Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate ST340823A, nie można z niego uruchomić systemu.

30 Paź 2008 13:53 1170 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Dysk 40GB Seagate ST340823A.

Widoczny w BIOSie.
    Nie można z niego uruchomić systemu.
    Słychać lekkie stukanie.

Gdy chcę go podglądnąć Linuksem albo Hirens BOOT CD komputer stoi i dioda HDD się ciągle świeci. i oczywiście żadne live cd się nie ładuje.

Gdy podłączyłem go na takiej przejściówce USB do działającego XP to system wykrył dysk, pojawiła się jego literka a potem zwiecha całego systemu.

Chyba raczej wyślę go na specjalistyczny serwis, ale pytanie - co mogę jeszcze zrobić?
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • PCBway
  • Poziom 9  
    No pomyliłem się.
    Co za różnica w moim przypadku czy Seagate czy Samsung?

Czy forumowicze znają jakiś serwis który mógłby mi pomoc, gdzie mógłbym wysłać dysk na ekspertyzę?
  • Poziom 9  
    Ok, ok!
    Nie ma co się denerwować. :)

Niedawno wysyłałem dwa dyski Maxtor i namiar miałem z allegro.pl.

Myślałem, że może ktoś z forumowiczow coś naprawia.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    stentor napisał:
    Chyba raczej wyślę go na specjalistyczny serwis, ale pytanie - co mogę jeszcze zrobić?
    Zadbać o odpowiednie opakowanie (bezpieczne) aby dysk nie został jeszcze bardziej uszkodzony, podczas wysyłki.
    stentor napisał:
    Czy forumowicze znają jakiś serwis który mógłby mi pomoc, gdzie mógłbym wysłać dysk na ekspertyzę?
    Tak, forumowicze znają nawet kilkanaście serwisów (ale tylko kilka wartych polecenia). Z reguły sam musisz zdecydować czy dany serwis odzyskiwania danych ma dla Ciebie odpowiednio przystępną cenę.
    Poza tym na forum obowiązuje regulamin i Szczególne uregulowania regulaminowe dla tego działu , a zatem musisz sam wykazać się inicjatywą w poszukiwaniach takowego.
    stentor napisał:
    Myślałem, że może ktoś z forumowiczow coś naprawia.
    Tak, naprawia się "coś" z reguły sprzęt różnej maści i rodzaju - od AGD/RTV na PC/HDD kończąc :D ,
    przeważnie każdy użytkownik elektrody może mieć w podpisie (tzw. reklama pod postem) ale kolega okzo już wspomniał jak również można szukać
    okzo napisał:
    google.pl - jezeli bedzie jakas nie pewnosc, to telefon na stronie kazdej z firm zawsze do dyspozycji kolegi !