Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CB83T-brak obrotu w jedną strone i wirowania

Adam76-76 30 Paź 2008 12:39 2188 2
  • #1 30 Paź 2008 12:39
    Adam76-76
    Poziom 10  

Witam.

Mam problem z pralką Candy CB 83T. Jest to pralko suszarka, ale z funkcji suszenia korzystam bardzo rzadko.

problem w w/w pralce objawia się tym że nie ma obrotów silnika w jedną stronę i nie ma wirowania.

silnik sprawdziłem szczotki są wymienione na nowe, komutator był wyczyszczony, sterowanie silnika jest elektroniczne - podczas pracy silnik załącz obroty w jedną stronę ( słychać jak pracują przekażniki na płytce, a gdy silnik ma się zacząć obracać w drugą stronę to słychać tylko że przekażnik się załącza a silnik się nie obraca.

czy mogę jakoś sprawdzić silnik podłączając go bezpośrednio do sieci?
    czy może to być wina elektroniki czy proramatora - jak to sprawdzić?

Z góry dzięki za odpowiedz
    adam76-76

0 2
  • #2 30 Paź 2008 16:02
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź przekaźniki silnika na module, przelutuj.

0
  • #3 03 Sie 2013 21:51
    Adam76-76
    Poziom 10  

Witam.

Poprzednim razem objawy ustąpiły po wymianie płyty sterowania silnikiem.( udało się kupić na allegro ). Do tej pralki można zamiennie stosować płyty 5035, 5036, 5037. wszystkie działają sprawdziłem. Przelutowanie czesci i ich wymiana na starej płycie nic nie dało.

miesiąc temu znów zaczęły się takie same objawy. Tym razem jednak nie była to wina płyty tylko styki od czujnika obrotu silnika były zaśniedziałe i płyta się gubiła, bo nie wiedziała jak sterować obrotami silnika.

Praleczka znów śmiga i teraz trzeba będzie się zabrać za obudowę - czyli usunąć rdzę ;)

0