Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell inspirion 1501 brak ładowania

cober1 31 Paź 2008 11:28 1458 2
  • #1 31 Paź 2008 11:28
    cober1
    Poziom 9  

Witam

Mam laptopa marki DELl model inspirion 1501, ktòry pewnego dnia poprostu przestał ładować baterię. Na samym zasilaczy też nie działa. Natomiast w baterii były resztki prądu to na tym jeszcze działał kilka chwil.

Po podłączeniu wtyku zasilacza do gniazda w lapku dioda na zasilaczy gaśnie a w laptopie nie dzieje się nic. Aby dioda ponownie zapaliła się na zasilaczu trzeba odłączyć go od laptopa a następnie odłączyć i ponownie go podłączyć do gniazdka.

Dzwoniłem do kilku serwisòw ale nikt nie robi DELla. W jedym podjeli się zadania ale po tygodniu czasu chłopaki wzieli kase za zdiagnozowanie usterki ale powiedzieli ze nie są w stanie jej usunąć bo nie mają podzespołòw. Powiedzieli także że to typowa usterka w tym laptopie i najlepsze rozwiązanie to wymiana płyty głòwnej, ktòrej też nie mają.

Tak sobie teraz siedze i zastanawiam sie czy nie dało by sie tego jakos obejść, chodzi mi o to, że laptop działa jak bateria jest naładowana, czyli teoretycznie jakbym pod styki ktòre idą do baterii podłączył źródło prądu o takim samym napięciu to zadziałało by bez efektòw ubocznych?

Może ma ktoś jakiś pomysł albo radę w tej sprawie bo juz nie wiem co z tym zrobic.

Dodano po 33 [minuty]:

Zapomniałem dodać, że sprawdzałem ròwnieź u kolegi na zasilaczu bo myślałem, że to wina zasilacza i było tak samo także zasilacz powinien być w porządku.

0 2
  • #2 03 Lis 2008 21:36
    Gorgoroth
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zwarcie masz skoro dioda przygasa na zasilaczu, szukaj zwartych trnazystorow lub kondensatorow w okolicy gniazda zasilania.

0
  • #3 05 Lis 2008 09:28
    cober1
    Poziom 9  

Poszukam i fotkę wrzuce. Na dniach bo zabiegany teraz jestem

0