Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wykasować błędy w peugeocie 306

30 Paź 2008 20:32 2419 2
  • Poziom 2  
    Mam problem z moim Peugeotem 306 1999r. sedan 1.4 z gazem sekwecyjnym. Odkąd założyli mi gaz ciągle łapie błędy na kompie. Raz mi resetowali u elektromechanika i okazało się, że sonda podaje złą temperaturę silnika.

Czy jest możliwość kasowania błędów w tym aucie tak jak np. w Mazdzie 323 poprzez odkręcenie plusa z akumulatora i przytrzymanie przez 20 sekund hamulca?

Auto na zimnym silniku szarpie i czasami gaśnie. Innym razem sam podwyższa obroty do 2-3 tys. Zdarza się też tak, że nie chce zapalić i trzeba do pochechłaś trochę na rozruszniku i zapali a potem strasznie wali paliwem. A nie mam ochoty wydawać ciągle na reset kompa.
  • Poziom 17  
    W takim razie masz prawo do zwrotu kasy za spapraną instalację -- instalacja gazowa to układ alternatywny i nie może zaburzać pracy układu wtrysku benzyny i mieć wpływy na podwyższoną emisję spalin. Jeszeli masz błędy z sondy to oznacza niewłaściwy skład mieszaniki.
    Klemą błędów w tym sprzęcie nie skasujesz.
    Motto: gonić gazowników partaczy i nie odpuszczać.
  • Użytkownik obserwowany
    Po to sie wydaje kaske na sekwencje żeby udawała że wszystko jest ok i sterownik nie ma prawa widziec bledów.