Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spawarka einhell

30 Paź 2008 18:28 3623 9
  • Poziom 10  
    witam mam spawarke einhell i nie wiem jak podlaczyc ja do sieci!! 380v w puszce z 5-cioma bolcami od spawarki sa podlaczone 3 przewody!!! CZERWONY POD L1 NIEBIESKI POD L2 NO I UZIEMIENIE ZIELONO ZOLTY!! a gdzie jest neutral czyli zero !! nie wiem czy musi byc czy moge zmostkowac z uziemieniem czy jak !!! prosze o pomoc pzdr
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Osobiście jestem za tym, aby przystosować instalację do urządzenia, a nie urządzenie do instalacji. Aby to zrobić, należy wymienić gniazdo /a nie wtyczkę / na nowe 5-o wtykowe, a w starej instalacji /stare gniazdo/ wydzielić z PEN przewody PE i N
  • Poziom 10  
    chodzi mi czy spawarka potrzebuje neutrala czy tylko uziemienie !! mam problem nie mam uziemienia w garazu i chodzi mi zeby podlaczyc ten przewod od pe do n czy moge tak zrobic!!! a i orginalnie wtyczka od spawarki ma 5 bolcow i tylko sa podlaczone 3 przewody czerwony L1 niebieski L2 no i pe zielono zolty !! kumpel mi mowil ze ona nie potrzebuje neutrala tylko 2 fazy!!! czy takjak mowi jest dobrze czy ktos ma inna wiedze!!
    yamahar19 napisal-
    Cytat:
    chodzi mi czy spawarka potrzebuje neutrala czy tylko uziemienie !!
    Jeśli spawarka jest na 230/400 to potrzebuje przewodu N. Uziemienie jest potrzebne zawsze i do każdej spawarki.
    Cytat:
    mam problem nie mam uziemienia w garazu i chodzi mi zeby podlaczyc ten przewod od pe do n czy moge tak zrobic!!!
    Jeśli nie masz innej możliwości to możesz tak zrobić - żółto-zielony może być podpięty pod PEN /zero/ Jeśli we wtyce podpiete były dwie fazy, to wygląda na to że jest tylko na dwie fazy- producent poszedł na łatwiznę z kolorami. Jeśli spawarka nie posiada przełącznika 230/400V / a może posiada :D ? /, to nie potrzebuje przewodu Neutralnego do poprawnej pracy. Chyba kupując spawarkę spytałeś czy jest na 230V czy na 400V ? :D
  • Poziom 10  
    tak ma przelacznik na 230v i 400v !!! to nie potrzebuje na 400v neutrala nie musze nic mostkowac !!! to prawda ze ona potrzebuje tylko 2 faz bez fazy neutralnej!!! to co ona przerabia sobie prad ze nie potrzebna jest faza n !! dzieki ci kolego za odpowiedz
  • Poziom 27  
    Jeśli masz całą instalację 5cio przewodową ( czyli 3 fazy , neutralny czyli tzw.zero robocze i przewód uziemiający) to chcąc spawać na 230V musisz podłączyć jeszcze neutralny.
    W przypadku instalacji starego typu (4 przewodowa ) zero jest wspólne <robocze i ochronne>.

W większości spawarek które są na 400V zero robocze -czyli neutralny nie jest potrzebny. Sprawdź w instrukcji czy przy podłączeniu na 400V jest potrzebne ( chyba że do napędu wentylatora -jeśli taki posiada) ale też wentylator może być włączony na 400V:idea::|
    Jeśli spawarka ma przeł. 230/400V to jeśli chcesz spawać zasilając spawarkę z 230V , musisz koniecznie zastosować specjalną przejściówkę gniazdo-wtyczka /powinna być w zestawie / :idea: gdyż wtedy pod zacisk L2 i L1 we wtyce spawarki przychodzi L1 i N
  • Poziom 39  
    Nie ma czegoś takiego jak faza neutralna , ani niczego sobie nie przerabia.W układzie trójfazowym napięcie fazowe(u nas ) wynosi 230V i panuje pomiędzy PRZEWODEM NEUTRALNYM a przewodem fazowym (jednym z trzech) i taki układ nazywamy 1-fazowym.Napięcie pomiędzy poszczególnymi fazami nazywamy międzyfazowym i wynosi ono 400V i takie podłączenie spawarki nazywamy 2-fazowe.Pozwala ono zmniejszyć wartości prądu przy tej samej mocy,lub zwiększyć moc przy tym samym prądzie P =U*I
  • Poziom 10  
    sa 2 przewody jeden na zwykle gniazdko !! no i 2 przewod na 400v z puszka !! dzieki wam !! na pradzie sie tak za bardzo nie znam!!

Dodano po 27 [minuty]:

[quote="yamahar19"]sa 2 przewody jeden na zwykle gniazdko !! no i 2 przewod na 400v z puszka !! dzieki wam !! na pradzie sie tak za bardzo nie znam!! NO I JEST WENTYLATOR ALE NA NIM JEST TABLICZKA I PISZE 230V !! TO CO KOLEDZY MAM PODLACZYC NEUTRAL POD UZIEMIENIE
  • Poziom 27  
    > TO CO KOLEDZY MAM PODLACZYC NEUTRAL POD UZIEMIENIE

Tak - w tym przypadku jaki opisujesz nie masz innej możliwości.:idea: