Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powazny błąd windowsa (framework, hp)

30 Paź 2008 18:48 2025 5
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Prosze o pomoc mi, w rozwiązaniu poniższego błędu!

Krótki opis: Dnia pewnego, dnia słonecznego. Ciemna chmura zakryła połać pulpitu zdalnego. Zdarzenie tak niespodziane, że niewiadomej przyczyny błąd...przerodził się w koszmar.
    Według mnie wirus spowodował poniższe błędy.

Problem:
    1. Czasami przy włączaniu komputera, system "zatrzymuje" się przy wpisywaniu hasła - tzn. nie da się kliknąć nazwy użytkownika aby wpisać hasło, ani klikną wyłącz komputer. Pomaga NAPRAWA
    2. Po uruchomieniu instaluje się jakaś biblioteka photo gallery (nie ma jej w rejestrze uruchamiania) i wyskakują błędy z neta framework. Nie sposób jej dokończyć bo prosi o płytę CD :|. Jak próbuje zakończyć jej działanie zwiesza się komp.

Prawdopodobna przyczyna:
    1. Możliwe że związane bezpośrednio związane z 2. :cry:
    2. Według mnie, jest to problem związany z oprogramowaniem drukarki (Hp). Zawsze gdy włączam to oprogramowanie włącza się (po raz drugi) instalacja photo gallery. Poza tym oprogramowanie przestało wykrywać drukarkę (komunikat o braku podłączenia mimo iz drukarka podłączona).

Tymczasowe rozwiązanie:
    1. Naprawa systemu windows Xp z płyty instalacyjnej.
    2. Nie dotyczy (info poniżej).

Rozwiązanie:
    1. Jeszcze nie wiem.
    2. Usunięcie oprogramowania i ponowna instalacja.

Pozdrawiam!

PS: wszelkie pytania i krytyki mile widziane
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    HP do jakiegoś czasu pisze drivery w javie i stąd problemy, czasami pomaga odinstalowanie javy, driverów i zainstalowanie z powrotem (najlepiej usunąć fizycznie z dysku). Pomysł z frameworkiem też dobry - stwarza podobne problemy, zwłaszcza jak twórcy programu nie uwidocznili komunikatów na ekranie.
  • Poziom 16  
    jezeli podejzewasz wirusa to moze zcznij od sprawdzenia czy go masz:P:)
  • Poziom 21  
    No to tak. Sprawdzałem czy nie mam wirusa trzema programami (avast potem norton i jeszcze gdata).

Hp odinstalowałem, i zainstalowałem.
    Jeszcze sprawdze Framorka i Jave.
  • Poziom 34  
    Od jakiegoś czasu, stosuję zrzut danych na inną partycję (lub dysk USB) i przywrócenie windy z oprogramowaniem i sterownikami (przygotowałem kopię partycji na DVD-RW z używanym przez siebie oprogramowaniem). Rozwiązanie trochę czasochłonne ale na swoje z czasem wychodzi się już po pierwszym padzie systemu - no trochę zajmuje jeszcze aktualizacja windy. Trwa to z aktualizacją góra 1-1,5h ale i tak zdecydowanie szybciej niż dochodzenie co padło w systemie.