Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z modułem tensometrycznym

29 Paź 2008 20:42 870 2
  • Poziom 39  
    Mam problem ze zrozumieniem fragmentu instrukcji modułu do obsługi czujników tensometrycznych (pomiar naprężeń w maszynie). Wśród punktów procesu kalibracji/przygotowań do uruchomienia pojawia się punkt
    Set Calibration Number. - Turn Gain Potentiometer to dial in callibration numbers. I mój problem. Mam potencjometr do regulacji wzmocnienia, ale nie do końca rozumiem co mam nim ustawić. Obciążenie nominalne prasy?

W słowniczku dołączonym do manuala znalazłem:
    Callibration number - An amplification values established during machine callibration or preassigned on force load cells.
  • Poziom 43  
    1. Set Calibration Number. - Turn Gain Potentiometer to dial in callibration numbers = ustawienie numeru kalibracji. - obróć gałkę potencjometru wzmocnienia na podziałkę numerów kalibracji.

2, Callibration number - An amplification values established during machine callibration or preassigned on force load cells = numer kalibracji - wartości wzmocnienia ustalone podczas kalibracji maszyny lub przypisane wstępnie do obciążeń komórek tensometrycznych.
  • Poziom 39  
    TUTAJ cały manual do urządzenia. Procedura kalibracji jest na stronie 4-2, a definicja P-4.
    Dalej nie rozumiem czym jest numer kalibracji (tłumaczenie dosłowne nic mi nie mówi). Nie ma innego znaczenia w technice tensometrycznej? Reszta instrukcji jest jasna. Problem mam z zrozumieniem tylko jak i wg czego to ustsawić.