Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z obrotami na zimnym silniku. Seat Ibiza

29 Paź 2008 16:20 2909 4
  • Poziom 2  
    Proszę o pomoc. Seat Ibiza 1997 r, 1,4 pojemność, benzyna, od roku na gazie ( sekwencja). Problem jest taki. Z kazdym razem rano, gdy silnik jest zimny, przebiera na obrotach- dodaje mu gazu, a on się "dławi". Kilka razy muszę przygazować, przytrzymać na wyższych obrotach powyżej 1000, silnik się zagrzeje i jest ok. Wymieniłem świece i sondę, bez efektu. Co może być
  • Poziom 18  
    Napisz jaka sewkwencja ile przejechane podzespoly?
  • Poziom 21  
    zagazowany silnik uruchamia się tylko na gazie zwłaszcza jeżeli jest zimy.
  • Poziom 25  
    Wytrych121, nie siej herezji.. W kazdej instalacji gazowej jesli silnik jest na wtrysku (niewazne czy jedno- czy wielopunktowym) uruchamia sie go na benzynie, na gaz przelacza sie sam po spelnieniu 2 parametrow-osiagnieciu zadanej temperatury cieczy chlodzacej oraz zadanych obrotow silnika
    Wronka1984, czy tak bylo od samego poczatku, tzn od momentu zagazowania? Jesli nie to stawiam na uszkodzony czujnik temperatury silnika (ten dla komputera, nie dla wskaznika) lub zanieczyszczony/uszkodzony silniczek krokowy
  • Poziom 21  
    Wronka, spróbuj zrobić tak;jeżeli silnik jest zimny odłącz na chwilę akumulator po czym podłącz go,następnie spróbuj odpalić silnik jeżeli zapali to zagrzej silnik do temperatury aż się termostat otworzy i zgaś silnik oczywiście silnik ma pracować na wolnych obrotach.Jeżeli to nie pomoże to tak jak pisze Cyborg39 może to być wina czujnika temp.lub silnika krokowego.

Dodano po 4 [minuty]:

Przepraszam za mój ostatni post,oczywiście miałem na myśli że uruchamia się na benzynie a nie na gazie jak napisałem.