Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki 5.1 do Onkyo 606?

emigrant 01 Lis 2008 22:18 7085 6
  • #1 01 Lis 2008 22:18
    emigrant
    Poziom 26  

Witam

Chciałbym się poradzić forumowiczów, jaki zestaw głośników 5.1 do kina domowego będzie idealnie pasował do Onkyo 606. Kilka faktów.
    Pokój około 16m^2. Do wydania około 4000pln. Praktycznie oglądanie filmów z dźwiękiem od stereo po TrueHD/DTS-HD MA, słuchanie muzyki będzie rzadkością. Z założenia Onkyo to wydatek rzędu 1500-1750pln, więc na głośniki zostaje mniej więcej 2300pln.

W tej cenie każdy mi poleca zestaw Jamo 606 plus 200tka subwoofer też od Jamo, niby Onkyo 606 plus Jamo 606 jest idealnym połączeniem i mieszczę się w kwocie 4000pln, zostanie też na okablowanie.

Wczoraj kilka osób mnie uświadomiło, że Jamo to zły wybór, bo wydając te 2000-2300pln zamiast wziąć Jamo o wiele lepiej kupić zestaw od KODA. Niestety nie mam gdzie za bardzo zrobić odsłuch, więc muszę polegać na opinii ludzi, który zestaw głośników najlepiej współpracuje z Onkyo 606 i nadaje się do kina domowego także przy dźwięku bezstratnym(ważne pasmo przenoszenia). Nie mam pojęcia czy KODA jest dobrym wyborem dla Onkyo i dla dźwięku kina domowego i czy to prawda, że KODA jest lepsze od Jamo, nie wiem może KODA bardziej do muzyki?

Jeżeli chodzi o KODA to w oko wpadło mi 2 modele 5.1:
    KODA AV-702 F/C/S + SW-1000 v2 - 1830pln
    KODA SL-500 + SW-1000 v.2 - 2200pln

Na pewno wypadałoby podłączyć głośniki w bi-amping, gdzie docelowo to zamierzam zrobić, Jamo na pewno da się spiąć w bi-amping a nawet bi-wiring, ale Onkyo 606 tylko umie bi-amping z tego co wiem? bi-wiringu nie umie, ale nie jestem pewien. Nie wiem jak KODA. Na pewno nie chcę głośników od JBL.

Kwestia jeszcze okablowania. Co byście polecili dla tych głośników bo w tym przedziale cenowym czy to będzie Jamo czy KODA czy coś innego moc będzie podobna. Więc starczy 2.5mm? a może na kolumny 4mm a na środkowy i tylne 2,5mm?, lub na wszystko 2,5mm? Jakiej firmy polecacie kable w rozsądnej cenie(hmm rozsądna cena to chyba 10-30pln za metr?).

Więc Panowie co wziąć w ciemno co będzie dobrze współpracowało z Onkyo 606 i będzie do 2300pln?

pozdrawiam

ps. mój pierwszy post, witam serdecznie forumowiczów.
    ps2. chyba nie w tym dziale co trzeba napisałem, jeżeli tak to proszę moderatora o przeniesienie do "szukaj" czy "początkujący"

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Lis 2008 07:55
    RADUL
    Poziom 21  

Z Onkyo świetnie zgrywają się tonsilowskie Premium i Maestro II (zdecydowanie lepsze brzmienie niż Jamo z serii S, zwłaszcza w stereo).
    Z kabli głośnikowych polecam: Alphard da Vinci z serii SL i Procab LS.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 02 Lis 2008 10:01
    emigrant
    Poziom 26  

co do kabli to rzeczywiście fajne, tylko jak już brać to z przewagą na alpharda czy bardziej procab-a?

co do głośników to jak pisałem zestaw 5.1 będzie służył tylko i wyłącznie do oglądania filmów, rzadkość muzyka, więc głośniki powinne być typowo pod kino domowe, te tonsila niby są zestawy 5.1, ale one nie przypadkiem typowo do słuchania muzyki?

z tego co udało mi się wyczytać co do kabli to powinno się dać na fronty 2,5 albo 4mm2 a na środkowy i tył 1,5mm, tylko, że co do frontów to 4mm nie będą za grube? jak to się przedstawia od strony fizyki? bo chyba grubość kabla też wpływa na odpowiednie działanie głośnika? załóżmy, że mamy pod ręką te tonsile czy jamo 606 z serii s

0
  • #4 03 Lis 2008 16:30
    RADUL
    Poziom 21  

Jamo S606 to chłam, który cwani sprzedawcy (niby-eksperci) wciskają na jednym takim forum każdemu, kogo nie stać na badziewiaste Jble.
    Maestro i Premium to brzmienie zdecydowanie wyższej klasy.

0
  • #5 12 Gru 2008 14:18
    Markus192
    Poziom 10  

W mojej opinii najlepsze kolumny do onkyo 606 to Siesty Protonsila. Made in Polan. Posiadam osobiście taki zestaw i i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. Podkreślam jednak że jest to moja opinia.

0
  • #6 12 Gru 2008 17:32
    RADUL
    Poziom 21  

Kolega Markus192 ma rację - to świetne połączenie (ma je kilku moich znajomych tyle, że z Onkyo TX-SR604/605).

0
  • #7 07 Lut 2009 14:58
    maxthebest
    Poziom 2  

polecam KEF-y serii C :) kupiłem kilka dni temu, jechałem po polecane na forach Jamo 606, ale po półtoragodzinnym odsłuchu wybrałem KEFy...Powód??...Zestaw jest do kina i muzyki, dla mnie miały być dobre muzycznie i bardzo dobre kinowo..Jamo zagrały dobrze, KEFy doskonale..JA cenię dobry, selektywny bas - Jamo dudniły, a w KEFach słychac było Kontrabas :) :)...Moim zdaniem i faceta, który mi sprzedawał (kiedyś brałem od nich Kodę w zestawie) Jamo są bardzo dobre do kina i do niektórych gatunków muzyki, KEFy są bardzo dobre do wszystkiego, trzymają poziom i tu i tu..Zestaw 5.0 był droższy od Jamo: Jamo za 1700,- KEF C5 z satelitami c3 i centralnym za 2000,-, mocniejsze c7 + sat + central za 2300 (i ten kupiłem)

1