Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polsat cyfrowy na więcej niż jeden TV

finch 31 Paź 2008 16:55 1823 5
  • #1 31 Paź 2008 16:55
    finch
    Poziom 20  

Witam

W domu do tej pory miałem antenę do niej podłączony jeden dekoder Cyfrowego polsatu i wszystko lata bez kłopotu, ale docelowo jest przewidziane ok 6 odbiorników(rozłożone okablowanie) i właśnie nadszedł ten moment gdzie liczba odbiorników zaczyna rosnąć.
    dokładnie chodzi mi o to jak bez pęku kabli przy talerzu dostarczyć każdemu potencjalnemu odbiornikowi pełne pasmo.
    Z techniką sat miałem do czynienia ale skończyło się tylko na instalacji obrotnicy po diseqc, i czytając to wszystko na google i forum nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo jedni mówią że LNB inii że LNB duo albo nawet quattro, wiem tyle że potrzebny jest na bank multiswitch.

Proszę o naświetlenie tematu i ewentualne sugestie jak to rozwiązać raz a dobrze ale nie rujnując domowego budżetu :wink: Z góry dziękuję.

0 5
  • #3 31 Paź 2008 17:11
    lechoo
    Poziom 39  

Potrzebujesz konwerter Quatro (nie mylić z Quad) + multiswitch 5/6 lub przyszłościowo 5/8.
    Pamiętaj, że w przypadku polsatu nie ma możliwości rozdzielenia sygnału z 1 karty na kilka tunerów, będziesz więc musiał wykupić 6 abonamentów.

0
  • #4 31 Paź 2008 17:25
    finch
    Poziom 20  

lechoo napisał:
    Potrzebujesz konwerter Quatro (nie mylić z Quad)
    Pamiętaj, że w przypadku polsatu nie ma możliwości rozdzielenia sygnału z 1 karty na kilka tunerów, będziesz więc musiał wykupić 6 abonamentów.

Nie rób ze mnie dziecka neo :wink:

A tak poważnie to dzięki za podpowiedź.
    Zastanawiam się tylko między rozwiązaniem kolegi darek23422 a między Twoim, żeby nie mącić nie dopisałem na początku że zakończenie odbiorów jest w ścianie i przewidziane tam są gniazdka-rozgałęźniki.
    Teraz kupując LNB z ośmioma wyjściami zapłacę ~250 PLN plus do tego sumatory na każdy kanał da mi ≈300PLN i 8 kabli od czaszy przez ścianę przepchnąć... :? no i nie wiem czy sumatory nie "zabiją" sygnału, natomiast rozwiązanie numer 2: konwerter około 50 PLN do tego np TEN
    uswitch da mi 250 zł i do tego nie jest pasywny tylko aktywny co też w/g mnie nie jest bez znaczenia. Pytanie tylko czy jest to dobry sprzęt i czy posłuży :?:

0
  • #5 31 Paź 2008 17:31
    darek23422
    Poziom 27  

Quad to 4 czyli na 4 tunery, teraz dochodzi multiswitch czyli kolejne kabelki.

0
  • #6 31 Paź 2008 17:41
    lechoo
    Poziom 39  

Quad to nic innego jak Quatro + wbudowany switch 4/4.
    Quatro posiada wyjścia 4 niezależnych pasm i jest przystosowany tylko do współpracy z multiswitchem.

0