Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

ch這dznie w laptopie (asus L3500)?

kili^^ 13 Mar 2004 01:37 985 3
  • #1 13 Mar 2004 01:37
    kili^^
    Poziom 16  

mam pytanie dotycz帷e systemu ch這dzenie w wymienionym notebooku:
    generalnie pr璠ko嗆 obrotowa wentylatora (wentylator闚) regulowana jest w zale積o軼i od temperatury - powiedzia bym skokowo (kilka tryb闚 ch這dzenia - co jaki czas za陰cza si ten o wi瘯szej pr璠ko軼i)... no i nyby tak jest i powinno by... ale...
    co jest grane je瞠li np. odpalam winde (2000 prof) i ca造 system ch這dzenia siada - wentylatory kr璚 si na minimalnych obrotach i wcale nie maj zamiaru "si ruszy" - skutkiem jak nie trudno si璠omy郵e jest wzrastaj帷a temperatura procesora... od razu to wida je郵i po chwili pracy w windowsie zrobimy reset - wtedy system ch這dzenia o篡wa i wiruje jak szalony a nie zbije teemperatury...
    tego sytuacje nie dotycz tylko tego systemu... zda篡這 mi si, 瞠 np. przy starcie Red Hata padaj wentylatory, albo np. gdy instalowa貫m dystrybucj SuSE - tu sytuacja by豉 o tyle dziwna, 瞠 wentylatory nabiera造 pr璠ko軼i w rytm ruszania myszk (padem), klikni耩... dopiero przy instalacji z wy陰czonym ACPI by這 ok. - co ciekawe po zainstalowaniu i w陰czeniu ACPI nic z貫go sie nie dzieje jak to mia這 miejsce podczas pierwotnej instalacji...

czy kto mi co poradzi?

0 3
  • #2 15 Mar 2004 12:18
    05071977
    Poziom 11  

Moze sprubuj znalesc jakies uaktulnienie do biosu podejrzewam ze to by duzo zmienilo.

Pozdrawiam

0
  • #3 15 Mar 2004 15:02
    kili^^
    Poziom 16  

hm... powiem - my郵a貫m o tym... ale przyznasz (przyznacie), 瞠 to chyba troch nietypowe zachowanie - nawet jak na laptopa (wsze郾iej nie mia貫m 瘸dnego doczynia z notebookami)...?

0
  • #4 15 Mar 2004 16:32
    tzok
    Moderator Samochody

Windows 2000 wykonuje programowe "ch這dzenie" CPU (instrukcje HLT) i temperatura w CPU podczas pracy w Windowsie jest ni窺z ni podczas nie robienia niczego w DOSie czy te 豉downia Windowsa. Do wi瘯szo軼i laptop闚 s dodatkowe sterowniki dla systemu i programy typu Notebook Manager (funkjonalny odpowiednik, zwykle ubogiego w laptopach, BIOS setupu).

0