Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z kursorem myszki

12 Mar 2004 19:02 3542 20
  • Poziom 15  
    Mam taki nietypowy problem w czasie poruszania kursorem myszki czasem zaczyna wariowac zamyka okna albo otwiera inne zdaza sie tak raz na jakis czas czasem caly dzien nic sie nie dzieje a potem co pare minut zaczyna szalec.Chlernie mnie to irytuje przeinstalowywalem juz system nie pomogło.Podpowiedzcie co robic czy ktos zetknol sie z podobnym przypadkiem.
  • Poziom 34  
    może jakiś robal ?
  • Poziom 16  
    Czy to jest myszka optyczna A4tech OPTO325 na USB ? Jeśli tak, to kolega mi kiedyś mówił, że miał podobny problem, niestety nie wiem jak go rozwiązał (ale chyba kupił tą samą lecz na PS2 - te chodzą prawidłowo)
  • Poziom 12  
    jeśli masz maszyke z kablem to może być kable gdzieś przy myszce przełamany spróbuj podpiąć inna myszkę i zobacz czy bedzie to samo albo obetnij kawalek kabla przy myszce i przylutuj na nowo powinno pomóc
  • Poziom 20  
    standard... albo kabel od myszki albo elektronika padła... przerabiałóem już to pare razy
    pozdrawiam
    bartek
  • Poziom 22  
    Też tak się czasem dziej na słąbych bateriach na bezprzewodowych, nie napisałeś, jaką masz mysz
  • Poziom 15  
    Serdeczne dzieki.Myszka to genius cos tam normalna (to jest czasem wariuje)przewodowa zaraz ją rozkrece.
  • Poziom 11  
    Myślę że najpierw trzeba rozgraniczyć czy to myszka czy reszta systemu. Nie problem pożyczyć od kolegi lub koleżanki myszkę taką zwykłą na ps2 i na niej spróbować. Talsze poszukiwania zależą od pierwszego testu. Powodzenia.
  • Poziom 15  
    Dzieki i za tą rade akurat niemam nikogo pod reką z inną myszką ale sprawdzic moge omoierzem przewód .A jak nie pomoze to jutro porzycze inną mysz
  • Poziom 18  
    Ja mam cały czas taki problem. Port PS2 na płycie jest padnięty. Kupiłem mysz pod USB.
  • Poziom 43  
    Niektóre myszy mają od spodu przełącznik na "PC mouse" i "MS mouse". Może styki zaśniedziały? Porusz nim tam i z powrotem (jeżeli masz takowy) :)
  • Poziom 15  
    Nie niema nic takiego
  • Poziom 19  
    Miałem kiedyś wira przy którym występowały podobne objawy - nawet Norton go nie wykrył. Z tego co pamiętam to chyba Panda Online pomogła.
  • Poziom 31  
    to jest wina kabla - kup nową myszkę a omomierzem nie sprawdzisz bo nawet nie wiesz gdzie nie styka..........
  • Poziom 15  
    Dzieki za podpowiedzi poprostu wczesniej nie chcialem zdejmować plomb gwarancyjnych.W koncu ją rozkrecilem i wyczyscilem teraz jest ok
  • Poziom 15  
    Jeśli otwiera i zamyka inne okna i jest przewodowa, a najczęściej kursor skacze po kątach, to na 100% kabelek (ile ma lat mysz?). Jeśli jeszcze jako tako działa a nie chcesz jej "lutować" to tylko rozkręć i miejsce w kabelku w którym wchodzi on do myszki wsuń tak, aby było około 2 cm wewnątrz myszki (nie zawsze pomaga). jeśli nie zadziała skróć kabelek 5 cm nad tym miejscem i polutuj - wiem co to znaczy sentyment do myszki jeśli dobrze leży w ręce. Ciężko się przyzwyczaić do innej. A jeszcze jedno - spisz sobie jak i gdzie wchodzą poszczególne kabelki nim odłączysz wtyk (kolorki), no i oczywiście odłącz ją od blaszaka.
    pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Adam Smużyński napisał:
    Jeśli otwiera i zamyka inne okna i jest przewodowa, a najczęściej kursor skacze po kątach, to na 100% kabelek (ile ma lat mysz?). Jeśli jeszcze jako tako działa a nie chcesz jej "lutować" to tylko rozkręć i miejsce w kabelku w którym wchodzi on do myszki wsuń tak, aby było około 2 cm wewnątrz myszki (nie zawsze pomaga). jeśli nie zadziała skróć kabelek 5 cm nad tym miejscem i polutuj - wiem co to znaczy sentyment do myszki jeśli dobrze leży w ręce. Ciężko się przyzwyczaić do innej. A jeszcze jedno - spisz sobie jak i gdzie wchodzą poszczególne kabelki nim odłączysz wtyk (kolorki), no i oczywiście odłącz ją od blaszaka.
    pozdrawiam

Nie wiem czy kolega sie zorientował, ale już po problemie :)
  • Poziom 15  
    Podejżewam, że problem wróci. Prawdopodobnie po rozkręceniu myszki kolega Michał "ruszył kabelek i jako tako działa. Zabrudzona mysz nie skoacze kursorem po kontach i nie otwiera okienek samoistnie. Pozdrawiam kolegę MacBartek i dziękuję za informację.
    :D
  • Poziom 12  
    Co zrobić jeśli kursor myszy ucieka w bok po pewnym czasie normalnego działania a przewód jest sprawny?
  • Poziom 34  
    witel napisał:
    Co zrobić jeśli kursor myszy ucieka w bok po pewnym czasie normalnego działania a przewód jest sprawny?

Miałem coś takiego w myszy A4Tech . Pomogło ustawienie "optyki" myszki. (czyli diod względem szczelin w kółeczku).
  • Poziom 11  
    Ja jeszcze do wczesniejszego - juz rozwiazanego problemu.
    Tez kiedys mialem cos takiego i okazalo sie ze padla elektronika.
    A powodem tego moglo byc to ze mialem przebicie na obudowe - tzn nie mialem uziemionego gniazdka. Jakby taki problem sie pojawial to proponowalbym wziasc probowke i dotknac tylnej scianki komputrka i sprawdzic. Bo u mnie przez to - prawdopodobnie - padly 2 myszki. Teraz juz sobie uziemilem gniazdko i wszystko gra :)

Ps. a taka ciekawostka - wiecie jak sie domyslilem ze mam przebicie napiecia na obudowie??? Kiedys cos tam robilem przy kablach z tylu i przypadkiem dotklem kaloryfera i wlasnie wtedy poczulem "pieszczenie" :D