Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Multimedia, Internet, WiFi

fafal23 31 Paź 2008 07:18 10485 6
  • #1 31 Paź 2008 07:18
    fafal23
    Poziom 12  

Witam serdecznie!
    Mam kilka pytań do znających temat.

1)
    Posiadam kablowe podłączenie do internetu. Dostawcą jest Multimedia. Modem podłączony do komputera PC przez USB (brak innych wyjść z modemu).
    Czy mogę podzielić to łącze tak abym nie musiał stawiać routera na kompie? Tzn. czy jest na rynku jakiś router który połączył by się z tym modemem przez USB? Chcę rozprowadzić kabelki z netem w domu do PC, telefonu internetowego, tunera, i kilka wolnych gniazd w różnych miejscach dla lapka).

2)
    Doraźnie chciałem podłączyć lapka do internetu przez wifi.
    Na komputerze PC posiadam połączenie z internetem. PC posiada również kartę WiFi. W lapku jest WiFI.
    Po ustawieniu na PC połączenia WiFi (nazwa, SSID, kanał, WEP itd.), komputery się zobaczyły i zestawiły połączenie między sobą.
    Ustawiłem następujące adresy IP:
    PC IP -192.168.0.100 Maska-255.255.255.0 Brama-192.168.0.1
    Lapek IP - 192.168.0.101 Maska - 255.255.255.0 Brama - 192.168.0.100
    Po tum zabiegu komputery Pingują i wymieniają się plikami (udostępnianie działa).

Następnie na połączeniu internetowym w PC załączyłem udostępnianie (rączka) - system zakrzyczał że adres karty zostanie zmieniony na 192.168.0.1 i resecik kompa (taki też adres jest wpisany jako brama dla karty WiFi w PC). Niestety połączenia internetowego na lapku nie ma.
    Czy ktoś wie co jest nie tak?

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

0 6
  • #2 31 Paź 2008 07:21
    Szymek_1992
    Poziom 12  

Co to 1)
    Ja mam pytanie do ciebie
    jaki ci dali w takim razie modem ze nie ma wyjścia na rj45 ? (kabel sieciowy)

0
  • #3 31 Paź 2008 07:34
    fafal23
    Poziom 12  

Szymek_1992 napisał:
    Co to 1)
    Ja mam pytanie do ciebie
    jaki ci dali w takim razie modem ze nie ma wyjścia na rj45 ? (kabel sieciowy)

Modem to:
    THOMSON SPEED TOUCH 330 - THOMSON TELECOM
    Modem posiada dwa wyjścia. jedno jest rj45 (do gniazdka internetowego). Drugie wyjście jest pod USB do kompa. Z tego co wiem, nie ma możliwości podłączenie czegokolwiek do sieci przed tym modemem, musi się on zalogować i dopiero za nim coś można zrobić!

0
  • #4 31 Paź 2008 13:47
    Szymek_1992
    Poziom 12  

Te modemy były kiedyś stosowane przy neostradzie :/

Z tego co wiem, bo mam teraz internet z multimedi to dają modem motoroli który ma wejście takie antenowe (sygnał) i wyjścia RJ45 do komputera i USB do komputera :D

Więc trochę to dziwne

A po 2 jeśli za każdym razem musisz się logować to (nie wiem czy jest taki) musiałbyś mieć jakiś router pod USB i taki który ma możliwość jakiegoś logowania

0
  • #5 31 Paź 2008 14:01
    chudybyk
    Poziom 28  

Zaraz! Z tego co piszecie, domyślam się, że posiadasz najzwyklejszy modem ADSL-owy z wyjściem USB. Nie masz w nim gniazda RJ45, ale nieco węższe RJ12 - czyli telefoniczne.
    Wszystko co trzeba zrobić, to uzyskać od dostawcy parametry połączenia i wypróbować jakikolwiek router ADSL, najlepiej z kilkoma portami RJ45.

0
  • #6 31 Paź 2008 15:27
    Trout
    Poziom 10  

Mialem taka sama sytuacje jak ty.
    Oto co zrobilem
    1. Modem USB od multimedi schowałem do szafy.
    2. Kupilem Router ADSL Annex A (Pentagram Cerberus 6331-6)
    3. Podlaczylem do portu WAN routera kabel telefoniczny ten ktory wczesniej mialem wpiety w modem.
    4. Zwyklym kablem sieciowym prostym podpialem komputer do routera.
    5. Polaczylem sie do strony www konfigurujacej router.
    6. Wpisalem tam login i haslo ktore mialem wczesniej wpisane w modem (zapewne dostales taka kartke z tymi danymi razem z umowa).
    7. Ustawilem parametry ADSL takie same jakie mialem w modemie (mozesz zobaczyc we wlasciwosciach polaczenia przy podlaczonym modemie zielona ikona od modemu na pasku) Na pewno u mnie bylo VPI: 0, VCI: 33 i Encapsulation: PPPoE Routed.
    8. Odpalilem router i chodzi.

Dlatego jesli chcesz podzielic neta od multimedi kup sobie dowolony router ADSL z annexem A (z Wifi lub bez - zalezy co ci potrzeba ) i zrob co ci napisalem i bedzie hulac.
    Z WIFI to np ten Cerberus jak moj lub np Linksys WAG200G.

0
  • #7 02 Lis 2008 17:37
    fafal23
    Poziom 12  

Więc tak,
    jeśli chodzi o konfigurację połączenia WiFi to już sobie poradziłem. Wyszło na to, żę połączenie internetowe było ok. Ping na Onet działał, okazało się że miałem źle wprowadzony adres DNS dla Lapka (powinien być tam adres jego bramy domyślnej). Mała nieuwaga.

Co do tego dzielenia,
    faktycznie pomyłka, to nie rj45 tylko rj12.
    Jeśli kolego Trout piszesz że tak zrobiłeś i działa, jutro zakupie odpowiednie narzędzia i zobaczę czy się uda.

Dzięki za informacje, pozdrawiam!

0