dzisiejszy nie jestem przekonany do N, czytam duzo opini w necie na ten temat i duzo kolegow jest nie zadowolona z ich uslug , ale moze kiedys zdanie zmienie .

0
  • #20 06 Gru 2008 17:44
    brofran
    Poziom 38  

tadeo17 napisał:
    jakiś mądry b....n
    wlepił pełny pakiet,bez mojej zgody
    a podpisałem na 38 zeta.
    ZŁA..Zła..zła

Ty sie martwisz , a powinieneś się cieszyć. Jak nasz w umowie cene 38 zł to ich problem że dali ci za dużo. :D . "n" być DOBRA... DOBRA.....B.DOBRA...

0
  • #21 08 Gru 2008 14:02
    sergioo
    Poziom 9  

houruk napisał:
    prawdopodobnie w przyszłym roku pojawi sie polsat na N-ce

A skąd masz takie informacje ??? Gdyby to była prawda to N-ka bije na głowę CP. Mam CP ale chyba wezmę N-kę z powodu tunera HD za darmo. Szkoda mi tylko na CP Formuły 1. :cry:

0
  • #23 08 Gru 2008 18:13
    houruk
    Poziom 19  

prawdopodobnie dlatego moze wskoczyc polsat,wycofanie TVN z polsatu spowoduje ze moga zwinac biznes. Formułę ogladałem na polsacie,ale wysłałem im wypowiedzenie(nie życze nikomu takiej walki,i tak mnie wyrolowali na miesiac abonamentu dluzej) na n-ce obejze ja na RTL-u z astry albo na RTL-u SHWEIZ Z hotbirda, zreszta polski komentarz jest cienki a tam przynajmniej na reklamie mam przerwe na fajke:-)

0
  • #24 08 Gru 2008 19:35
    sergioo
    Poziom 9  

houruk napisał:
    prawdopodobnie dlatego moze wskoczyc polsat,wycofanie TVN z polsatu spowoduje ze moga zwinac biznes. Formułę ogladałem na polsacie,ale wysłałem im wypowiedzenie(nie życze nikomu takiej walki,i tak mnie wyrolowali na miesiac abonamentu dluzej) na n-ce obejze ja na RTL-u z astry albo na RTL-u SHWEIZ Z hotbirda, zreszta polski komentarz jest cienki a tam przynajmniej na reklamie mam przerwe na fajke:-)

Też właśnie zrezygnowałem z CP i biorę N-kę. Z formułą masz rację oglądnę na RTL.

Pozdrawiam.

0
  • #25 11 Gru 2008 17:42
    houruk
    Poziom 19  

polsat ma umowe z TVN na ich kanały do 1.01.2009 poczekamy zobaczymy. moim zdaniem to TVN teraz rozdaje kary a Solorz ma twardy orzech do zgryzienia.

0
  • #26 11 Gru 2008 19:57
    sergioo
    Poziom 9  

houruk napisał:
    polsat ma umowe z TVN na ich kanały do 1.01.2009 poczekamy zobaczymy. moim zdaniem to TVN teraz rozdaje kary a Solorz ma twardy orzech do zgryzienia.

Od wtorku mam N-kę i na razie jestem zadowolony. Tym bardziej, że dają dekoder HD za 0 ( był mi potrzebny, bo zmieniłem TV ). A nie tak jak CP chciał 299 zeta. Pozdrawiam. :D

P.S. Pytanie - czy TVN zniknie z CP, czy Polsat wejdzie do N. Pożyjemy zobaczymy.

0
  • #27 17 Gru 2008 23:25
    szotvir
    Poziom 11  

Ja również natknąłem sie na małe kłopoty z nką a dokładnie z dekoderami tnz. W 3 przypadkach w ostatnim tygodniu po montażu n-boxa wartość sygnału na precyzyjnym wynosiła 0 % chociaż wiem że antene idealnie ustawiłem. Kazałem klientom wymienić dekoder nie dzwoniom do tej pory do mnie czyli chyba wszystko gra! Lecz nie podoba mi się to, bo kiedy prowadzę instalacje i chce kase za nią to widze w oczach klienta niezrozumienie i strasznie mnie to irytuje dlaczego N-ka ma tak wadliwy sprzęt i ten jeden ciągle powtarzający się problem! Mieliście inne???

0
  • #28 18 Gru 2008 10:31
    Doominus
    Poziom 34  

Z tego co się dowiedziałem to dość sporo osób składa rezygnację z N. Nie wiem czy ich to interesuje bo przybywa więcej klientów niż ubywa.

0
  • #29 18 Gru 2008 22:03
    markode
    Poziom 23  

Dokładnie ten sam problem mam co kolega szotvir poradziłem sobie sposobem ale u siebie miałem kilka konwerterów jak na ironie jeden z nich z starej wizji załapał sygnał i tuner mi odpalił ale i tak porażka tak nie powinno być

0
  • #30 18 Gru 2008 23:18
    mkbijou
    Poziom 15  

A ja to chyba wszystko oleję. Kończy mi się CP. Zastanawiałem się nad n-ką, zastanawiałem się nad Cyfrą, zastanawiałem się też nad nową umową z CP, ale wiecie co... Jak uda mi się ustawić antenę i złapię w końcu czeskie DVB-T z Ostravy, to olewam wszystkie płatne pakiety jakich by nie mieli promocji...
    W tej chwili Czesi mają tam 11 programów. Są filmy, jest sport, jest liga mistrzów, jest F1, jest Bundesliga, a kiedy przychodzą Mistrzostwa Świata lub Europy, to nadają to na kanałach ogólnodostępnych...

Olać wszystkich esemesowych wyzyskiwaczy ;-)

Pozdrawiam

0