Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

kucyk71 18 Gru 2013 09:29 304690 886
  • #151 18 Gru 2013 09:29
    nikble
    Poziom 8  

do "atomix"
    Witam pisałem już odnośnie peugeota 406 z AL4 . Wylazło coś nowego - czego do tej pory nie było, a mianowicie auto jak jest zimne nie mam mocy,( lub tak mi się wydaje i dzieję się cos z automatem) jeszcze na 1 i 2 biegu jakoś jedzie, zmienia biegi tylko w bliskim zakresie 2 tys obrotów silnika/minutę w chwili zapięcia 3 biegu ( 1500 obrotów) , nie przyspiesza, rozpina automat i zrzuca po chwili na 2 bieg (ok 2 tys obrotów) , trwa to do momentu, aż nie złapie kilka stopni ( trudno powiedzieć ile bo wskazówka temperatury nawet jeszcze nie drgnie), fajne jest to że wyszło to tylko dlatego że przez przypadek zostawiłem auto na dworze( temp. ok +4 st. C) na kilkanaście godzin, normalnie w domu i w pracy auto parkuje w ogrzewanym garażu ( +15-17 st. C)i wtedy gdy wyjeżdżam z garażu tej usterki nie ma auto zachowuje się normalnie ( czyli tylko lekko poszarpuje na 4 biegu) . dodam że nie przechodzi w tryb awaryjny
    RS

• SterControl
  • #152 18 Gru 2013 19:25
    automix
    Poziom 19  

testy, testy i jeszcze raz testy. Naprawdę bez tego nie chcę się wymądrzać bo mogę wprowadzać w błąd. Tak na przeczucie - sterowanie, ale.........

• SterControl
  • #153 19 Gru 2013 16:40
    malgosia07
    Poziom 8  

Mam prośbę ...napiszcie mi proszę czy kiedykolwiek spotkaliście się z czymś podobnym ???...tzn ...zależnością usterki skrzyni z ....nadmuchem ????? już opisuję sytuację ..która nie zdarzyła mi się po raz pierwszy ..i dziś na 100% było to zależne jedno z drugim ...a nawet zaczęło mi przy kolejnej próbie włączenia nadmuchu na szyby " wywalać " bieg ...i samochód przechodził momentalnie w tryb awaryjny ....
    Taka sytuacja zdarzyła mi się już wcześniej właśnie też zaraz po włączeniu nadmuchu .... myślałam że to zbieg okoliczności ....ale okazuje się że nie ...
    Macie jakiś pomysł jak to wytłumaczyć ?? jest jakieś zwarcie ?? ale czy zwarcie może mieć coś wspólnego z problemem regulacji ciśnienia w skrzyni czy w ogóle jej pracą ? Musiałam dziś przejechać 50 km ...i powiem Wam że jechałam z duszą na ramieniu czy dojadę ...no i w konsekwencji jechałam z przymusu z uchyloną szybą ...no bo niestety nie było jak wyeliminować parowania szyb ....

• #154 19 Gru 2013 19:27
    automix
    Poziom 19  

tak ma i to bardzo wielkie.
    Teraz wytłumaczę na co niech pierwszy z brzegu mechanik ( a raczej elektryk ) zwróci uwagę. Ładowanie akumulatora jest bardzo ważne i to może być problem. Niech elektryk obciąży całkowicie samochód i zobaczy czy jest dobre ładowanie. Jak Pani włącza nadmuch ( w zależności od jego prędkości ) zmniejsza się ładowanie ( praw fizyki nie da się zmienić ).
    I to może być Pani usterka. Elektrozawory nie dostają odpowiedniego prądu i tyle. Drugie co może być i też to ma wspólny mianownik to masy, masy i jeszcze raz masy.

• #155 19 Gru 2013 22:17
    malgosia07
    Poziom 8  

..No właśnie moja intuicja też mi podpowiadała dziś że to ważne co zauważyłam ...kurcze gdyby mnie mechanicy wcześniej potraktowali poważnie ...a nie jak zło konieczne blond :D to pewnie miałabym już sprawne auto i bez stresu ... bo już wcześniej to zauważałam ....i mówiłam im o tym ..nawet jeden nie wpadł na pomysł sprawdzenia ładowania ...bo już jak automat to trzeba klientowi serwować jedynie serwis ...masakra... i wciaskać kit że jak wyskakuje błąd ciśnienia to już na 100% tylko elektrozawory ....:(
    Wielkie dzięki za pomoc ...będę trwać przy swojej opcji i zmuszę ich najpierw do rzetelnego sprawdzenia ładowania i mas :D

• #156 11 Sty 2014 23:38
    kefasa1
    Poziom 2  

Witam prośba o diagnoze renaul scenic 2 2007 skrzynia dp0 po podłaczeniu clipa wywaliło takie błędy w załączniku.Przy jezdzie odczuwalne lekkie szarpniecie z 1 na 2 potem przy wyższych obrotach wyswietla sie komunikat ''sprawdz skrzynie biegów'' i biegi sie nie zmieniaja.po wyłaczeniu silnika i ponownym restarcie brak błędu lecz przy jezdzie znowu to samo.Jaka diagnoza i ewentualne koszty naprawy.przebieg orginalny 125tys.

• #157 12 Sty 2014 09:17
    malgosia07
    Poziom 8  

Ja miałam bardzo podobne objawy i wydaje mi się że nie unikniesz wymiany elektrozaworów w skrzyni. Mam je wymienione od dwóch tygodni i skrzynia chodzi bajecznie ....a też miałam coraz częstsze sygnały od skrzyni że coś jest nie tak ... a to stan awaryjny ...a to szarpanie przy zmianie ....ja nie czekałam aż przestanie mi zmieniać biegi ...
    Błędy wyskakiwały mi podobne ...
    Moje koszty wymiany elektrozaworów były 1200 zł ....ale ja nie wymieniałam oleju ..bo miałam wymieniony niedawno ....jeśli musi być jeszcze wymieniony olej ...to + jakieś 250 zł

• #158 12 Sty 2014 11:34
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

TEZ BYM STAWIAŁ NA WYMIANĘ ELEKTROZAWORÓW CHOĆ TO MŁODE AUTO ALE NAJTANIEJ ZACZĄĆ OD TEGO , NO EWENTUALNIE NA WYMIANIE ZAWORÓW

• #159 12 Sty 2014 13:40
    malgosia07
    Poziom 8  

Fakt .. młode ale jak na te lata ma już spory przebieg ... ;)

• #160 26 Sty 2014 18:55
    FIGIELP
    Poziom 11  

DDT 2000 gdzie sprawdzić ostatnią wymianę oleju w skrzyni za pomocą tego programu i po wyminie oleju gdzie i jak zapisać, pomoże ktoś??

U mnie czasami wyskakuje kontrolka od skrzyni i wtedy skrzynia szarpie ale biegi mienia - wyskakuje taki błąd i po skasowaniu czy wyłączeniu zapłonu problem znika. Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

Dodano po 1 [minuty]:

• #161 07 Lut 2014 10:13
    malgosia07
    Poziom 8  

FIGIELP napisał:
    DDT 2000 gdzie sprawdzić ostatnią wymianę oleju w skrzyni za pomocą tego programu i po wyminie oleju gdzie i jak zapisać, pomoże ktoś??

U mnie czasami wyskakuje kontrolka od skrzyni i wtedy skrzynia szarpie ale biegi mienia - wyskakuje taki błąd i po skasowaniu czy wyłączeniu zapłonu problem znika. Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

Dodano po 1 [minuty]:

Nie chcę się wymądrzać ..bo mechanikiem nie jestem ..no ale tak zdrowo-rozsądkowo ....jeśli brak jest zapisu o dacie wymiany oleju ...to pewnie ktoś wcześniej np. wymienił go garażowo i tego nie zrobił z oszczędności ;) ...Jeśli jest teraz problem ze skrzynią ...to ja mając podobne problemy ostatnio pierwsze co zrobiłam to wymianę oleju ...ale...nigdy więcej u mechanika który podobno się na tym zna....bo wlał mi za dużo oleju ..i to pewnie na zimnej skrzyni i miałam jeszcze większe problemy ...
    U mnie pomimo zmiany oleju problem szarpania i tak był i podobnie jak u Ciebie z chwilą zgaszenia zapłonu i ponownego włączenia problem się rozwiązywał ..no ale ...wiadomo że to tylko chwilowe -tymczasowe rozwiązanie...Niestety nie chcę być złym prorokiem ...ale pewnie podobnie jak u mnie musisz rozważyć wymianę elektrozaworów ...u mnie po wymianie jest idealnie ...już nie wyświetla się ani kontrolka ...ani nie mam szarpań ...skrzynia pięknie pracuje .Przy wymianie fachowcy wymienią Ci od razu olej i będzie przynajmniej sensownie...;) no fakt trochę mnie to szarpnęło po kieszeni ...no ale kupując używany samochód zawsze biorę pod uwagę i konieczność kosztowniejszych napraw...
    powodzenia ...

• #162 07 Lut 2014 13:44
    FIGIELP
    Poziom 11  

auto ma z Niemiec i ta kontrolka zapala się czasami, odczytując błąd wiem że niby uwalony elektrozawór, pewnie wymiana obydwu EVL i EVLU i oleju, tylko zastanawiam się jak przy DDT2000 zapisać w skrzyni ową wymianę oleju, musze się podpiąć i po prostu ryć w programie, czy może idąc nałatwizne ktoś podpowie :D

• #163 09 Lut 2014 22:21
    Daaaaari
    Poziom 2  

Witam wszystkich mam pytanie czy ktoś mi moze doradzić w sprawie automatycznej skrzyni biegów w renault scenic rok 2001 16.16v mam taki problem jak rano silnik jest zimny to zapalam go przy ruszaniu puszczam hamulec daje np na R i on odrazu rusza ale jak silnik jest nagrzany to przy tej samej czynnosci rusza tylko jak dodam gazu - to jest pierwsze pytanie czy to normalne ? - drugie pytanie w czasie jazdy wyskakuje mi od czasu do czasu błąd na tablicy zapala sie kontrolka skrzyni i dziwnie słychać silnik muszę sie zatrzymać przekrecic kluczyk w stacyjce wlaczyc i jest ok ale czasem to sie powtarza 5 razy na 1 km jest to bardzo niepokojące raz próbowałem wyjechac na gorke przestawilem lewarek na 1 i na pierwszym biegu pojechałem moze 30m po czym wyskoczyl komunikat ten sam szarpnelo i tyle jazdy raz mialem jadac 60km wyskoczyl blad szarpnelo jak by bier wyskoczyl ale jechal dalej musialem znow stanac - to tyle a zarazem tak duzo kłopotów czy ktos mial podobie lub ma co zrobic czy to sie da naprawic czy wymiana skrzyni bardzo prosze o porady bo dzwoniłem tu i tu ale kazdy mowi co innego co to moze byc ??????????? to moj mail: Daaaaari(malpa)vp.pl bardzo proszę o pomoc w tej kwestii - mam jeszcze jedno zapytanie co to moze byc bo mi niew dziala obrotomierz przy teście kawałek idzie strzałka ale jest to nierównomierne z innymi zegarami co to moze byc z gory bardzo dziekuje za wszystkie porady i serdecznie pozdrawiam wszystkich

• #164 10 Lut 2014 12:21
    jason1904
    Poziom 9  

Witam wszyskich. Ja również mam pytanie automatycznej skrzyni. Mam Scenika I z 2003 silnik 1.9 dci. Kilka dni temu "zabrakło mi wstecznego" na pozostałych biegach działa normalnie i nie ma sygnalizacji o awarii skrzyni. I tu powstaje kolejny problem w pobliżu nie ma specjalisty od automatów(nawiasem mówiąc wiekszość mechaników tkwi jeszcze w erze GOLFA 2 bo nikt nie posiada lub nie jest zorientowany jakie narzedzia diagnostyczne zastosować) sam nie jestem w stanie znaleźdź w internecie po numerze VIN niczego, mało tego na portalu autocentrum okazało sie że samochodów z takim silnikiem i automatem nie ma ponadto dowiedziałem się że samochód nie można zdiagnozowac poprzez ODB2 choć to też jest nie pewne. Czy ktoś może mi udzielic wskazówek gdzie znajde wiarygodne dane techniczne i poradzi co z tą skrzynią Dodam że samochód był sprowadzony kilka lat temu z Belgii.

• #165 10 Lut 2014 14:14
    Daaaaari
    Poziom 2  

Witam raz jeszcze bardzo prosze o porady ------- Czy ktoś mi moze doradzić w sprawie automatycznej skrzyni biegów w renault scenic rok 2001 16.16v mam taki problem jak rano silnik jest zimny to zapalam go przy ruszaniu puszczam hamulec daje np na R i on odrazu rusza ale jak silnik jest nagrzany to przy tej samej czynnosci rusza tylko jak dodam gazu - to jest pierwsze pytanie czy to normalne ? - drugie pytanie w czasie jazdy wyskakuje mi od czasu do czasu błąd na tablicy zapala sie kontrolka skrzyni i dziwnie słychać silnik muszę sie zatrzymać przekrecic kluczyk w stacyjce wlaczyc i jest ok ale czasem to sie powtarza 5 razy na 1 km jest to bardzo niepokojące raz próbowałem wyjechac na gorke przestawilem lewarek na 1 i na pierwszym biegu pojechałem moze 30m po czym wyskoczyl komunikat ten sam szarpnelo i tyle jazdy raz mialem jadac 60km wyskoczyl blad szarpnelo jak by bier wyskoczyl ale jechal dalej musialem znow stanac - to tyle a zarazem tak duzo kłopotów czy ktos mial podobie lub ma co zrobic czy to sie da naprawic czy wymiana skrzyni bardzo prosze o porady bo dzwoniłem tu i tu ale kazdy mowi co innego co to moze byc ??????????? to moj mail: Daaaaari(malpa)vp.pl bardzo proszę o pomoc w tej kwestii - mam jeszcze jedno zapytanie co to moze byc bo mi niew dziala obrotomierz przy teście kawałek idzie strzałka ale jest to nierównomierne z innymi zegarami co to moze byc z gory bardzo dziekuje za wszystkie porady i serdecznie pozdrawiam wszystkich

• #166 11 Lut 2014 15:44
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

do airbag
    jak obiecujesz prezent za oszczędzenie na naprawie to co zepsułeś to nie proś o kontakt i nie obiecuj nic jak nie dotrzymujesz słowa.

• #167 12 Lut 2014 18:42
    jason1904
    Poziom 9  

do piotrek_ir4
    Próby poruszania dźwignią nic nie dały, choć jest tam pewna ciekawostka a mianowicie po ustawieniu na R można ją przesunąc bez odblokowania na N i z powrotem co jest niemożliwe przy innym położeniu dzwigni. Nie bardzo mogłem znależć czujnika stopu bo samochód kilka godzin był na podnośniku. Mam takie pytanie czy czy silnik w wersji dci ma turbine, bo wynikła ciekawostka. W dowodzie brak jest jednoznacznego oznaczenia jaka to jednostka ( tylko 1.9 D) na karoserii jest dci a mechanik powiedział ze mam turbine. Nota bene wyjaśniało by to kwestie którą poruszyłem w poprzednim poscie czyli braku w wykazie Scenica I dci z automatem

• #168 12 Lut 2014 20:04
    Daaaaari
    Poziom 2  

Witam ja ponawiam swoje pytanie jutro daje do mechanika i ciekawe ile mnie to wyniesie :( sadze ze okolo 2tys

• #169 13 Lut 2014 00:01
    FIGIELP
    Poziom 11  

do piotrek_ir4

Piotrek, pisałem na GG i cisza, odezwij się na figielp(malpa)interia.pl, chce pogadać o kosztach Twojej roboty, wcześniej wkleiłem foty z DDT 2000 i czy wymiana 1 elektrozaworu czy kompletu. podeślij nr tel i zadzwonię.

• #170 13 Lut 2014 08:41
    Daaaaari
    Poziom 2  

a co to moze byc na zimnym nie chce mi jechac szybko na cieplym idzie ale czasem sie wlacza ten blad czy to moze byc za malo oleju w skrzyni ????????????????????

• #171 16 Lut 2014 20:07
    niajnia
    Poziom 10  

Witam

U mnie problem wygląda tak, że jadąc na wyższym biegu (np na 4) z prędkością około 100km/h i jak w tym czasie wejdzie tryb serwisowy to przy tym jest takie mocne szarpniecie i tak jak by uderzenie, po zgaszeniu wszystko jest ok, skrzynia poza tym jeździ bardzo dobrze, nie szarpie, płynnie zmienia biegi,olej wcześniej wymieniony, ma ktoś pomysł od czego zacząć?

• #172 17 Lut 2014 17:00
    jason1904
    Poziom 9  

to ja dodam w kwestii oleju ze znalazłem internetowy sklep salko.pl gdzie mają ELFMATIC G3 SYN po 26 zł. za 1 litr

Dodano po 4 [minuty]:

do piotrek_ir4
    chyba pan zapowniał o tym moim nieszczęsnym wstecznym, może znalazłby by pan czas w realu?

• #173 17 Lut 2014 17:17
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

nie widze auta nie moge sie wypowiadac stawial n na uszkodzenie mechaniczne a co do oleju to oryginalny olej tego typu jest w 0,5 L po 40 zl ka zalewam asb mobil atf ,esso lt.

• #174 19 Lut 2014 17:33
    niajnia
    Poziom 10  

skrzynia wywala błąd ciśnienia, czy za taki błąd odpowiadaja elektrozawory?

• #175 20 Lut 2014 10:04
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

przeważnie tak sprawdź czy nie masz ubytku oleju.

• #176 20 Lut 2014 21:47
    kic3k
    Poziom 2  

Witam
    Jestem (nie)szczeliwym posiadaczem Laguny z 2000r 2.0 115KM F3R z skrzynia automatyczna. Moj problem polega na przechodzeniu skrzyni w tryb awaryjny..
    Samochod zakupilem zza granicy (auto stalo niejezdzone dosyc dlugo). W momencie zakupu jak i 2 tygodnie pozniej spisywalo sie super. Skrzynia zmieniala biegi bez szarpniec, chodzila super. Problem zaczal sie podczas dluzszej trasy. W pewnym momencie podczas wyprzedzania, gdy dodalem gazu skrzynia przeszla w tryb awaryjny. Zjechalem na parking, wylaczylem i zapalilem ponownie i jechala bez problemu. Nastepnego dnia problem pojawil sie ponownie, podczas mocniejszego dodaniu gazu skrzynia znowu przeszla w tryb awaryjny. Na chwile obecna da sie jezdzic tylko na leciutkim gazie - wtedy skrzynia fajnie zmienia biegi. Lecz przy mocniejszym dodaniu gazu (obroty 2500 w gore ) skrzynia przechodzi w tryb awaryjny.
    W chwili obecnej auto stoi u fachowca i czeka na diagnoze.. Po podlaczeniu nie wykazalo zadnych bledow. Powiedzial tylko ze pierwsze co to musi sprawdzic olej (nie wiem kiedy i czy w ogole byl wymienany), jesli spalony to skrzynia na pewno do kapitalnego remontu (koszt ok 3-3,5tys )
    Ma ktos pomysly co to moze byc ? Mial ktos podobny problem ? Remont skrzyni to raczej ciezka sprawa - kosztuje tyle co Laguna Wink
    pozdrawiam. dziekuje za pomoc i pomysly

• #177 21 Lut 2014 14:07
    niajnia
    Poziom 10  

u mnie też nie wyrzucało, żadnego błędu i okazało się uszkodzenie mechaniczne i remont, ale od sprawdzenia oleju trzeba zacząć, miejmy nadzieję, że wymiana pomoże.

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

piotrek_ir4 napisał:
    przeważnie tak sprawdź czy nie masz ubytku oleju.

jaki będzie koszt wymiany tych dwóch elektrozawrów?

• #178 21 Lut 2014 15:12
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

koszt takiej operacji około 1500 zł z olejem .
    czemu twierdzisz iż będzie potrzebny remont ?skontaktuj się ze mną .
    To jest ten model z baterią pod siedzeniem? tak ?
    ostatnio naprawiałem taki model wymianie sterownika

• #179 22 Lut 2014 11:52
    automix
    Poziom 19  

do piotrek _ir : chłopie pomyśl zanim napiszesz. Nie mów nigdy na innych nic złego i nie wywyższaj się. cofnij się do swoich postów z początku tematu i swoje ceny. ze mną też wówczas polemizowałeś co do ceny co do konieczności diagnostyki i wykonania adaptacji. Jeszcze jedno : czy widziałeś skrzynie biegów typu SU1 ( aw55-50 ) w lagunie z silnikiem F3R. Ja nigdy

• #180 22 Lut 2014 14:38
    piotrek_ir4
    Użytkownik obserwowany

a co złego na ciebie piszę ?
    mam setki postów na priv pomagam na tyle ile się da i żebym nie zbankrutował a na nikogo nic złego nie piszę tylko prawdę,więc pomagajmy sobie a nie piszmy poza temat.
    Jak kogoś obraziłem to przepraszam.