Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

domofon urmet 1133 - podłączenie

supermach 31 Paź 2008 17:30 4886 7
  • #1 31 Paź 2008 17:30
    supermach
    Poziom 23  

Witam. Mam pytanie - czy istnieje mozliwosc podlaczenia domofonu Urmet 1133 do instalacji 3-przewodowej ?
    ustalilem, ze 2 z nich sluza do otwierania zamka (po ich zwarciu), natomiast nie wiem gdzie podlaczyc trzeci przewod. Bardzo prosze o pomoc. Dziekuje.

0 7
  • #2 31 Paź 2008 18:22
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Na pewno nie można go zastosować do tej instalacji. To unifon do instalacji 4, 5 lub 6 przewodowych. Otwieranie jest na 2 zaciskach przy instalacji 6 żyłowej, natomiast przy instalacji 4 żyłowej trzeba zrobić mostek, ale to i tak nie dotyczy twego systemu.
    Poniżej zdjęcie unifonu o którym mowa.

https://obrazki.elektroda.pl/88_1225473644.jpg

1 - głośnik (słuchawka)
    CA - wywołanie
    2 - mikrofon
    6 - masa
    10 i 9 - elektrozaczep

1
  • #3 31 Paź 2008 19:26
    supermach
    Poziom 23  

Dzięki, a czy mógłbyś mi zaproponować jakiś iny model (modele) ?

0
  • #4 31 Paź 2008 19:47
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Niestety nie spotkałem się z takimi unifonami. Trudno zatem coś proponować.

0
  • #5 01 Lis 2008 10:54
    supermach
    Poziom 23  

Ewentualnie jakich domofonów szukać (obsługiwanych przy pomocy instalacji 3-przewodowej) ?

0
  • #6 01 Lis 2008 11:15
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Z tego co tu czytałem na forum, to 3 żyłowe instalacje były przy instalacjach domofonowych Radbita, ale to już zabytek. Nie sądzę, aby były jeszcze w sprzedaży takie unifony. Ja na twoim miejscu przełożyłbym elementy ze starego unifonu w nową obudowę (skoro tamta ci się nie podoba). I wilk byłby syty i owca cała. :)
    Ps. Firma Radbit robi też nowe unifony do instalacji cyfrowych, tak więc zanim chciałbyś ewentualnie zakupić taki unifon, to dobrze się zastanów.

0
  • #7 01 Lis 2008 12:59
    supermach
    Poziom 23  

Problem polega na tym, że osoba u której miałem zamontować ten unifon wyrzuciła stary (też chciałem przełożyć "bebechy"). I teraz jest problem :(.

0
  • #8 01 Lis 2008 13:28
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Ale ta osoba ma jeszcze jakiś sąsiadów, u których można zobaczyć jakie są unifony. A tak w ogóle to powinieneś chociaż zobaczyć jaka jest kaseta i zasilacz w tej instalacji domofonowej. Trudno tak wyrokować co można dać zamiast czegoś, o czym nic nie wiadomo.:|

0
  Szukaj w 5mln produktów