Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vaillant VUW PL 200/2-5 R1 szukam zaworu trójdrożnego

ak6 30 Oct 2008 10:33 25137 33
 • #1
  ak6
  Level 31  
  Witam,
  jak w temacie szukam zaworu trójdrożnego do pieca.
  Czytałem na szanownym forum, że czyszczenie tego zaworu nie daje zadowalających efektów na zbyt długo. Zdecydowałem się więc na zakup nowego.
  I tu moje pytania:
  1. Gdzie w Warszawie mogę nabyć ten zawór? (w internecie poszukiwania nie przyniosły efektu)
  2. Ile kosztuje?
  3. Jaki jest jego symbol? (na razie go nie wyciągam bo jeszcze załapuje od czasu do czasu)
 • #2
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Znajdziesz go u najbliższego serwisanta-koszt ok.250 PLN.
 • #3
  ak6
  Level 31  
  Ok. Ale najbliższy serwisant krzykną 450 PLN za nowy i 370 za regenerowany + 70 PLN za wymianę.
  Więc mu uprzejmie podziękowałem i muszę znaleźć coś na własną rękę.
  Jeśli ma ktoś i może mi wysłać to chętnie kupię. Pokryję oczywiście koszty wysyłki.
 • #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Zawór 3 drogowy do tego kotła to wydatek 396,48 netto (cennik VAILLANT) + przesyłka + montaż do kotła.
  ... i nie ma zmiłuj
 • #5
  ak6
  Level 31  
  A jak ma się sprawa z zaworami regenerowanymi?
  Warto czy niekoniecznie?
 • #7
  ak6
  Level 31  
  Dzięki mirrzo
  W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak uśmiechnąć się do serwisanta o zaworek i wymiana we własnym zakresie.
 • #8
  ak6
  Level 31  
  Jeśli ktoś ma to poproszę o model i symbol tego zaworu.
  Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 • #10
  rysiek02
  Level 11  
  Witam użytkowników tych pieców te zawory trójdrożne sam raz w roku czyszczę i smaruję i poprostu chodzą "to jest proste jak..."
 • #11
  rysiek02
  Level 11  
  Witam poszukuję elektrozaworu tego co odmyka i zamyka sam zawór ten trójdrożny bo gby się odmyka i zamyka to "dziwnie stuka lub chrobocze" niwiem jak długo popracuje a zima trzyma.Do
  Vaillant VUW PL 200/2-5
 • #12
  mauri_b
  Heating systems specialist
  Radzę ci zakupić kompletny zawór wraz z napędem. Gdy kupisz sam napęd, długo nie pociągnie.
 • #13
  ak6
  Level 31  
  Witam ponownie, po przezwie.
  Za zawór jeszcze się nie brałem, bo jako tako cipał. To znaczy bez problemów grzał grzejniki natomiast potrafił przycinać się przy próbie ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W związku z tym postanowiłem poczekać z naprawą do wiosny. Jednak obecnie doszedł jeszcze inny niepokojący objaw. Mianowicie moje grzejniki są chłodne lub zimne. Z 10 grzejników, które mam w domu tylko 3 są jako tako ciepłe (jeden na dole a dwa na górze) reszta jest albo ledwie chłodna albo zimna. Natomiast piec pracuję następująco: Załącza ogrzewanie grzejników, dość szybko dochodzi do zadanej temperatury 65 st.C, wyłącza palniki, temperatura stosunkowo wolno spada (w porównaniu do prawidłowej pracy pieca) i po osiągnięciu odpowiednio niskiej temperatury palnik ponownie się załącza. Widać, że nie dogrzewa całego obiegu grzejników bo szybko osiąga temperaturę 65 st a grzejniki zimne.
  Czy ten objaw wskazuje jednoznacznie na dalszą destrukcję mojego zaworu czy może mogła dojść jeszcze inna usterka?
 • #14
  Maureli73
  Level 14  
  Witam

  niestety to zawór, prawdopodobnie zaciął się gdzieś w połowie, jakiś przepływ przez instalacje c.o. jest (rura pod kotłem robi się ciepła, ale grzejniki zimne). Konieczna wymiana, sugeruję nowy zawór.

  pozdrawiam
 • #15
  ak6
  Level 31  
  Z powodów finansowych postanowiłem jednak spróbować powalczyć z tym zaworem. Wymontowałem go, rozebrałem (był sztywny jak diabli), przeczyściłem najdokładniej jak umiałem, przesmarowałem i złożyłem z powrotem.
  Mijają dwa tygodnie i jak na razie działa bez najmniejszego zarzutu. Sprawdzę jak długo i jeśli zdechnie to dam znać.
  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i podpowiedzi.
 • #16
  krzysztofmatusik
  Level 22  
  Mam nadzieję że trochę podziała,bo nie wiem jakiego smaru użyłeś.
 • #17
  ak6
  Level 31  
  krzysztofmatusik wrote:
  Mam nadzieję że trochę podziała,bo nie wiem jakiego smaru użyłeś.

  Też nie wiem :D
  Dostałem go od znajomego serwisanta pieców (innych niż Vaillant) i powiedział, że tylko ten. Ponoć jest bardzo dobry. Ale marki nie znam - był zapakowany w mini opakowanie zastępcze. :D
  No cóż! Pożyjemy - zobaczymy.
 • #19
  granadziarz
  Level 10  
  odgrzewam temat jak zawsze gorący kiedy zaczyna się sezon grzewczy. Mój zawór trójdrożny też szwankuje (tzn mojego pieca) i to od dawna, ale ostatnio doznałem wizji przerobienia go. Jednym słowem chcę poprawić fabrykę za kasę mniejszą niż 370pln. Potrzebuję do tego stary zawór, taki zacinający się, żebym nie został bez ogrzewania, jak przeróbka się nie uda.
  Czy ktoś może mnie uraczyć takim zaworem?
 • #20
  bawarek735
  Level 10  
  Witam wszystkich.
  Dzięki wiedzy i pomocy kolegi ak6 naprawiłem ten zawór trójdrożny. Mój piec to VUW PL 200. Sprawa jest dość prosta, tylko trzeba pamiętać o spuszczeniu ciśnienia z pieca :shocked!: :shocked!: :shocked!:
  Piecyk zaczął działać jak należy no i 500 zł w kieszeni.
  Krótko mówiąc trzeba wyjąć zawór, jak najdokładniej oczyścić, nasmarować smarem silikonowym do pracy w wodzie i sru.
  Pamiętać należy o spuszczeniu ciśnienia wody z pieca :rocol:
  Najłatwiej jest wstawić nową część...........

  A dla kolegi ak6 :please:
 • #21
  systemgaz
  Level 23  
  Faktycznie zaoszczędziłeś, ponieważ aktualna cena Vaillant 252457 to 420,00 PLN netto. Prędzej czy później i tak trzeba będzie wydać kasę na nowy zawór. Do napraw używamy smaru silikonowego.
  Vaillant 252457 Zawór trójdrogowy przełączający do VC/W..BW-neu,VSC..-C, Euro Pro/Plus, APC Gas-Wandheizgeräte Atmoblock / Atmotop / Thermotop model VUW 180/200/240/280 w tym do modelu VUW PL 200/2-5 R1.
 • #22
  DARIUS67
  Level 24  
  A kupić można u każdego koordynatora serwisu. Polecam stronę vaillant.pl i tel. infolinii 0 801 804 444
  Warto zainwestować w nowy zawór i zapomnieć o problemie. Jeżeli pompa podczas przełączania nie zatrzymuje się to pisz.
 • #23
  systemgaz
  Level 23  
  DARIUS67 wrote:
  A kupić można u każdego koordynatora serwisu. Polecam stronę vaillant.pl i tel. infolinii 0 801 804 444...


  Części zamienne do Vaillant z gwarancją (zgodną z polskim prawem oraz UE) i w cenie katalogowej można kupić nie tylko w sieci sprzedaży Vaillant. Tak więc pisanie, że tylko u „koordynatorów” jest nieprawdą. Skoro kolega DARIUS67 tak gorąco reklamuje i kieruje klientów tylko do jednej "słusznej" firmy na zakupy, to może i ja podam numer telefonu?
  Całe szczęście, że wstąpiliśmy do UE - zdrowe zasady wolnorynkowe zakończyły poczynania monopolistów, na rynku jest miejsce dla każdej firmy, nie tylko dla Vaillanta. Co innego usługi – lepiej korzystać z osób przeszkolonych przez producenta. Mniej będzie zniszczeń i tragedii.
 • #24
  DARIUS67
  Level 24  
  Poprzez koordynatora ? Masz rację kupić można prawie wszędzie. Ja tylko podaje sposób gdzie szukać. Ja nie znam innej sieci sprzedaży oryginalnych części jak sieć autoryzowanych instalatorów. Jeżeli ktoś sprzedaje części spoza obiegu to co z gwarancją?
  Instalatorzy autoryzowani zaopatrują się u koordynatorów. Instalator może ale nie musi sprzedać samego zaworu, ( bez usługi ) a koordynator musi.
  Wielokrotnie ta sama sprawa wypływa, moim zdaniem tak jak pisze Systemgaz:

  Co innego usługi – lepiej korzystać z osób przeszkolonych przez producenta. Mniej będzie zniszczeń i tragedii.

  _________________
 • #25
  RK6
  Level 1  
  mam piec Vaillant Vu 240/2-3. W czasie korzystania z ciepłej wody nagle zaczyna płynąć zimna woda a na piecu miga dioda - Brak wody. Gdy wyłączy się piec i załączy ponownie za jakąś chwilę sytuacja się powtarza. Wymieniłem już zawór trójdrogowy i miałem przez 3 miesiące spokój, ale teraz ponownie wyławiacza się grzanie wody i znowu zaczyna migać tak jak poprzednio dioda. Czy ktoś zetknął się z tym problemem? Jaka jest tego przyczyna i jak można to naprawić?
 • #26
  ak6
  Level 31  
  A wyświetla ci się jakiś kod błędu?


  Wracając do mojego zaworu, dla ścisłości informacji, mija prawie półtora roku od jego regeneracji i nadal działa bez zarzutu. Musiałem jedynie raz wyczyścić wymiennik ciepła.
 • #27
  granadziarz
  Level 10  
  Ja miałem podobnie. Mam baterię termostatyczną pod prysznicem i przy zbyt małym strumieniu wody włącza się brak wody (termostat przymyka dopływ ciepłej wody w miarę wzrostu jej temperatury). Zmniejszyłem temperaturę na wyjściu z pieca i pomogło. Oczywiście nie traktuj tego jak radę fachowca - u mnie to zadziałało.

  A co do samego zaworu - kupiłem na brytyjskim Ebayu, po przeliczeniu na nasze pieniążki wyszedł 270zł z przywiezieniem :-)
 • #28
  pioteer66
  Level 12  
  Panowie jak juz się zabieracie za te zawory,przeczyście by-pass.Zdarza się,że przy zapchanym by-pasie i różnicy ciśnień zasilenie/powrót zawór pracuje ciężko.Łatwo sprawdzić bez silniczka przy ręcznym przełączeniu i właczonym kotle.Zdarza się,że właśnie by-pas+np.zapchany filtr powoduje nieprawidłową pracę zaworu.

  Proszę poprawić błędy pisowni: znaki przestankowe, zdania z WIELKIEJ litery...
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  mod - mirrzo
 • #29
  woronka
  Level 12  
  Tak, tylko jeszcze napisz Panie o jaki by-pass chodzi. W piecu jednofukcyjnym, czy dwu. O rurkę czy o zawór nadmiarowo-upustowy. Temat dotyczy pieca dwufunkcyjnego, w którym zawór przełącza się milion razy wiecej niz w jednofunkcyjnym. Widzisz różnicę? I czyszczenie by-pass-u i zaworu w tym piecu nic nie daje na dłuższą metę. Te stare zawory 3-drożne z początku produkcji są wadliwe od momentu ich wyprodukowania i żadne kombinacje przy nich nic na dłuższą metę nie dają.
 • #30
  ak6
  Level 31  
  Sprawa zaworu powraca. Tym razem nie podoba mi się praca silnika krokowego. Tzn wydaje mi się, że trzpień tego silniczka jest zbyt mocno wysunięty.
  Przy ponownym czyszczeniu zaworu zauważyłem, że trzpień jest wykręcony. Próby jego wkręcenia na miejsce kończyły się, tym, że podczas jego pracy na sucho (bez zamocowania przy zaworze) trzpień wysuwał się dość znacznie i w tym momencie znów się wykręcał. Na razie złożyłem wszystko do kupy i niby działa prawidłowo ale martwi mnie ten objaw. (a może to normalny objaw?)

  Być może prędzej czy później, tak jak było wcześniej pisane, czeka mnie wymiana tego zaworu razem z silniczkiem. Więc tu moje kolejne pytanie czy zawór na zdjęciu to zawór nowej generacji, o której sporo czytałem na forum?

  Vaillant VUW PL 200/2-5 R1 szukam zaworu trójdrożnego