Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki mikrofon i jak go podłaczyć do kamery?

guma7107 02 Nov 2008 12:29 804 0
    guma7107
    Level 10  
    Witam, potrzebuje pomocy w wyborze mikrofonu, który podłącze do wejścia mikrofonowego w mojej kamerze.

Otóż, mojej szkole za niedługo są Juwenalia czyli 2 dni gdzie cała szkoła się przebiera się, a na sali gimnastycznej oglądamy przygotowaną cześć artystyczna.

Moim zadaniem jest zrobienie reportażu z tych dni, wywiady, nagranie przedstawienia. Jaki będzie najlepszy mikrofon do wywiadów, a jaki do nagrania przedstawienia? Mam do dyspozycji elektretowy i dynamiczny.

Na sali jest dosyć głośno(pomijając to że właściwości akustyczne sali są nie najlepsze, gołe ściany jedynie ludzie i wykładzina na podłodze sala 50x20 wys 8m.) , i jak próbowałem na elektretowym nagrać swój głos przy głośnym otoczeniu nie dało się. Jak zrobić tak jak jest na wywiadach w telewizji że tło jest ciche a mowa głośna. Jeśli chodzi o przedstawienie, nagłośnienie sali to tylko dwa głośniki ustawione z przodu jakość dźwięku budzi zastrzeżenia czy nie lepiej nagrać by było ścieżkę audio z wyjścia wzmacniacza?

I jeszcze jedno pytanie jak podłączyć dynamiczny mikrofon do kamery, czy trzeba użyć transformatora o przekładni 1:10 wtedy podobno można dłuższy kabel użyć czy przez jeden kondensator elektrolityczny?
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo