Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki moduł do centralnego zamka w e36 2,5 TDS 94'

soluks 31 Paź 2008 12:00 943 2
  • #1 31 Paź 2008 12:00
    soluks
    Poziom 9  

Witam.

Kiedyś to E36 2,5TDS z "94 miało alarm który przestał działać wiec wyrzuciłem wszystko (centralke alarmu) i podłączyłem tylko sterowanie z pilota. wykorzystałem do tego przewód który był już wcześniej użyty do sterowania zamkiem. na początku wysztko było dobrze. ale po tygodniu działają tylko jedne drzwi a reszta tylko "pyka". dzisiaj chcąc dostać się do sterownika po stronie pasażera zobaczyłem tylko 3 kostki po nim i teraz jest moje pytanie jak wysterować oryginalne siłowniki bez oryginalnej centralki jest jakiś sposób??

szedłem teraz po dwóch sterujących kablach które kiedyś były wpięte w alarm do sterowania zamkiem i idą one do wiązki drzwi lewych tylnych i podłączone są do 3 kabli: czarny, biały i niebiseki.

juz doszedłem do tego że kabel niebieski i biały jest od zasilania siłowników (tam są podłączone kable sterujące z dołożonej centralki zamka) a czarny (wolny) od ryglowania. wszystko działa jak należy jak po wciśnieciu pilota przekaźnik załączy zamykanie, wtedy ja dołącze na chwilke w ciagu sekundy czarny kabel do białego i wszystko się zamyka z otwieraniem wygląda tak samo przycisk otwierania przekaźnik załącza się a ja w ciągu sekunty musze zewrzeć czarny w białym i wszystko się otwiera .
    Teraz moje pytanie czy jest jakiś układ który bedzie dołączał impuls z czarnego kabla??

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Lis 2008 13:06
    soluks
    Poziom 9  

na dobrze kupiłem oryginalną centralke tylko nie wiem czy jest własnie od tego modelu bo w samochodzie zastałem tylko 3 kostki (biała 26 pinowa i dwie czarne) i nie wiem jaki moduł powinien być. VIN auta WBACC31090KB25717 jest to E36 2,5 TDS z 94'. Gdy podłączyłem moduł zapaliło się podświatlenia (na środkowej pozycji w lampce) i nie gaśnie po zamknięciu drzwi, wszystkie czujniki są sprawne (sprawdzałem przejścia masy na otwartych i zamkniętych), na łączeniu klapy też sprawdzałem i pęknięcia zaizolowałem. nastepnie jak zamykam zamek od środka to zamki zaskakują i odrazu odbijają następnie zamkną się dobrze i gdy otwieram to otworzą się i zaraz same zamkną następnym razem już dobrze się otwierają i ta sekwencja ciągle się powtarza nie wiem od czego zacząć poszukiwania... i własnie pomyslałem że może moduł jest od staszej wersji i dlatego te problemy. teraz mam moduł centralnego na którym jest napisane Ver 2

0