Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane Scenic - automatyczna skrzynia biegów DP0

kucyk71 24 Lut 2020 23:44 332218 964
    Lisek1000
    Poziom 1  
    Witam planuje zakupić megane 2 1,6 benzyna 2005 rok , w aucie jest automatyczna skrzynia , biegi do przodu działają i jeździ normalnie natomiast nie działa wsteczny bieg . Z tego co się zdarzylem dowiedzieć możliwe ze poszła
    Jakaś taśma , czy ktoś wie co to może być ? Jaki koszt naprawy i gdzie w Warszawie bądź okolicach naprawie to tanio i dobrze . Dzięki za
    Odpowiedzi
  • TermopastyTermopasty
    Clio_III_F.F.R.
    Poziom 2  
    Kupiłem drugą używaną skrzynie, ale bez konwertera i będę zakładał do samochodu tę drugą używaną, a ze swojej starej przekładał jedynie konwerter. Pytanie ile w takim przypadku powinienem kupić oleju? 5-6l? (skoro 3-3,5l podmienia się serwisowo, a do suchej skrzyni wchodzi 6-7l) i jak ma przebiegać taka procedura?

Wszystkie poradniki mówią jedynie o wymianie serwisowej ok 3-3,5l bez konieczności wymiany filtra lub o wymianie całego oleju wraz z filtrem po remoncie skrzyni.

Zakładam, że moje prace nie powodują konieczności wymiany filtra ponieważ nie dostaje się do sterowania skrzynia, a procedura różnić się będzie od zwyczajnej podmiany oleju jedynie jego większą ilością, który "przyjmie" skrzynia?

Będę wdzięczny za opisanie procedury w takim przypadku lub za ewentualne uwagi praktyczne.
  • TermopastyTermopasty
    bigi666
    Poziom 2  
    Witam. Potrzebuję wsparcia. W mojej clio 2 automat zmieniłem elektrozawory. Poskladalem wszystko, sprężyna naznakowana, wszystko robione na P.
    Podłączyłem akumulator I chciałem sprawdzić I nie mogę zmienić z P I rozrusznik nie kręci. Co źle zrobiłem?
    Rajnold Franke
    Poziom 10  
    Witam.
    Podejrzewam że wybierak niewłaściwe sprzęgnięty z lewarkiem. Jeżeli jest dobrze sprzęgnięty to elektromagnes uprawnienia lewarka powinien chwytać przy włączonym zapłonie i naciskaniu hamulca. Jeżeli go nie słychać to może być przerwa w obwodzie elektrycznym.
    bigi666
    Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Tak jak koledze wcześniej przy zakładaniu kasety sterującej jeden z przewodów zgniotło do obudowy I robiło zawarcie. Stąd cała litania problemów. Wszystko opanowane. 😜😁😜 Jedynienco mnie zastanawia to bzyczenie tych nowych elektrozaworow. Czy to normalne?