Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5720ZG wymiana procesora na szybszy..jaki?

29 Paź 2008 22:43 7579 14
  • Poziom 11  
    Witam serdecznie. Chciałbym zmienić procesor w laptopie i tu moje pytanie. Który będzie wydajniejszy w grach core2duo T2300 czy core duo t2700?? Pierwszy ma taktowanie 2.0 ghz dla rdzenia drugi zaś 2.33. Dodam jeszcze że chipset mojej płyty gł. to PM 965 i ponoć obsługuje fsb 800. A może macie inne propozycje co do procka który będzie wydajniejszy od tych dwóch za rozsądne pieniądze.. Pozdrawiam i czekam na odp.
  • Poziom 26  
    Bardziej wydajny będzie wyżej taktowany. Ale teraz i tak większość zadani w grach wykonuje karta graficzna. Tylko zobacz na stronie producenta jakie proce obsługuje twoja płyta. Ja nawet chipset i reszta się zgadza to może być wymagana aktualizacja biosu. Albo w ogóle proc nie podejdzie bo nie będą go obsługiwały regulatory napięcia na płycie. A wiec musisz wiedzieć jakie procki chodzą na płytę i potem wybierać.
  • Poziom 11  
    Jeśli chodzi o to że wyższe taktowanie jest lepsze to wiem to chodziło mi raczej o to ,że jeden to core 2 duo a drugi coreduo czyli starszy procek. Na stronie producenta są nast. parametry Intel® Centrino® Duo mobile
    processor technology,
    featuring:
    • Intel® Core™2 Duo mobile
    processor
    T7300/T7500/T7700 (4 MB
    L2 cache, 2/2.2/2.4 GHz,
    800 MHz FSB), or T7100 (2
    MB L2 cache, 1.8 GHz, 800
    MHz FSB), supporting Intel®
    64 architecture
    • Mobile Intel® GM965
    Express Chipset
    • Intel® PRO/Wireless
    3945ABG1,(dual-band trimode
    802.11a/b/g) Wi-Fi
    CERTIFIED® network
    connection, supporting
    Acer SignalUp™ wireless
    technology
  • Poziom 11  
    Widzę, że brak zainteresowania tematem. Zapytam więc inaczej. Który procesor będzie najlepszym wyborem?

Core Duo T2700 (2.33ghz/ 677mhz cache L2 2Mb)
    Core 2 Duo T7200 (2.0ghz/ 677mhz cache L2 4mb)
    Core 2 Duo T8100 ( 2,1 GHz / 800MHz cache L2 3MB )
    CORE 2 DUO T5750 2 GHz, FSB 667MHz 2MB Cache,
  • Poziom 26  
    Według mnie najlepszy będzie Core 2 Duo T8100. Ma szybką magistrale FSB. Na pewno dosyć ładnie się podkręci. Niby do Oc są lepsze proce z niską szyną FSB ale w praktyce nie dotyczy to laptopów. Proc ma 3MB cache ale będzie szybszy od T5750 bo ma wyżej taktowaną magistralę FSB. Spróbuj go dodatkowo przyspieszyć będzie bardzo szybkim procesorem.
  • Poziom 11  
    Znalazłem w dobrej cenie jeszcze INTEL CORE 2 DUO T7300 2,0 GHz,4MB L2, FBS 800.. co myślicie?? uważam że to dobry zakup ..szyna 800 , 4 mb cache .. myslę że nie będzie wolniejszy od t8100?!
  • Poziom 26  
    Loszka napisał:
    Znalazłem w dobrej cenie jeszcze INTEL CORE 2 DUO T7300 2,0 GHz,4MB L2, FBS 800.. co myślicie?? uważam że to dobry zakup ..szyna 800 , 4 mb cache .. myślę że nie będzie wolniejszy od t8100?!

100Mhz mniej to patrząc na dzisiejsze aplikacje jest nie wiele. 1MB Cache znowu nie robi gigantycznej różnicy w wydajność. Jak by patrząc oba procki wydajnością są takie same. Ale najlepiej będzie poszukać jakiś testów ważna jest też podatność na OC. I współczynnik TDP żeby chłodzenie nie buczało jak odkurzacz.
  • Poziom 40  
    T2300 ma tak samo rozstawione piny jak T7200 a np. T7100 inaczej i nie wejdzie w podstawkę. Dlatego upewnij się czy nogi są tak samo rozstawione. Na stronie Fujitsu-Siemens widziałem rozpiskę jakie procesory pasują do modelu z czipem 965 w którymś nowszym wyrobie.
  • Poziom 11  
    Hmm, czyli wychodzi na to, że procesory są przeznaczone do innych przystawek. U mnie Everest pokazuje Typ obudowy 479 Ball uFCBGA / 478 Pin uFCPGA. Nie wiem dlaczego pokazuje 479 i 478? Już sam nie wiem. Obecnie mam procesor T2330 1.6GHz/ 1MB cache/

Dodano po 16 [minuty]:

Na stronie Intela znalazłem taki opis:
    Mobile Intel® PM965 Express Chipset
    Processor Supported Intel® Core™2 Duo processor T7700, T7500, T7300, T7100.
  • Poziom 40  
    To że obsługuje to ważne dla konstruktorów dla użytkownika gotowego urządzenia socetu nie zmienisz. Dlatego ci co oferują procesor na aukcjach to robią zdjęcie również od strony pinów i wtedy wiadomo czy ta kombinacja ich wejdzie w podstawkę. Kupując czy nie warto podejrzeć te zdjęcia przed podjęciem decyzji.
  • Poziom 25  
    Swoja droga wymiana procesora w twoim przypadku to pewnie zysk rzedu 5%-15% w wydajnosci jesli chodzi o gry, i to nie wszystkie, a cenowo to pewnie ze 100%. Bardzo duzo zalezy od samej gry, ale przede wszystkim od GPU i Ramu. Pewnych rzeczy w laptopie sie po prostu nie przeskoczy.
  • Poziom 31  
    katar83 napisał:
    Swoja droga wymiana procesora w twoim przypadku to pewnie zysk rzedu 5%-15% w wydajnosci jesli chodzi o gry, i to nie wszystkie, a cenowo to pewnie ze 100%. Bardzo duzo zalezy od samej gry, ale przede wszystkim od GPU i Ramu. Pewnych rzeczy w laptopie sie po prostu nie przeskoczy.

Popieram kolege że dużo nowym procesorem nie zrobisz. Tymbardziej że posiadasz grafike GO8400 a ona do najlepszych nie należy.
  • Poziom 11  
    hmm powiem tak.. Jeśli chodzi o RAM to mam 4gb , Grafika to 8600Gt. Szukam 9600Gt ale to rodzynek , wogole karty mobilne to trudny temat:/
  • Poziom 25  
    I to jeszcze jaki rodzynek. W jego cenie mozna dostac calkiem fajnego nowego laptopa. Skoro posiadasz taki sprzet i liczysz na kazda dodatkowa klatke to moze i warto pobawic sie w nowy procesor. Nowy procesor to jednak tez wydatek pewnie rzedu 350 PLN jesli chcialbys juz cos ciekawego. Ten Core 2 Duo T8100 bedzie OK :)
  • Poziom 15  
    Grafika 8400GS choć do najlepszych nie należy, to chciałbym dodać, że dziś zainstalowałem system XP i wzrost osiągów jest oszałamiający i szczerze powiedziawszy nie potrzebuję lepszego sprzętu. Wsadziłem 3 GB ramu i to wystarcza, karta pożycza do 512 mb z pamięci operacyjnej i to daje również wynik. Takie gry jak Silent Hill Homecoming oraz NFS Undercover są ŻADNYM wyzwaniem dla tej karty :)
    Więc, osobiście jestem bardzo zadowolony i polecam tą kartę grafiki w laptopie, dodam że przeszedłem z systemu Vista na system modyfikowany przez MalcolmX, tzn. Windows MX 7 - Polecam.