logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podłączyć Blaupunkt GTA 480+ nagłosnienie

cantero 01 Lis 2008 22:46 2870 8
REKLAMA
  • #1 5691759
    cantero
    Poziom 10  
    Witam mam mały problem z podłaczeniem wzmacniacza firmy Blaupunkt GTA 480. Chodzi mi o to ,że nie wiem co jest kupiłem wzmacniacz Blaupunkt GTA 480 i nagłośnienie BLAUPUNKT GTx 693 mk II na tylną pułkę samochodzie i głośniki przednie BLAUPUNKT BGx 402 HP i tuba bassowa Blaupunkt GTt 1200 Mk II. Radio mam JVC w samochodzie. I mój problem polega na tym ,że niewiem jak ustawic wzmacniacz do nagłośnienia ,gdy podgłoszę radio na max zaczyna wszystko charczeć.Proszę Was o POMOC ,z góry dziękuje.
  • REKLAMA
  • #2 5691959
    djpietrekbest
    Poziom 14  
    Z tego wszystkiego to chyba wzmacniacz mógłby być i raczej radio a reszta jest do kitu, do rzeczy napisz do czego podłączyłeś wzmacniacz do głośników z tyłu i "suba"??? jeśli tak to masz tam filtry do tak jakby przedniego oraz tylnego zestawu głośników na wzmaku, pod tył podpinasz "suba" i ustawiasz filtr na LP bodajże i pokrętło jemu odpowiadające na około godzinę 10, a tylne głośniki chociaż lepiej by było podpiąć przednie pod wyjście głośnikowe na przód oraz ustawiasz filtr w pozycji HP i pokrętło jemu odpowiadające na około godzinę 13, masz tam jeszcze pokrętło tzw bass boost ale nim już odkręcasz tak na słuch,
    filtr LP filtruje ci dolną częstotliwość do około 280Hz czyli odcina to co ma większą częstotliwość
    filtr HP filtruje ci górną częstotliwość od około nawet 50 Hz czyli odcina to co ma mniejszą częstotliwość
    masz tam jeszcze ustawienie flat które pomija filtry i głośnik gra całym pasmem, pozdro
  • REKLAMA
  • #3 5691972
    dr_z
    Poziom 18  
    Czy przypadkiem nie podłączyłeś wejścia wzmacniacza Line pod głośniki od radia? bo z tego co opisujesz masz przester (za duży poziom sygnału) jeżeli radio nie ma wyjść Line OUT to wzmacniacz powinien mieć wejścia tak zwane "high power" a jak nie to zawsze możesz zrobić dzielniki napięcia na rezystorach ;)
  • REKLAMA
  • #4 5692066
    cantero
    Poziom 10  
    To tak pod wzmakiem jest 2 tylne głośniki i tuba a 2 mniejsze głośniki przednie podłączyłem do radia nie wiem czy dobrze zrobiłem podłaczając je pod radio.
  • REKLAMA
  • #5 5692473
    kamilos ms
    Poziom 15  
    To radio JVC na wyjście na dodatkowy wzmacniacz pod to jest podłączony wzmak wiem bo uczestniczyłem w podłańczaniu tego sprzętu

    Dodano po 6 [minuty]:

    Głośniki na tylnej półce grają nienagannie lecz ta tuba wcale jej nie słychać jakby wzmacniaczowi brakowało mocy.czy to może być wina napięcia z akumulatora?może zastosować jakiś filtr lub kondensator??
  • #6 5692516
    powalla
    Moderator CarAudio
    Kręciłeś Gainem( w GTA > Level) dla suba?
  • #7 5692576
    cantero
    Poziom 10  
    Żadne ustawienia nie poprawiają jakości dźwięku. I nie wiem co jest..
  • #8 5692621
    wydym
    Poziom 16  
    Najpierw po wiec jaki to model radia może masz sub wyciszony w ustawieniach??oczywiście sądzę że masz wyjście na suba w radiu????lub chociaż na wzmacniacz???
  • #9 5692685
    kamilos ms
    Poziom 15  
    Napisałem przecież że kolega ma w tym radiu wyjście na dodatkowy wzmacniacz,a radio to jvc kd-g342
REKLAMA