Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ACER 5930g ] zacinający się dźwięk

pawel-wadas 01 Lis 2008 12:05 1838 6
  • #1 01 Lis 2008 12:05
    pawel-wadas
    Poziom 2  

Witam. Kupiłem laptopa Acer 5930g z kartą dźwiękową Realtek High Definition Audio i mam taki problem. Otóż przy odtwarzaniu mp3 głośno (75%) przez przez jakikolwiek program (winamp,wmp,foobar2000) dźwięk "skacze", zacina się, problem nie występuje przy odtwarzaniu przez youtube.
    Próbowałem zmienić priorytet,buforowanie w winampie, ale to nic nie dało.
    Proszę o pomoc.

Moderowany przez marek216:

W temacie nie używamy słowa "problem". Regulamin.

0 6
  • #2 01 Lis 2008 12:42
    andreee
    Poziom 24  

masz po prostu taniego laptopa z badziewnym dźwiękiem. wyjściem z tej sytuacji jest zejście w ustawieniach karty z próbkowaniem na minimum tzn jak masz jakość DVD czy coś podobnego to musisz zejść na CD albo o zgrozo niżej. w laptopie tej klasy co masz karta dźwiekowa jest tylko po to żeby sie nazywało że masz dźwięk. A HD to ona jest tylko z nazwy

0
  • #3 01 Lis 2008 12:51
    pawel-wadas
    Poziom 2  

Dodam jeszcze że problem nie występuje na zewnętrznych głośnikach i słuchawkach. Nawet po zmianie na niższe próbkowanie dźwięk się zacina.
    A ten laptop to jeden z mocniejszych i ma kartę GF 9600M GT 512 DDR3.

0
  • #4 01 Lis 2008 13:02
    andreee
    Poziom 24  

jeden z mocniejszych?? i co z tego jak to jest acer? najprawdopodobniej jak idzie na głosniczkach napiecia przestają być stabilne i dlatego tnie. idź z tym na serwis albo przeinstaluj system i na świeżym sprawdż czy tak jest. I czy scinanie dźwieku występuje caly czas czy tylko wtedy jak procesor jest pod obciążeniem?? proponuje ci test: wyłącz wszelkie badziewie typu wygląd windowsa( ustaw wszystko na wydajność) powyłaczaj wszelkie programy działające w tle i odpal winampa z wygladem classic i wtedy zobaczysz.Mp3 nie powinno ciąća jak dalej będzie to samo spróbuj wrzucic płyte CD audio, jeżeli audio bedzie szlo dobrze to moja teoria jest sluszna i nic na to nie poradzisz ale jesli nadal problem bedzie to musisz szukac glebiej. Ale jak pisalem wczesniej w sprzecie takiej niskiej klasy jest to normalne

0
  • #5 26 Lis 2008 23:44
    goofy1969
    Poziom 9  

Możliwe,że do wymiany jest końcówka mocy taki nieduży układ na płycie głównej.

0
  • #6 12 Gru 2008 12:32
    maniek_w2
    Poziom 1  

zaktualizuj BIOS, na 100% pomoże. Miałem taki sam problem, i pomogło.

0
  • #7 12 Gru 2008 16:00
    pawel-wadas
    Poziom 2  

Zaktualizowałem BIOS na najnowszy, niestety nic nie pomogło, a ty andreee nie mów, że to tania i badziewna karta dźwiękowa,bo na słuchawkach i głośnikach podpiętych do wyjścia audio muzyka gra super(jakościowo)

0