Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drganie spezęgła w Opel astra II

30 Paź 2008 16:15 3221 9
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam następujący problem , sprzęgło drga mi lekko w czasie jazdy, tak wszytsko jest w porządku ??
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Być może problem tkwi w sprężykach na tarczy sprzęgłowej jest to tak zwany " Tłumik drgań skrętnych "
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    w jaki sposb moge to sprawdzic badz naprawic ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Nie bardzo rozumiem "drga sprzęgło" tzn. jak ci się to objawia, jak trzymasz nogę na sprzęgle to czujesz drganie czy silnikiem ci szarpie?

Proszę opisz to dokładnie.
  • Poziom 10  
    Po prostu lekko drzy ale tak po za tym wszytsko ok nic nie szarpie biegi przelaczaja sie dobrze i ma dobrego zrywa moze dlatego drzy bo to DIESEL 2.0 DI 16V ??? I mam pytanie czym najlepiej załatać odpryski na lakierze bo jak jechałem to przedemna autobus rzucał żwir na maske i mam 5 plamek na lakierze odprysków??
  • Poziom 10  
    lekko drga sprzeglo jak mam noge na nim ale tak po za tym nic nie szarpie
  • Poziom 12  
    Może po prostu jesteś przewrażliwiony na punkcie tego sprzęgła?
    Takie drganie może silnik przenosić na pedał sprzęgła.

Co do lakieru to w sklepie motoryzacyjnym można zakupić gotowe lakiery w kolorze auta do zaprawek, wygląda to dokładnie tak samo jak lakier do paznokci, i również posiada pędzelek, którym zamalujesz odpryski na swojej masce po uprzednim odtłuszczeniu ich zmywaczem, lub acetonem.
  • Moderator Samochody
    ...ciekawe zjawisko, biorąc pod uwagę, ze sprzęgło w tym aucie jest sterowane hydraulicznie.

Raczej są to drgania od silnika przenoszące się na całą karoserię, nie jest to silnik o jakiejś super kulturze pracy.
  • Poziom 10  
    dzieki za wszelkie podpowiedzie problem rozwiazany :P