Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Technics SU-V85A, AN7062

31 Oct 2008 14:02 2791 6
    User removed account
    User removed account  
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    Czesław Kapłan
    Level 16  
    Nie ma żadnych problemów z naprawą pod warunkiem że wstawi się orginalne elementy. W tym wzmacniaczu układ jest zasilany napięciem 56V i podróbki nie dają sobie rady. Proponuję zakup układu firmy Maranz - mają w firmie North koszt około 50zł. Ostatnio naprawiałem taki wzmacniacz i jak na razie nie ma reklamacji.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
    Lukasr29
    Level 20  
    Witam

Niedawno wskrzesiłem taki właśnie sprzęt
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1091478.html

Driver AN7062 zakupiłem na North.pl, wersję za 16zł. Jest to również oryginał produkowany przez Motorole. Nie ma sensu przepłacać tylko za to że układy rzekomo pochodzą od firmy Marantz (a pewnie i tak produkowane są przez Motorolę). W każdym razie mój Technics pomyślnie przeszedł wszystkie testy i mogę z całą pewnością stwierdzić że driver jest pewny.
    Jeśli masz jakieś pytania to służę pomocą (w miarę możliwości :) )
    User removed account
    User removed account  
    Lukasr29
    Level 20  
    A co stało się z AN7073 ? On raczej nie pada zbyt często.

Przed założeniem nowego drivera posprawdzaj elementy w końcówkach. A szczególnie na tej pionowej płytce z układem AN7062. Szkoda byłoby od razu uwalić driver. Ja uruchamiałem bez tranzystorów końcowych, napięcia powinny być wtedy wszystkie takie jak na schemacie, a na wyjściach nie powinno być napięcia stałego. Upewnij się że ktoś założył oryginalne tranzystory, niekoniecznie takie jak na schemacie, ale żeby nie były to podróby. Jeśli możesz to wrzuć parę fotek środka.

A teraz wzmacniacz jakie ma objawy? Tzn czy są napięcia stałe na wyjściach, nic się nie grzeje zbytnio, nie dymi?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account