Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Logitech X-240 odbierają radio -> brak uziemienia

adkadk 01 Nov 2008 12:55 2447 0
Wago
    adkadk
    Level 9  
    Witam wszystkich.
    Mam problem podobny do opisywanego już na forum - mianowicie głośniki (Logitech X-240) po zmroku zaczynają odbierać krótkofalowe stacje radiowe. Odbierają je wyłącznie, gdy są ściszone. Poczytałem co nieco i poeksperymentowałem. Przede wszystkim, gdy odłączę głośniki od komputera albo podłączę je do MP3 radio zanika, pojawia się po podłączeniu do komputera (zintegrowana dźwiękówka SiS) oraz do telewizora. Radio gra nawet, gdy komputer jest wyłączony i wypięty z zasilania. W domu jest stara instalacja elektryczna, bez uziemienia. Gdy spróbowałem uziemić komputer do grzejnika (tak, wiem, że to niebezpieczne, tylko chwilowo podłączyłem w celu sprawdzenia) radio przestało grać. Jak już wspomniałem, głośniki odłączone nie grają, jednak gdy przyłożyłem masę jacka do obudowy nieuziemionego komputera, znowu zaczęły. Wydaje mi się zatem, iż znalazłem przyczynę. I tu zaczynają się schody: nie mam możliwości zrobić porządnego uziemienia, co najwyżej zerowanie które nic nie daje albo mało bezpieczne zabawy z grzejnikiem ;)
    W związku z powyższym mam pytanie: co mogę zrobić? Ekranowanie kabla (jednak na MP3 nie grało)? Wlutować kondensatory? Jak tak to gdzie i jaka pojemność? A może jeszcze inne pomysły? Głośniki są na gwarancji więc wolałbym mniej ingerować niz więcej. Z góry dziękuję.
  • Wago