Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studio domowe-problem z mikrofonem czy ze słuchawkami?

01 Lis 2008 17:55 1158 3
  • Poziom 9  
    Witam zakupiłem słuchawki PHILIPS SHP1900:
    System akustyczny Otwarte
    Rodzaj magnesu Neodymowy
    Pasmo przenoszenia 20 – 20 000 Hz
    Impedancja 32 omów
    Czułość 98 dB
    Średnica głośnika 40 mm

Oraz Mikrofon Azusa DM-604

* pasmo przenoszenia: 60Hz-15kHz
    * impedancja: 600Ohm
    * czułość: 74dB
    * przewód Low Noise średnica 6mm, długość 5m
    * zakończenia Jack 6,35mm i żeński wtyk XLR.

Problem polega na tym ze gdy nagrywam wokal mikrofon nagrywa "cichy" dźwięk ze słuchawek oraz mój głos jednocześnie... Czy mam wymienić mikrofon czy słuchawki? Fundusze są do 150zl.
  • Poziom 16  
    rozumiem że jedno i drugie podpięte do kompa i to za jego pośrednictwem chcesz nagrania dokonać? Na początek zmniejsz czułość mikrofonu do poziomu w którym z 1metra nie będzie zbierał dźwięku słuchawek.Ogranicz do minimum czyli do absolutnie wymaganego poziom głośności w słuchawkach i sprawdź ponownie.Jeśli mikrofon posiada wbudowany wzmacniacz staraj się go pominąć lub ograniczyć stopień wzmocnienia-tyle na początek. Bywa że powstają przesłuch bezpośrednio na karcie ale to bardzo rzadkie więc zacznijmy od regulacji

Dodano po 3 [minuty]:

następnie przeprowadź ten test z słuchaweczkami typu dousznego -małymi pchełkami od mp3 jeśli to załatwi sprawę będziesz musiał wymienić słuchawki na zamknięte.Osobiście też używam otwartych i wiem jak dokuczliwą mają emisję zewnętrzną.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem tak jak mi kazałeś ale nie pomogło. Ciągle słyszę dźwięk ze słuchawek. Może warto by było mikrofon zmienić? Może tak jakiś pojemnościowy?
  • Poziom 16  
    pow 123ear odpowiedź padła jednak nie znający się na rzeczy moderator usunął wpis
    Artur-poczytaj a dopiero później usuwaj ponieważ informacja i tak do pow123ear dotarła i okazała się bardzo pomocną.Niestety nie przez elektro dzięki czemu inni tej odpowiedzi nigdy nie poznają-życzę więcej wnikliwości i pozdrawiam.Z wyrazami ubolewania(i to nie żart!) Twój fan