Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kontrolka ładowania

kobol 12 Mar 2004 17:01 4716 10
  • #1 12 Mar 2004 17:01
    kobol
    Poziom 12  

Mam taki oto problem: posiadam poloneza przejścówkę od jakiegoś czasu podczas jazdy świeci się kontrolka ładowania. gdy obroty wzrastają świeci mocniej. Dodam, że diody w alternatorze zostały sprawdzone i został wymieniony regulator napięcia. Nie dało to żadnego rezultatu. Jeśli ktoś spotkał się z takim przypadkiem proszę o jakieś wskazówki :cry: Z góry dziękuję

0 10
  • #2 12 Mar 2004 17:24
    Marek Kolodziejczak
    Poziom 16  

w maluchah to bylo nagminne a w poldku ...?a moze sprawdzic jaki jest spadek napiecia na przewodzie ladujacym.

0
  • #3 12 Mar 2004 17:56
    stachn
    Poziom 17  

Sprawdz czy nie ma czasem spadku napięcia pomiędzy zaciskiem "-" akumulatora a obudową alternatora.

0
  • #4 12 Mar 2004 19:30
    matiz227
    Poziom 12  

zawsze mozliwe ze jest zwarty kosz do masy(stojan)

0
  • #5 12 Mar 2004 20:31
    Artwin
    Poziom 16  

Jeśli te diody były sprawdzane probówką tozostał ci tylko stojan.

0
  • #6 12 Mar 2004 20:51
    stachn
    Poziom 17  

Częśc informacji z mojej strony www ( temat - alternator):
    Objawami uszkodzenia są:

1. brak prądu ładowania - ciągłe świecenie lampki kontrolnej lub wskazania "na minus" amperomierza niezależnie od prędkości obrotowej silnika;
    2. niedoładowanie akumulatora - gaśnięcie lampki lub wskazania "na plus" amperomierza przy dużych prędkościach obrotowych silnika. Wystąpią także trudności z rozruchem silnika wskutek niedoładowania akumulatora;
    3. przeładowanie akumulatora - maksymalne, ciągłe wychylenie wskazówki amperomierza "na plus", gazowanie elektrolitu, wyrzucanie elektrolitu i szybkie obniżenie poziomu elektrolitu;
    4. słabe świecenie lub migotanie lampki kontrolnej przy dużych prędkościach obrotowych silnika.
    Objaw "4" jest wynikiem zbyt dużych spadków napięcia w obwodzie elektrycznym alternator - regulator napięcia - akumulator. W każdym przypadku diagnozowanie należy rozpocząć od sprawdzenia ukompletowania obwodu i stanu połączeń elektrycznych i mechanicznych.

0
  • #7 13 Mar 2004 10:04
    marpet3
    Poziom 11  

W tym alternatorze są dodatkowe trzy diody tzw. wzbudzenia jeżeli sprawdziłeś tylko prostownicze "prądowe" to bardzo prawdopodobne jest że siedzi jedna z nich opisany objaw jest charakterystyczny przy uszkodzeniu diody wzbudzenia

0
  • #8 15 Mar 2004 17:37
    kam51
    Poziom 2  

proponuję wymienić mostek prostowniczy z diodami wzbudzenia

0
  • #9 26 Kwi 2004 16:35
    boguszek
    Poziom 11  

Witam...
    Powiem Ci tak... Ostatnio miałem podobny problem z kontrolką ładowania i filtra paliwa, tyle że u mnie przy dodawaniu gazu przygasały, lub kompletnie gasły... Kilka razy zdarzyło się jej, że zapomniała się zaświecić... Okazało się, że szczotki na alternatorze się wytarły i po ich wymianie wszystko powróciło do normy...

0
  • #10 28 Kwi 2004 00:48
    joho
    Poziom 18  

ja bym sprawdzil jeszcze ciaglosc uzwojenia wirnika 3fazy stojana no i przede wszystkim jak koledzy juz zauwazyli diody wzbudzenia(3szt)mozna je zastapic innymi 3A

0
  • #11 29 Kwi 2004 13:45
    kobol
    Poziom 12  

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Już usterka została wykryta i naprawiona. Okazało się, że jest uszkodzona jedna dioda wzbudzenia. Po wymianie wszystko wróciło do normy. :)

0