Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor i luźny kabelek HP P1230

studzin 30 Paź 2008 15:25 1877 4
  • #1 30 Paź 2008 15:25
    studzin
    Poziom 17  

Witam,
    1. w związku z uszkodzeniem fizycznym obudowy musiałem cały monitor rozebrać i po ponownym złożeniu został mi jeden luźny kabelek, który musiałem przeoczyć podczas wstępnych oględzin. Był bym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział gdzie go wpiąć. Kabel został zaznaczony na poniższym zdjęciu i drugi jego koniec dokręcony jest do obudowy.

2. nad kineskopem jest mała skrzyneczka z 3ma potencjometrami oznaczonymi:
    -Yh(a)
    -Yh(t)
    _Yv(a)
    TRP
    Czy tymi potencjometrami mogę coś podregulować czy lepiej nie tykać?
    Z góry dziękuję

0 4
  • #2 31 Paź 2008 19:46
    Zygaqra
    Poziom 34  

Kabelek najprawdopodobniej ma być połączony z obejmą zaciskową na szyjce kineskopu(wciśnięty na śrubę zaciskową). Kręcenie jakimikolwiek potencjometrami bez potrzeby nie jest wskazane. Bez podbudowy teoretycznej pokręcenie kilkoma takimi trymerkami może skończyć się dla monitora śmietnikiem

0
  • #3 01 Lis 2008 11:29
    studzin
    Poziom 17  

Po budowie zakończenia też wnioskowałem, że to ma być podpięte pod obejmę, z tym, że tam są 2 takie obejmy. Bliżej i dalej kineskopu(widać na zdjęciach).
    Co do regulacji monitora to przydało by się, żeby jaśniej świecił, ale to chyba trzeba podkręcić na trafe?

0
  • #4 02 Lis 2008 21:43
    Zygaqra
    Poziom 34  

Musisz sam ocenić w którym miejscu go podpiąć, ze zdjęcia wygląda, że jest dość krótki więc obejma bliższa. Przy okazji kiedy biorę się do większego demontażu, przed rozpoczęciem robię kilka zdjęć z różnych stron szczególnie wszelkie łączenia aby później jak po sznurku w razie wątpliwości prawidłowo wszystko poskładać. W dobie cyfrówek jest to tani i najszybszy sposób dokumentacji pozdrawiam

0
  • #5 03 Lis 2008 22:24
    studzin
    Poziom 17  

No zdjęcia też miałem, ale akurat nie ten kadr;/ Mam nadzieje, że nic się nie stanie jak podepnę nie do tego?

0