Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Af 1045 - gubi ustawienia

30 Paź 2008 14:55 1122 3
  • Poziom 19  
    Witam. A więc problem jest taki - kopiarka w stanie bardzo dobrym itp ale zaczęła robić bardzo blado - a więc wyłączyłem ID Sensor paten interwal (dałem na 0) i w kodzie 2001 ustawiłem odpowiednie napięcie.Robi bardzo dobrze ale po jakimś czasie gubi to ustawienie i napięcie jest inne i znowu trzeba regulować. Co zrobić żeby zostało to napięcie na stałe a nie coągle się zmieniało co jakiś czas?
  • Specjalista - kserokopiarki
    po pierwsze jakie przebiegi mają beben deweloper rolka. Po drugie czy jest odpowiednia ilośc bewelopera i czy toner oryginalny. Wyłączinie ID to nie najlepszy pomysł lepiej by bylo poregulować w 2-005 np dolną watość napiecia rolki.
  • Poziom 25  
    ID sensor pattern interval nie ma tu nic do rzeczy, o ile problem jest w podnoszeniu napięcia ładowania, może być podniesiony zakres minimalny napięcia ładowania, musisz go obniżyć, o ile pamiętam ma być 1480V (SP 2005-3), maksymalny to 2000V (SP 2005-3), wartości pod 2001 i 2005-1 i 2005-2 też ustaw na standard. Maszyna robi korekcję i nawet jak ustawisz pod 2001 to i tak podniesie, jak coś jest źle ustawione albo materiały są do wymiany.
  • Poziom 12  
    Maszyna sama wprowadza korekcję na zużycie bębna i developera i podnosi wartość napięcia rolki ładującej (kod 2001). Nie warto nic zmieniać. Najprawdopodobniej masz bęben do wymiany.