Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka IGNIS AVV 510 - uszkodzone łożyska?

02 Lis 2008 14:47 2498 12
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Nie wiem co sie dzieje z moja pralką ale od jakiegos czasu zaczeła piszczec podczas prania. Wymieniłem pasek ale dalej piszczy .
    Może ktoś ma jakieś sugestie. Będę wdzięczny :D
  • Specjalista AGD
    Wymień łożyska, póki czas....
  • Poziom 10  
    A łożyska z obu stron bębna sie wymienia?
  • Specjalista AGD
    kulfon75 napisał:
    A łożyska z obu stron bębna sie wymienia?

Oczywista oczywistość.
  • Poziom 10  
    Panowie a tak przy okazji trzeba miec jakies specjalne klucze ?
    I jakby ktoś znał koszt to będe wdzieczny :?:
    Dodam że przygoda z pralką zaczeła sie od wymiany krzyżaka bębna i jakoś z waszą pomocą mi poszło ,czy dam rade z łożyskiem???
    Napiszcie czy tylko odkręcic stare i nowe włożyc czy trzeba je (wybijac-nabijac) bedę wdzięczny za wszelkią pomoc ????:|
  • Poziom 10  
    Panowie łożyska zamówione czy zamawiac fachowca czy sam sobie poradze ???
  • Poziom 32  
    kulfon75 napisał:
    Panowie a tak przy okazji trzeba miec jakies specjalne klucze ?
    Napiszcie czy tylko odkręcic stare i nowe włożyc czy trzeba je (wybijac-nabijac) bedę wdzięczny za wszelkią pomoc ????:|

Po pierwsze na forum nie ma panów .
    Po drugie najlepiej łożyska wyciągać za pomocą ściągaczy do łożysk ( zawsze można od jakiegoś znajomego pożyczyć ).
    Po trzecie na pewno sobie poradzisz , bo to nie jest trudne . :D
    Pozdrawiam .

• Specjalista AGD
    kulfon75 napisał:
    ....
    Dodam że przygoda z pralką zaczeła sie od wymiany krzyżaka bębna i jakoś z waszą pomocą mi poszło ,czy dam rade z łożyskiem???

Witam.
    Jak wymieniałeś krzyżak bębna to z łożyskami na pewno dasz sobie radę.
  • Poziom 10  
    Koledzy mam mały problem ,od strony biernej łożysko powinno wyjsc bo mam dojscia od 2 stron bebna,ale od czynnej jest problem z kołem pasowym ,odkręciłem nakrętke ale koło nie chce zejśc
    Czy to tak zapieczone czy może coś jeszcze ?
    bęben cały wyciągłem i mam go osobno ,gdy jak ściągne koło to już będę przy łożysku ???
  • Specjalista AGD
    kulfon75 napisał:

Potrzebny ściągacz.
  • Poziom 10  
    nares napisał:
    kulfon75 napisał:

Potrzebny ściągacz.

Czyli bez ściągacza ani rusz?
  • Poziom 1  
    Bardzo proszę o wyrozumiałość i radę. Jestem kobietą i mam problem z pralką IGNIS 510 otwieraną od góry. Od jakiegoś czasu po włączeniu prania pralka blokuje mi się w różnych pozycjach. Żeby wyprać jeden cykl muszę kilka razy przesuwać pokrętło. Czy to wina programatora? Bo chyba nie pokrętła?Brygida
  • Poziom 23  
    mazinski napisał:
    Bardzo proszę o wyrozumiałość i radę. Jestem kobietą i mam problem z pralką IGNIS 510 otwieraną od góry. Od jakiegoś czasu po włączeniu prania pralka blokuje mi się w różnych pozycjach. Żeby wyprać jeden cykl muszę kilka razy przesuwać pokrętło. Czy to wina programatora? Bo chyba nie pokrętła?Brygida

Prawdopodobnie nie grzeje , trzeba sprawdzić grzałkę ( ok.26Ω ).