Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7. Co z tego wyrośnie?

barytek 11 Lut 2009 09:39 14971 130
    rosolini
    Poziom 21  
    Testuję Win 7 na A64 3200 Venice, 1GB RAM, Radeon 2600XT, HDD 250 GB i chodzi to bardzo przyzwoicie. Napotkałem dwa problemy: brak sterowników do SB Live ale ten problem rozwiązany - poszły sterowniki od XP. Dźwięk niestety tylko stereo ale zawsze coś. Drugi problem - nie rozwiązany - nie działa C'n'Q na moim athlonie. Ponoć siódemka posiada sterowniki AMD dla procesora i niczego dodatkowo nie trzeba instalować, niestety u mnie to nie działa. Może procesor za stary?
  • PCBway
    adamlipian
    Poziom 12  
    Wie ktos może jaki program do emulacji napędu działa na W7? sprawdzalem alkochol i daemon ale nie dzialaja...:(
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    phanick
    Poziom 28  
    Ja wyrażę swoje zdanie.
    Swoją przygodę zaczynałem od Win95, potem był 98, XP i tyle.
    98 urzekł mnie wszystkim, dla mnie to był idealny system, zwłaszcza że lubiłem stare poczciwe gry dosowe.. miał tylko jedną wade. uruchomienie na nim trzech lub wiecej wiekszych programow prowadzilo do zawieszania (widac jakos nie umial dobre zarzadzac pamiecia).. Tak wiec nieuchronnie przeszedlem na XP, ale on z kolei wogole nie wspolpracuje z DOSEm i za to go nienawidze, pozatym ma same zalety. Dlatego teraz mam oba te systemy i w zaleznosci od potrzeb, bootuje sie z jednego lub z drugiego.

Windows Milennium? Jak chodzilem do gimnazjum, byl zainstalowany na wszystkich komputerach.. Ciagle problemy z zamykaniem, logowaniem, ponoc tez tryb dos byl wyłączony - zniechecilem sie.

Windows Vista - ostatnio ktos z rodziny kupil sobie nowy komputer, na ktorym byl fabrycznie zainstalowany vista. Pierwsze uruchomienie - system mowi ze musi polaczyc sie z internetem zeby aktywowac sie, inaczej nie da sie uruchomic (albo na 30 uruchomien). No sorry, ale co jak nie mam internetu? I nie zamierzam nigdzie dzwoni telefonicznie zeby aktywowac.. Nie podobaly mi sie tez jego duze ikony, i zbyt wybajerowany wyglad. temu systemowi juz podziekujemy

Linux? Nie mialem z nim za duzo doczynienia, ale od kilku lat mialem pare razy w roku taką chęć, zeby go zainstalowac. Za kazdym razem konczylo sie porażką - a to nie umial wykryc dwoch dyskow połączonych w raid na moim nowym komputerze, a to jak wreszcie dorwalem dystrybucje ktora zaczela je obslugiwac to po zainstalowaniu, mimo iz wybralem zeby zainstalował LILO to sie nie chcial zbotowac. Na starym komputerze znowu tez bylo mnostwo problemow. On wogole nie chce pokazac ile po zainstalowaniu miejsca bedzie zajmowal - a ze mam tam maly dysk, to nie moge wszystkich pakietow wybrac. Biore instalacje domyslna, instalator nie prostestuje, a po poltora godziny rozpakowywania na dysk nagle instalator krzyczy ze miejsca braklo. No sorry, tak sie zachowuje powazny system? Jedyny powod dla ktorego go uzywam to to, ze studiuje informatyke i teraz mamy systemy operacyjne i uczymy sie mechanizmow z linuxa, jak fork, itp..

W koncu dorwalem nowy dysk i udalo mi sie zainstalowac na tym starym komputerze tego linuxa(procesor Pentium 233, 128mb ramu). Interfejs graficzny chodzi wolniej niż ślimak. gdy uruchomilem w nim okno terminala i wpisalem MC to bylo widac jak sie na niebiesko koloruje, tak wolno sie uruchamial.
    To ja mam tam zainstalowanego win98 i interfejs graficzny ŚMIGA jak bajka.
    Dlatego wszyscy ci, ktorzy tak zachwalaja linuxa albo w zyciu go nie widzieli na oczy i tylko powtarzaja to co od innych uslyszeli, albo sa chorzy psychicznie.
    Moderowany przez ari2k5:

Twoja wypowiedź może obrażać innych użytkowników.
    Następna taka wypowiedź zostanie nagrodzona ostrzeżeniem

Jaki jest moj ideal systemu? Cos pomiedzy 98 a XP. Aby byl tak stabilny jak XP, zeby zawieral wszystkie potrzebne sterowniki, ale nie mial zadnych zbednych bajerow z XP (np podlaczam sobie pendrive albo wsadzam plyte do napedu, a on mi po calym tym pendrive bedzie wyszukiwal pliki i sprawdzal, jaki to jest rodzaj nosnika i czy mozna automatycznie go uruchomic.. nie tedy droga.

troche sie rozpisalem, no nic, pozdrawiam
    ZbeeGin
    Poziom 38  
    phanick napisał:
    Tak wiec nieuchronnie przeszedlem na XP, ale on z kolei wogole nie wspolpracuje z DOSEm i za to go nienawidze, pozatym ma same zalety.

Współpracuje, współpracuje. Tylko potrzebna jest wirtualna maszyna. I w sumie nie ważne co będzie: Windows 2012 Euro Edition, czy Windows 77.

phanick napisał:
    Windows Vista (...) Pierwsze uruchomienie - system mowi ze musi polaczyc sie z internetem zeby aktywowac sie, inaczej nie da sie uruchomic (albo na 30 uruchomien). No sorry, ale co jak nie mam internetu? I nie zamierzam nigdzie dzwoni telefonicznie zeby aktywowac..

Zwłaszcza, że numer jest bezpłatny... A aktywacja telefoniczna jest tak prosta, że szkoda gadać i wykonujesz ją raz po instalacji.

phanick napisał:
    Nie podobaly mi sie tez jego duze ikony, i zbyt wybajerowany wyglad. temu systemowi juz podziekujemy

Żaden argument: ikony zmniejszasz (Ctrl+rolka), bajery wyłączasz.
    phanick
    Poziom 28  
    Wirtualna maszyna? Mówisz o DOS Boxie? Nie wiem czy próbowałeś na tym grac w jakieś sensowne gry, ale na moim Pentium 4 1.3 GHz przy grze w wolfensteina 3d jest może z 10 fps. A taka gra to nie przyjemność!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Mery84
    VIP Zasłużony dla elektroda
    phanick napisał:
    Wirtualna maszyna? Mówisz o DOS Boxie? Nie wiem czy próbowałeś na tym grac w jakieś sensowne gry, ale na moim Pentium 4 1.3 GHz przy grze w wolfensteina 3d jest może z 10 fps. A taka gra to nie przyjemność!

To ty chyba jakoś kiepsko skonfigurowałeś tego DosBoxa. Na duronie 1GHz 512MB SDR i gf4mx dosbox chodzi bez zastrzeżeń. Instalowałem go znajomej właśnie przez wzgląd na dosowe gierki przygodowe (click and point) i gra bez zastrzeżeń. Często padają opinie program jest be nie działa albo jest wolny, a tak na prawdę do głosu dochodzi nieumiejętność skonfigurowania sobie programu czy systemu.
    Co do twojej opinii na temat Linuksa, że jego środowisko jest powolne to nie powiem Ci bo nie napisałeś jakie to było distro i w jakiej wesji. Jak zainstalowałeś coś z ubiegłego roku z nowym Gnome czy KDE 3-3.5 to czemu się dziwisz? Linux się rozwija tak samo jak windows. Jego środowisko graficzne też staje się bogatsze w efekty i dodatki, a tym samym zasobożerne. Spróbuj Distro sprzed kilku lat lub mało wymagające środowisko jak Xfce czy fluxbox i wtedy wrócimy do rozmowy.
    Komentarz, że Ci którzy zachwalają Linuksa są chorzy psychicznie jest wręcz śmieszny. Miło mi słyszeć, że jestem chory ;). Linux ma swoje niemałe zalety i nie będę się rozwodzić bo Ci co wiedzą to wiedzą, a nie wiedzącym nie będę wykładów robić. Jedyne co trzyma na drugiej partycji Vistę jest API Microsoftu z Directem do grania.
    Visty bronić po raz kolejny nie zamierzam bo znów mi zarzucą, że jestem fanem i zachwalam itp...
    Podsumuję to słowami kolegi Kolobos, które kiedyś czytałem, że nie ważne jaki system - komputera trzeba umieć używać.
  • PCBway
    Hucul
    Poziom 39  
    phanick napisał:
    Ja wyrażę swoje zdanie.
    ...98 urzekł mnie wszystkim, dla mnie to był idealny system...
    Windows Milennium? ...zniechecilem sie...
    Windows Vista - temu systemowi juz podziekujemy
    Linux?... ... tak sie zachowuje powazny system? Jedyny powod dla ktorego go uzywam to to, ze studiuje informatyke i teraz mamy systemy operacyjne i uczymy sie mechanizmow z linuxa, jak fork, itp..

Dlatego wszyscy ci, ktorzy tak zachwalaja linuxa albo w zyciu go nie widzieli na oczy i tylko powtarzaja to co od innych uslyszeli, albo sa chorzy psychicznie.

Przyszłość naszej informatyki wiedzie w jedynie słusznym kierunku :D
    Gratuluję przenikliwości i mocno ugruntowanych poglądów .
    Damnian
    Poziom 34  
    Windows 7 x64 bulid 700 wywalił mi się na plecy po tygodniu użytkowania witając mnie takim komunikatem

Po tej czynności restart Pc po czym znów to samo i tak w kółko.. stało się to zupełnie bez powodu. Jeśli wyjdzie poprawka na to to chętnie skorzystam.
    phanick
    Poziom 28  
    Czesc,
    Zainstalowalem sobie dzis rano tego Virtual PC (juz wczesniej mi ktos o nim mowil). I powiem, ze pierwsze wrazenie zrobil na mnie strasznie pozytywne - zainstalowalem na nim windowsa 98 i bardzo mi sie spodobalo. Zszkokowalo mnie, ze w dosboxie instalacja windowsa 3.11 trwala z pol godziny, a tu taki system sie instaluje porownywalna dlugosc czasu.

Potem jednak postanowilem uruchomic w nim jakas gre dosowa (Vinyl Goddess from Mars).. I niestety, rozczarowalem sie.. Po pierwsze dzwiek - muzyka byla dosc ostra, bardzo miernej jakosci w porownywaniu z oryginalem lub dosboxem. a po drugie - predkosc. gra chodzi momentami strasznie szybko, a momentami wolniej niz bez emulatora.. nie widzialem nigdzie opcji co do regulacji szybkosci.

a co do tej plynnosci w dosboxie to owszem, zwiekszalem ilosc cykli procesora i wtedy faktycznie gra chodzila szybciej i juz 'prawidlowo plynnie', ale niestety muzyka zaczela przeskakiwac..
    Lukson
    Poziom 32  
    Windows 7 wysypal mi sie po probie instalacji Daemon'a (oczywiscie wymuszonej gdyz normalnie nie chcial zainstalowac), po czym restem uruchomilem pudelko od nowa i winda ladowala sie okolo 5-6min (przywracanie, hibernacja, chkdsk, i inne M$ naprawiajace programy wylaczone) i jakie bylo moje zdziwienie gdy 7 sie uruchomil.
    Notabene na Viscie 64B ten sam motyw nie przeszedl, pomogla dopiero jej ponowna instalacja.
    Widac ze M$ dopracowal swoj OS (wszak Vista mozna powiedziec ze byla beta Win7), jednak do ogolnego sposobu uzytkowania wobec WinXP duzo brakuje.
    Zamiast uproscic GUI wzgledem Visty, M$ jeszcze bardziej go zagmatwal.
    No nic poczekamy, zobaczymy co wyrosnie z tego OS'u, czy Vista SP3 czy moze wreszcie normalny system ktory oprocz DX10/11 (notabene DX10 dziala na XP) i fikusnego wygladu bedzie oferowal cos jeszcze....
    I wlasnie na to cos jeszcze mysle ze warto czekac.
    Pozdro.
    kubus_puchatek
    Poziom 18  
    Marcin230 napisał:
    Nie za bardzo wiem co macie do Visty.
    Na konkretnym sprzęcie radzi sobie bardzo dobrze.
    Wymaga przyzwyczajenia ale to samo było przy przejściu z Win98 na XP. Też pamiętam lamenty ludzi o powstaniu jakiegoś strasznie zasobożernego systemu. Niektórym brakowało pojemności dysku twardego o RAMie nie wspominając.
    Teraz to samo jest z Vistą, a wystarczy jakieś 2GHz, 2GB RAMu (obie wartości to obecnie trochę poniżej standardu nawet) i trochę oleju w głowie do konkretnego działania systemu.

Nie ma za bardzo co płakać teraz nad wymogami W7, bo nie wiadomo co będzie standardem w czasie jego premiery. Dość oczywistym jest natomiast fakt, że komputery takie jak mój (zbyt słaby do komfortowej pracy na Viście) nie będą się zupełnie nadawały do pracy pod dowództwem W7.

Jest nad czym płakać ale sobie nie zdajesz sprawy. Spora część użytkowników używa lapsów i kompów do prac typu pisanie jakichś pism, poczta net czasem film lub muzyka w firmach jest podobnie. Wystarczający do tego jest laptop z prockiem 1 GHz i pamięcią góra 512 za około 1000 zł. pod warunkiem, iż nie używasz Visty. Efekt siłowego wprowadzania Visty powoduje że miliony kompów zamiast za 1000zł muszą być kupione za 2000 lub więcej bo Vista staje dęba. XP wymusił używanie pamięci minimum 512 MB i zegara co najmniej 800MHz w czasach gdy kompy miały przeważnie zegar w okolicach 500MHz i RAM-u 64MB. Jeśli przeliczysz sumę kilku milionów kompów razy dodatkowy 1000 to zobaczysz realne pieniądze. Drugą żeczą jest problem migracji oprogramowania na Vistę. To też są koszty. firma zmigruje firma zapłaci i doliczy to do towarów które kupujesz. Czy już widzisz problem? Jeśli nie to dodam że wista skróciła o 20% czas pracy z baterii laptopów. może kiedyś zapłaczesz jak w krytycznym momencie zabraknie Tobie Tego niepotrzebnie zżartego czasu.
    Apropo stabilności to długo sobie poczekacie. Dla firmy Microsoft ważniejsze jest możliwośćkontrolowania czy nie odtwarzacie muzyki i filmów bez licencji niżstabilnośćsystemu. Proponujęsobie poszukaćwszystkiego o DRM. Niejednemu szczęka opadnie co Microsoft próbuje wprowadzić.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mebarth
    Poziom 12  
    Damnian napisał:
    Windows 7 x64 bulid 700 wywalił mi się na plecy po tygodniu użytkowania witając mnie takim komunikatem

Po tej czynności restart Pc po czym znów to samo i tak w kółko.. stało się to zupełnie bez powodu. Jeśli wyjdzie poprawka na to to chętnie skorzystam.

Zwieksz miejsce na dysku. Mi to sie 2x pojawiło jak miałem smietnik zawalony i temp. Jak mam 2GB wolnego na dysku systemowym (nie wiem czemu jest C:/ jak W7 mam na F:/) to normalnie sie uruchamia.

Co do tematu - miaem Viste Beta i siedze na W7 beta. Konfing kompa sie nie zmienił a W7 szybciej pracuje. STerowniki sam znalazł z 4 partycji jakie mam ale jescze dołozyłem do dzwieku REALTEK HD.
    CSS 1.6 działa wyśmienicie na 1024x760.

Athlon2.800 xp64
    Radeon 9600 vivo.
    Płyta Gigabyte jakaś tam.
    1GB ramu.
    Dwa dyski fizyczne po 40 GB

Jedyne co mnie zirytowało - brak klienta poczty. Pewnie wyjdzie w finalnej wersji.
    Radysh
    Poziom 27  
    Używałem bety Win7 ponad miesiąc. Komputer z 7mką działał 24/h. Wczoraj uparłem się postawić ją na raidzie satowym, niestety na nForce 3 to chyba nie wykonalne w każdym bądź razie mi się nie udało a poświęciłem na to parę godzin. Ale wracając do rzeczy.

System śmigał jak wściekły. Był zainstalowany na nie za szybkim jak na te czasy dysku sata 150 i 1GB ram.
    Co zauważyłem, to fakt, że wszystko, dosłownie każdy program uruchamia się na 7ce dużo żwawiej niż na XP nie wspominając już o starcie samego systemu, który od momentu uruchomienia komputera do pulpitu 7ki trwał 40s w tym 15 sekund to test post, start kontrolera raid itp.

System pracuje stabilnie i przez cały czas kiedy go testowalem nie zauważyłem większych problemów. Co prawda miałem ogromne zgrzyty z zainstalowaniem sieciówki na płycie oraz z dzwiękiem ale to wina starej konfiguracji komputera a raczej braku wsparcia przez nVidię w postaci sterowników do Visty, bo właśnie te 7mka łyka bez problemu.
    Ogólnie rzecz biorąc zostałbym z chęcią na Win7 gdyby tylko udało mi się zainstalować ją na satowym raidzie. Co ciekawe po podłączeniu dysków ata spiętych w raid używanych na innym systemie (win2003) i małej zabawie ze sterownikami, "Siódemka" zobaczyła partycję z ata raid 0 i bez problemu je obsługiwała.
    Jeśli finalna wersja tego systemu będzie działała tak wydajnie jak beta, z pewnością się skuszę, pod warunkiem, że cena owego mnie nie zabije.

Komputer na którym męczyłem 7kę:
    Abit nf8-v na nForce3
    Athlon64 Venice 3200+@2700MHz
    GF6600GT 128MB AGP
    2x512MHz DDR potem 1GB+512MB
    Hdd Seagate sata 80GB z transferem średnim ok 60MB/s
    reszta bebechów nie ma znaczenia.

Acha! Różnicy w wydajności systemu po zamianie jednej kości 512MB na 1GB nie zauważyłem. System działał tak samo wydajnie i tylko dla programów zostawało ponad 900MB pamięci zamiast 500Mb z konfig. 2x512MB

W wolnej chwili zainstaluję go na P4 2600+ opartym o dość spleśniały chipset sSIS z 1GB pamięci i jakimś atowym dyskiem oraz na Athlonie XP 2600+ także na chipsecie SIS ale całkiem wydajnym (963L).
    Myślę, że w przypadku tego systemu wydajność dysku bedzie miała największe znaczenie.

Oczywiście nie omieszkam podzielić się uwagami i odpowiedzieć na ewentualne pytania ponieważ wreście Microsoft stworzył coś, co może uchodzić z system operacyjny z prawdziwego zdarzenia i mho warto się win7 przyjrzeć bliżej.

Ps. Jeśli komuś udało się postawić Vistę lub 7mkę na nForce3 lub 4 na raidzie satowym to proszę mnie oświecić, będę dozgonnie dźwięczny. :)
    barytek
    Poziom 23  
    No i mamy już Windowsa 7 RC. Miał już ktoś tą nie przyjemność go testować? Podobno Microsoft powrócił do swojego poziomu który znamy z Visty.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    barytek
    Poziom 23  
    A jak z wymaganiami? Przy ilu GB wolnego miejsca na dysku można go zainstalować? Czym się różni od wersji beta?
    barytek
    Poziom 23  
    beta wymagała z 7GB =(
    leven
    Poziom 37  
    Mam sevena RC od mniewiecej poludnia i jestem bardzo zadowolony.
    Jako, ze bylem wczesniej zarejestrowany w MS do pobrania bety 7000, tak teraz wystarczylo tylko sie zalogowac i juz mialem klucz oraz plik obrazu oesa.
    Mam win 7 64 bit i jest fantastyczny.
    Szybki, "miekki" i piekny :).
    Ilosc miejsca do zainstalowania wystarczy 20 gb partycja. Ja przeznaczylem 30 gb i zostalo sporo miejsca.
    Plik stron wylaczylem i jak na razie nie mialem zadnego zgloszenia o braku pamieci przez system.

Ogolnie system jest wart uwagi i szczerze polecam.
    Radysh
    Poziom 27  
    Właśnie pobieram wer. RC. Powalczę na niej z RAID`em SATA na nForce3. Jeśli ten będzie działał a wydajność systemu będzie taka jak beta wersji to Mikrysoft ma we mnie potencjalnego klienta.
    leven
    Poziom 37  
    Radysh...ten oes mnie zaskoczyl pod kazdym wzgledem.
    Po jego zainstalowaniu nawet nie poprosil o zaden sterownik :).
    To wyglada na bardzo pozadny system, a dopiero jest w wersji testowej :).
    barytek
    Poziom 23  
    tak wygląda u mnie nowy windows z spolszczeniem. A działa jeszcze lepiej niż wygląda. =)

leven
    Poziom 37  
    Zapodalbys linka do spolszczenia....
    dendryt
    Poziom 10  
    Jak ktoś włącza Vistę na trzy godziny dziennie to faktycznie będzie OK. U mnie chodzi przez 23 godz/h od 6 miesięcy. Ale ją zamuliło, niech ją szlag jasny trafi. I wcale nie instaluje co dwa dni coś nowego, ona sama tak z siebie rozrasta się i głupieje.
    barytek
    Poziom 23  
    o to link do spolszczenia.
    [ciach!]

Stary i nowy paint w końcy dopracowali wygląd starego.

Dodano po 2 [minuty]:

a tu jakieś nowsze [ciach!]

Moderowany przez Mery84:

Linki do spolszczenia wyleciały. Wersja RC również ma licencję, którą to spolszczenie narusza!