Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toshiba a10 dysk 60 GB, nie można skończyć formatowania.

Pawel wawa 30 Paź 2008 00:08 1412 7
  • #1 30 Paź 2008 00:08
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam, mam problem z dyskiem 60 GB w Toshiba A10, działał ok przez kilka minut, potem komputer się wieszał, przy ponownym odpaleniu już nie widział dysku. Po kilku minutach znowu odpalał i się wieszał. Sprawdzałem go na kilku takich toshibach, zawsze to samo. Nie da się dokończyć procedury formatowania pod dosem. Nie da się także dokończyć scandisk.
    Jest dla tego dysku jakaś rada? Może ktoś z warszawy jest w stanie go sprawdzić/naprawić?
    Pytanie drugie:
    W w/w laptopach nie da się wprowadzić z klawiatury litery "ł" małej. Można to zrobić włączając CAPS LOCK +shift+alt+L lub używając polecenia kopiuj/ wklej.
    Win XP home. Oryginalna wersja z płytki recowery Toshiby, dołączonej przy zakupie komputera. Jest na to jakiś sposób?

Dodano po 53 [sekundy]:

Oczywiście SP3 i wszystkie sterowniki w komplecie wgrane.

0 7
  • #3 30 Paź 2008 00:35
    Pawel wawa

Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź!
    Problem z "ł" będzie rozwiązany, domyślałem się, ze w tej okolicy leży przyczyna, widocznie wpisywałem złe hasła do wyszukiwarki... Wstyd wielki. Przepraszam. Sam mogłem znaleźć odpowiedź.

Pozostaje zatem sprawa dysku. Tu nadal zwracam się o pomoc.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Paź 2008 06:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #5 30 Paź 2008 07:37
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jeżeli będzie dla niego jakaś jeszcze nadzieja , to wykonaj zerowanie , a po nim remap w MHDD .
    Co to za model dysku ? Jeśli to jest także Toshiba , to może mieć czasem problemy z łożyskiem silnika .

Pozdrawiam .

1
  • #6 01 Lis 2008 15:31
    Pawel wawa

Przepraszam, dopiero teraz usiadłem do tego laptopa, cieszę sie już literka "ł", pozostał dysk(pracuje na drugim).
    Dysk to SEAGATE :momentus 4200.2 ; ct:28ba4006crj1px ; HP:376769-001 ; sn:3lf0jn37 ; Model:ST960821A ; PN: 9AH237-020 ; FW:3.02
    Podałem to co udało mi się przeczytać na dysku, nie mam pojęcia, który to numer jest smartem.
    Proszę Kolegów o porady z dziedziny "krok po kroku", na dyskach niestety nie znam się prawie wcale.

-1
  • #8 11 Lis 2008 23:31
    Pawel wawa

Wielkie dzięki, dzięki opisom poleconym przez Was udało mi się dysk sformatować, teraz już działa super :)

0