Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można przerobić sygnał tv analogowej na dvb-t?

rogal_666 01 Lis 2008 23:57 3188 1
  • #1 01 Lis 2008 23:57
    rogal_666
    Poziom 9  

Witam wszystkich serdecznie:)
    Mam wilka prośbę tzn potrzebuje program albo urządzenie do przerobienia sygnału z tv kablowej (tv analogowa) na sygnał ze satelity (dvb-t). dlaczego??
    gdyż zakupiłem ostatnio laptopa medion MD 98100 który jest wyposażony w kartę tv AverMedia A300 która to służy do odbioru tv cyfrowej a nie chciałbym specjalnie kupować satelity aby korzystać w pełni z laptopa.
    chodzi mi o jakiś program albo uradzenie nie drogie. albo jakaś poradę w jaki sposób przerobić to na analogowy TV.
    Sprzęt wyposażony w oryginalna Viste ale spolszczona :)
    Jeżeli już nie da rady to czy jak kupie np. cyfre + to czy bede musial podłączyć dekoder do lapa czy przez trójnik będę mógł rozdzielić sygnał na dwa urządzenia tzn na lapa (bez dekodera) i na tv (z dekoderem)

0 1
  • #2 02 Lis 2008 00:31
    Mirek Z.
    Moderator

Przed założeniem tematu Kolega nie tylko powinien zapoznać się z regulaminem, ale mógł również z tematyką telewizji cyfrowej.
    Ten system (dvb-t) nie ma nic wspólnego z przesyłem satelitarnym. Wykorzystuje typowy sposób nadawania i odbioru za pomocą anten naziemnych. Tyle, że sygnał jest w postaci cyfrowej.
    Wg mojej wiedzy - nie ma urządzeń przetwarzających sygnał analogowy do postaci cyfrowej o parametrach dvb-t. Bo i po co?
    Niedługo sygnał dvb-t będzie osiągalny w antenie (2-3 lata? Konkretna data chyba nie jest jeszcze ustalona). Karta się wtedy przyda, jeśli jej system (MPEG-2 lub MPEG-4) będzie odpowiedni do przyjętego w naszym kraju.
    Do tej pory można ją wymienić na zwykłą kartę TV.

0