Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf III TDI. 1Z, 96r brak napięcia na świecach żarowych

wojtek273 30 Oct 2008 21:17 2751 7
    wojtek273
    Level 2  
    witam serdecznie mam problem ze świecami żarowymi które nie dostają napiecia , wymieniłem świece, oraz przekaznik ten pod maska( używany) sprzwdziłem miernikiem i w dolnej częsci na 2 zaciskach jest 12V ale u góry tam gdzie blaszka(50A) nie ma napiecia,co jest przyczyna ,pozdrawiam
    wojtek273
    Level 2  
    Np. dziś rano nie wiem ile było stopni,ale musze go meczyc żeby zapalił, a jak juz o drobine ciepły - pali od reki.

Proszę uzupełnić tytuł tematu - Regulamin, p.11 [MS]
    piomoto
    Level 19  
    Obejrzyj dokładnie bezpicznik czasami się przepala zaraz pod śrubką i na pierwszy rzut oka nie widać.
    AR1000
    Level 12  
    Po niżej 5 stopni praktycznie świece nie są załączane, a jak silnik w dobrej kondycji to do 0 pali od "strzała" z odłączonymi świecami, ja u siebie od wiosny do późnej jesieni mam odłączone świece i jest OK.
    Staszek49
    Level 35  
    Ja też mam silnik 1Z (1,9 TDI ), ale na podstawie własnych obserwacji i literatury wiem, że mimo przebiegu 230 tyś. a może i więcej (auto sprowadzone z Francji, nabyte od Polaka) silnik pali od razu przy obecnej aurze, jednak pozornie bez grzania świec żarowych. Z uwagi, iż nie pali mi się kontrolka grzania świec ( passaty mają problemy ze wskaźnikami, gdyż obrywają się w nich wtyczki-piny ) podłączyłem kontrolkę wprost od zasilania świec żarowych i widzę, że po uruchomieniu zimnego silnika świece "dogrzewają" wtryśnięte paliwo. Jak twierdzą fachowcy - poprawia się w ten sposób kulturę pracy silnika. Nie jest to wadą silnika, a czas takiego podgrzewania waha się około minuty, (dokładnie nie mierzyłem czasu podgrzewania ). Oczywiście przy ciepłym silniku nie grzeją świece żarowe.
    sladi
    Level 17  
    zciagnij kolego wtyczke z czujnika temperatury i wtedy zobacz czy sie grzeja. jesli tak, to uwalony czujnik lub za ciepło na dworze. swiece włanczaja sie tak od 3 do 5 stopni.
    zębatka
    Level 12  
    a ja sprawdzil bym statyczny kąt wtrysku, ja mam audi z silnikiem 1z i kontrolka od swiec przy temp 7*C tylko mignie